Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z nastawnikiem HDK?


Gość fikymiky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

Mi się wydaje ze nastawnik umiera. 
Pewnego dnia stanie i nic juz nie zrobisz,albo wskoczy na 6 tys i zajedziesz silnik. 

Oddaj to gdzies kto to zdiagnozuje ale mi się tak wydaje. 

A przy dojazdach obroty spadaja przy daniu na luz?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "normalnym" ustawieniu obroty najpierw spadają do 900, chwilę się utrzymują po czym spadają do 600. Myślałem o regenerowanym ale nie widzę na allegro zexela. Napisałem do sprzedawcy, które handluje regenerowanymi czy w ogóle takowe posiadają, czekam na odpowiedź. Myślę, żeby jechać do takiego znanego tutaj na cały powiat wręcz chyba specjalisty od diesli, może on coś poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

NO wlasnie do zexela nie ma. 
Napisałes pewnie do HDK SERWIS na allegro. 

Z tymi jest problem. A jak bd chciał używke to nikt nie pogoni bo jak juz co z całą pompa chca sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ten gość który zmieniał mi nastawnik ustawił go na oko bo twierdzi że ma już takie doświadczenie że hoho.....  :). Coś mu nie wierze tym bardziej że samochód czasami coś kuleje z tymi obrotami i chodzi jakby na 3 cylindry. Mam pytanie czy da się ustawić dawkę bez wyjmowania pompy przez podłączenie komputera i ustawić dokładnie taką dawkę jaka powinna być? Czy dawka 3,4-3,7 jest dawka optymalną? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy da się ustawić dawkę bez wyjmowania pompy przez podłączenie komputera i ustawić dokładnie taką dawkę jaka powinna być?

 

Tak, i ustawia się dawkę paliwa bez wyjmowania pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasczerep powiedz mi, który nastawnik założyłeś? ten regenerowany? bo ja się przymierzam właśnie do oddania nastawnika do HDK serwis. 


Tak, i ustawia się dawkę paliwa bez wyjmowania pompy

A kto się podepnie pod nasz komputer jak żadne fach majster nie posiada takiego złącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem kilka telefonów i potwierdzam że można się podpiąć bosch kts ale chyba tylko pod złącze obd (ja takie mam :)) Jak tylko znajdę chwilę to mam zamiar to zrobić i dam wam znać co mi wyszło z tą dawką paliwa. 


Oczywiście OBD2 trapezowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ale rozróżniamy 2 lifty :)

Z p11 na p11.144 i p11.144 na p11.144 :)

różnią się niuansami ale także w niektórych były inne złącza diagnostyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to na tych starych złączach można ustawić tą dawkę czy nie można? i czy jest sens oddawać nastawnik do regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź Mateusz doczytaj bo trochę mięszasz..

 

w primerze występują 2złącza diagnostyczne:

ODB1 - prostokątne - primera p11 96-99r

OBD2 - trapezowe - primera p11.144 czyli 99-01r

 

w przypadku obu złącz można się podłączyć i sprawdzić ustawienie dawki paliwa ( fakt też widziałem posty że ktoś ma primere polifcie ze złączem obd2 i nie można się połączyć lub coś ale wg mnie problem leży w fachowości tego co to robił, a nie komputera )

 

co do nastawnika to możesz pojechać na "regenerację" tylko to wygląda tak że gościo zdejmuje nastawnik z Twojej pompy, rozbiera na części pierwsze, czyści, składa, ustawia na oku lub słuch i masz Pan być zadowolony.

 

a możesz kupić nastawnik zregenerowany ( przez np hdk serwis, ogłaszają się na allegro ) i tam też rozbierają nastawnik na części pierwsze, ale coś tam nowego wkładają, a na pewno wymieniają to co jest zużyte, ustawiają na maszynie i Ci wysyłają, a Ty powinieneś odesłać swój lub więcej płacisz chyba i to jest regeneracja zrobiona jak należy, i wskazówkę masz ustawioną idealnie w nastawniku

 

 

a najczęstszym rozwiązaniem opisywanych problemów tutaj jest zrobię porządku z tulejką która zacina się na tłokorozdzielaczu

Edytowane przez marlos90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Marlos Akurat w temacie nastawnika mam rozeznanie. Sciągałem go wiele razy i zakładałem.

I nie połączy sie na każdej wtyczce bo mając kwadratową złączke nie było szans sie połączyc. KTS wisiał i nie widział w ogóle sprzętu i tak było w 4 różnych stacjach więc coś w temacie jest.
barteq-qlka ma p11.144 i tez nie może sie nikt połaczyc z jego autem.

Tak samo nikt u mnie bynajmniej w promieniu 200 km nie regenerował nastawników. Musisałem kupic od hdk serwis.
Nawet serwis boscha nie regenerował bo powiedzieli że nie zajmują sie tym.
A hdk robi profi robote i nie mozna narzekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doczytajcie obydwaj :D

Spisałem się z HDK Serwis i napisali, że nastawników zexela nie mają na stanie ale jeśli im wyślę mój to za cenę 250 zostanie on zregenerowany. Co do tej wskazówki to nie do końca to rozumie, ponieważ przynajmniej u mnie wskazówka zawsze wraca to pozycji bym powiedział początkowej. 

Tak więc czekam do wypłaty i odsyłam nastawnik do regeneracji, strasznie jestem ciekawy jaki będzie efekt. Chyba normalnie pożyczę od kogoś pieniędzy, żeby przyśpieszyć to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie i mam złe informacje. Byłem dzisiaj w serwisie Bosch w Koszalinie i oni nie byli w stanie odczytać na swoich komp. miedzy innymi KTS dawki podawanego paliwa :(. W drodze powrotnej wstąpiłem do serwisu Nissana i spytałem czy mogli by mi odczytać dawkę paliwa jaką podaje pompa. Pan po konsultacjach pan stwierdził że nie ma takiej możliwości i jest to nie ustawialne ?! 

O co chodzi????? To w końcu da się czy nie ????

Co Wy na to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wysłałem dziś mój nastawnik do regeneracji. Jak tylko wróci dam znać co i jak :D


Nastawnik jest już w drodze powrotnej. Był i jest on sprawny O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...