Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gość oliwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, czy tiida na krótkie jazdy jest odpowiednim samochodem i jeszcze do miasta ale jeżeli spalanie 8l/100km to nie problem to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość xanterique

Witam, jestem tu nowy i nie ukrywam, że również chciałbym zasięgnąć opinii na temat Tiidy.
Szukam drugiego samochodu dla siebie (dojazd do pracy 26km/uczelnia 40km), gdyż moja Cordoba nie nadaje się już do reanimacji i po 2 latach użytkownia Seata stwierdziłem, że najbardziej mi zależy na niskiej awaryjności i tanich kosztach eksploatacji samochodu. Celowałem najpierw w Ople (gdyż mam blisko do warsztatu naprawiającego jedynie Ople), ale dowiedziałem się, że znajomy sprzedaje swojego Nissana Versa. Versa MR 02 1.8 benzyna automat 2007r. Znajomy kupił samochód w salonie w US, po roku sprowadził do Polski, gdzie użytkował do 2013 roku. Od tego czasu samochód stał nieużywany. Czas więc na moje pytania: Czy Tiida to to samo co Versa, tylko nazwa inna? Części do tych samochodów będą takie same? Czy istnieje odpowiednik Renault, który posiada takie części jak Versa(do Codoby wchodziło wiele części od WV)? Jak tego rodzaju silnik znosi gaz? Wiadomo, jak zachowuje się automat w tym modelu? Czy po tak długim braku eksploatacji mogą się pojawić jakieś problemy z autem? Czy na śląsku istnieje jakiś dobry zakład naprawiający Nissany? Z tak popularną Cordobą miałem zawsze wiele problemów, przyjeżdzałem do mechanika z jedną usterką, a wyjeżdżałem z dwoma... Auto wizualnie mi się podoba, ma coś w sobie, jest niepospolite, ale czy warto je zakupić? Czy nadaje się do mojego stylu użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiida i Versa to to samo ale jest pewien niuans Versa nie wszystkie !!! mają hamulce bębnowe z tyłu  :D

A mechanika miałeś bardzo dobrze wyszkolonego przez właściciela warsztatu jedno napraw drugie popsuj aby klient wrócił !!!!!!!!!!

Tiida nadaje się na takie codzienne dystanse jak twoje wyśmienicie !

W automacie to trochę ryzyko i dlaczego stała na kołkach od 2013r????

I jaki jest stan techniczny tego samochodu trzeba by było pojechać do Nissana i sprawdzić ja tak zrobiłem ale kupowałem 2 latka wszystko sprawdzili przy mnie :spoko:

Tak TIIDA jest odstępstwem od tej nudnej ulicznej POSPOLITOŚCI  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 lubi sporo "łyknąć" a w zestawieniu z automatem to już na pewno.większość części jest zbieżna z tiida,ale nie wszystkie.Auta z US mają też inaczej świecące lampy(symetrycznie i czerwone kierunki)ale to pewnie już ma przerobione.Moim zdaniem tanio nie będzie.Wszelkiego rodzaju gumy,tuleje wahacze itp.bez problemu zamienne z Renault.

Co do gazu ,wszystko zależy od jakości instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem na mieście to jest wysyp Tiid  i Drakul Dusterów  :D

Tiid bo ludzie uciekają od skarbonki a drakule to nówki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Auto wizualnie mi się podoba, ma coś w sobie, jest niepospolite, ale czy warto je zakupić?

 

Jesli Tiida Ci sie podoba to mam bardzo dobra wiadomosc: to auto lepiej jezdzi niz wyglada :)

Ja jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tiidą 5-ty rok. Wygodne i bardzo dobrze wytłumione wnętrze. Co do zawieszenia to przejechałem nieco ponad 40 tkm, głownie po mieście i z zawieszeniem nic się nie dzieje. Mam silnik 1.8 benz. Nie będę pisał głupot, że pali w mieście 7l bo pali ok. 10l w zależności od stylu jazdy - ja nie jeżdżę oszczędnie. Auto jeździ prosto, nie ściąga ani w prawo ani w lewo. Wady: Wąskie i dość wysokie nadwozie podatne na podmuchy boczne, zamienniki części są ale trzeba szukać, serwisy są średnio przygotowane do obsługi tego auta. To takie auto, które nie przekonuje do momentu aż nie zaczniesz nim jeździć. Jeżeli cenisz sobie ciszę i wygodę to będzie dobry wybór. Jeżeli masz sportową żyłkę to nie jest auto dla Ciebie.

Ja widzę jeszcze jedną - dużą wadę Tiidy. Pojemność bagażnika. Bagażnik o podobnej pojemności ma Skoda Fabia... Zresztą Pulsar pod tym względem też nie rozpieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemności bagażnika w tidzie są dwie bo kanapa jest przesuwana!

A porównywanie bagażnika Tiidy do gówna śkody falbany to nie jest trafne bo tam jest mniejszy! 

Pulsar ma jedną pojemność bagażnika bo kanapa nie jest na szynach więc pojemność w litrach nie zwiększysz jak w tidzie .

Na zakupy to ja mam kanapę odsuniętą na max do tyłu i świat ludzie miejsca!

Na wczasy odsuwam na max do przodu kanape i mi wszystkie graty wchodzą razem z rodziną!!!

Ale jak ktoś chce przewozić zemnioki TIIDą i nie składać oparć pasażerów to odpada  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co do wad to 30km/h ,ostry zakręt ale nie 90 stopni deszcz i bum, uwaga na barierki bo działają jak katapulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w deszczową pogodę trzeba umić jeździć :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co do wad to 30km/h ,ostry zakręt ale nie 90 stopni deszcz i bum, uwaga na barierki bo działają jak katapulty

To wada większości samochodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiida to nie rajdówka ,a salonka do spokojnego przemieszczania się.Jest dość miękka więc w zakrętach nie jest wzorem stabilności.To samo jak jest silny wiatr,wysokość robi swoje. Co do bagażnika , ja mam sedana i coś ok.500l ,więc nie jest źle , Wady ma jak każdy samochód ,ale z wiekiem jest ...coraz przyjemniejsza . Lubię tą "pokrakę" coraz mocniej, aż żal będzie się rozstawać za rok. Największym atutem u mnie ,jest spalanie ,przy tej masie -rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiida to nie rajdówka ,a salonka do spokojnego przemieszczania się.Jest dość miękka więc w zakrętach nie jest wzorem stabilności.To samo jak jest silny wiatr,wysokość robi swoje. Co do bagażnika , ja mam sedana i coś ok.500l ,więc nie jest źle , Wady ma jak każdy samochód ,ale z wiekiem jest ...coraz przyjemniejsza . Lubię tą "pokrakę" coraz mocniej, aż żal będzie się rozstawać za rok. Największym atutem u mnie ,jest spalanie ,przy tej masie -rewelacyjne.

no zdecydowanie,nie mam żalu do samochodu bo wina jest po mojej stronie,jak się nic nie stało to dobre i takie doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemności bagażnika w tidzie są dwie bo kanapa jest przesuwana!

A porównywanie bagażnika Tiidy do gówna śkody falbany to nie jest trafne bo tam jest mniejszy! 

Pulsar ma jedną pojemność bagażnika bo kanapa nie jest na szynach więc pojemność w litrach nie zwiększysz jak w tidzie .

Na zakupy to ja mam kanapę odsuniętą na max do tyłu i świat ludzie miejsca!

Na wczasy odsuwam na max do przodu kanape i mi wszystkie graty wchodzą razem z rodziną!!!

Ale jak ktoś chce przewozić zemnioki TIIDą i nie składać oparć pasażerów to odpada  :D

Niech przemówią liczby: pojemność bagażnika Nissana Tiidy hatchback - 300-425 litrów. Pojemność bagażnika nowej Skody Fabii (hatchback) - 330-1150 litrów. Przesuwana kanapa jest dobrym rozwiązaniem w samochodach typu Toyota Yaris, a nie w samochodzie z segmentu C. Ja od kompakta oczekuję pojemnego wnętrza i dużego bagażnika. Do mojej Tiidy do kufra wchodzi jedna walizka, a kanapy nie mogę za bardzo przesuwać - moja córka jeżdżąca z tyłu ma 13 lat i jest dość wysoka. Podobnie ja i żona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziotek Tiida dla ciebie za mała bo ty już potrzebujesz segment VAN  :D

O taki byłby w sam raz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziotek Tiida dla ciebie za mała bo ty już potrzebujesz segment VAN  :D

O taki byłby w sam raz??

Vana nie potrzebuję. Octavia w zupełności mi wystarczy :)

Ziotek Tiida dla ciebie za mała bo ty już potrzebujesz segment VAN  :D

O taki byłby w sam raz??

Vana nie potrzebuję. Octavia w zupełności mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...