Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak napinacza pasa pasażera?


Michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, przeraziłem się... Podczas sprzątania samochodu zauważyłem, że w dolnym mocowaniu pasa pasażera nie ma takiej kostki plastikowej, tylko pas jest przyszyty bezpośrednio do metalowego mocowania. Wiem, że samochód miał jedną niegroźną kolizję gdy miał go jeszcze poprzedni właściciel wycenioną na około 3000zł (sprawdziłem skanując kod QR w dowodzie rejestracyjnym aplikacją "Generali Auto" pobranego ze sklepu Play na telefon) czyli wtedy na roczny samochód to mogła być lampa i coś jeszcze, ale bardzo zmartwi mnie ten pas. Czy Wy też tak macie? Jeżeli się nie mylę, to to jest napinacz.

 

065f282e57b1bc36.jpg

 

ef5807d2eb49c602.jpg

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taka niegroźna stłuczka, że aż wywaliło napinacz :D 



sprawdził bym jeszcze czy jest jasiek od pasażera, czy tylko rezystor, bo zazwyczaj to idzie w parze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w prawie nowym samochodzie wartym około 100tys zł wyceniono szkodę na 3000zł to raczej niegroźna (wiem, że była wymieniona lampa z przodu bo jest z 2011 a nie 2010). Rozumiem, że u Ciebie jest napinacz w tym miejscu?

Żeby stwierdzić, czy jest air bag od pasażera wystarczy demontaż schowka? Komputer nie pokazuje błędów.

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena szkody a jej naprawa, to dwie różnie sprawy, bo tyle dostał właściciel auta, a jak to naprawił to :D :D masz na swoim przykładzie, :D zazwyczaj jak jest niegroźna stłuczka to napinacze i jaśki zostają, w innym przypadku z tego co wiem idzie to razem, czyli jasiek z napinaczem, u mnie w tym miejscu jest napinacz ale ja mam inne auto, znowu u zony w PUMIE napinacze są przy fotelach. 

Komp nie pokaże błędu jaśka, jak jest założony rezystor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszN też tak masz? według mnie pas jest oryginalnie wszyty w takie metalowe koluszko. Tylko dlaczego kierowca ma inaczej a pasażer inaczej?
Od jakiegoś czasu zastanawiało mnie dlaczego gasną razem dwie kontrolki od poduszek po włączeniu zapłonu i już myślałem, że mój QQ faktycznie miał jakąś przygodę i ktoś podpiął kontrolki razem pod siebie, ale jak widzę na youtube to tak ma być - 22 sekunda filmiku:

 

Samochód był raczej naprawiany w ASO bo lampa jest oryginalna Nissana więc nie było chyba nic kombinowane. Nie jestem pewien, ale jak jakiś czas temu demontowałem schowek to jak patrzyłem pod deskę, to nie widziałem tam nic niepokojącego i raczej na pewno widziałem tam ładunek z poduszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to jak tak jest ori, to spoko, ale to taka dziwna sprawa, napinacz tylko jeden?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo z napinaczem  - a auto  mam od nowosci

 

[az poszedlem do garazu sprawdzic :)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówicie, że QQ ma tylko jeden napinacz :D :D chyba, że napinacze są gdzie indziej, np przy fotelach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wien jak jest dokładnie w QQ ale w Fabii napinacz był napewno w zwijaczu pasa.

 

 

Edytowane przez darek3759
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wien jak jest dokładnie w QQ ale w Fabii napinacz był napewno w zwijaczu pasa.

 

To by było logiczne, bo jak napinacz jest wystrzelony to pasy źle się zwijają. U mnie wszystko działa dobrze. Patrzyłem na allegro na używane pasy z demontażu QQ to ten pasażera też jest taki jak u mnie, czyli tak ma być, choć nie wygląda to zbyt estetycznie z punktu widzenia pasażerów tylnej kanapy. Natomiast przy pasie kierowcy jest taka metalowa rurka, która jest normalnie schowana pod plastikiem. Po co to jest? To wygląda na jakiś ładunek. Dlaczego pasazer tego nie ma? Oprócz okrojonych dodatków Nissan oszczędza na bezpieczeństwie swoich klientów? Nie podoba mi się to...

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikujesz.Sprawdź na allegro zdjęcia. Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Napinacz jest ładunkiem przy spince pasa a w mocowaniu jest tylko blokada ktora uniemożliwia powtórne użycie pasa.Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze okazało się, że jest ok bo jeszcze po tym co napisał Kolega Dino, to już myślałem że będę miał zepsute święta ;). Dziękuję Panowie za pomoc :)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym QQ jest tak samo. Powiem więcej - z tego co pamięam to w angielskich QQ jest tak jak w naszych, czyli ten plastikowy element jest po lewej stronie, przy fotelu pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeraziłem się... Podczas sprzątania samochodu zauważyłem, że w dolnym mocowaniu pasa pasażera nie ma takiej kostki plastikowej, tylko pas jest przyszyty bezpośrednio do metalowego mocowania. Wiem, że samochód miał jedną niegroźną kolizję gdy miał go jeszcze poprzedni właściciel wycenioną na około 3000zł (sprawdziłem skanując kod QR w dowodzie rejestracyjnym aplikacją "Generali Auto" pobranego ze sklepu Play na telefon) czyli wtedy na roczny samochód to mogła być lampa i coś jeszcze, ale bardzo zmartwi mnie ten pas. Czy Wy też tak macie? Jeżeli się nie mylę, to to jest napinacz.

 

065f282e57b1bc36.jpg

 

ef5807d2eb49c602.jpg

W tym miejscu nie ma napinacza. Jest na drugim końcu pasa. Przy zwijaczu. Napinacz nie ma przytrzymać ud tylko tułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...