Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Dziwne zachowanie radia / problem ze zmieniarką


losiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zakupiłem dzisiaj Primerę P11 po lifcie, w której niestety nie działało radio. Okazało się, że został wyjęty bezpiecznik, bo jak to sprzedawca określił, zjadało prąd. Zobaczymy rano czy odpali, a dokonam ewentualnych pomiarów natężenia przepływającego przez bezpiecznik w stanie czuwania.

 

Problem pierwszy objawia się tym, że gdy wyszukam jakąkolwiek stację, to natychmiast przełącza mi się radio automatycznie na jedną i tą samą, niezależnie od tego jaką bym znalazł.

 

Drugi problem to brak reakcji przycisku SRC, co skutkuje tym, że nie mogę korzystać ze zmieniarki. Wiązka jest podłączona i do zmieniarki włożyłem płyty.

 

Zdjęcie podkradnięte z google.

post-65441-0-54768500-1364329626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniarka w bagaźniku ?

możesz sprawdzić czy dopływa tam prąd z radia przeczyścic styku w radiu. Nic więcej nie wiem więc nie potrafię pomóc.

Często działa prosta czynność. Rozbierz przedmuchaj sprężarką, powycieraj, złóż. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zmieniarka w bagaźniku ?

możesz sprawdzić czy dopływa tam prąd z radia przeczyścic styku w radiu. Nic więcej nie wiem więc nie potrafię pomóc.

Często działa prosta czynność. Rozbierz przedmuchaj sprężarką, powycieraj, złóż. :)

Rozładował mi się akumulator i trochę się bawiłem żeby znaleźć winowajcę zjadania prądu i się okazało, że to radio jest tym złodziejem. Czy możliwe, że jest felerne i przydałoby się je naprawić/zmienić?

 

Rozgrzebałem za Twoją radą przewody do zmieniarki i się okazało, że wtyk przy zmieniarce był troszkę przypalony i dwa piny były uszkodzone oraz jeden terminal w wiązce w samochodzie (stałe 12V niezależne od radia). Dolutowałem goldpiny w zmieniarce, a przewód w samochodzie na razie "na okrętkę" póki nie kupię w elektronicznym odpowiedniego terminala. Rozwiązałem chyba tym samym 2 problemy na raz. Działa zmieniarka i nie widzę już upływu prądu. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...