Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wgrywanie nowego oprogramowania i ustawianie wtrysków


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzis oddałem swoją Kaśke do serwisu nissan - renault. powód palace się kontrolki trakcji.

powiedzieli mi ze komp nie wskazuje jednoznacznie co jest nie tak i będa jutro wgrywac oprogramowanie i ustawiać na nowo wtryski.
orietujecie się czy to słuszne działanie czy działanie na oślep?. Może orietujecie się ile taki interes kosztuje. Boje się żeby suma sumarum nie zostawić tam 2 tys

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje wyczucie to bojażń Twoja obecnie  jakby spóżniona ... Ja pytania te skierowałbym do Serwisu w momencie zlecenia usługi i zastrzegł ewentualnie sobie ,że za ich "nie trafione" działania nie będę płacił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej mi tez sie pala dwie lampki esp i slip. Zglaszane na gwarancji XX razy. Nie zrobili. Zadzwon Pan na infolinie

 

Tak na koniec gwarancji mi powiedzieli w promotorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie chcieli zdjęcia stłuczki dobrze ze miałem, szukają we wiązkach tak mi gość powiedział. .

Panowie mam pytanie bo autko jest juz 2 dobe. Czy oni liczą cene za konkretną robotę, czy za siedzenie w wiązkach elektrycznych  i szukaniu o co comon tez. mam nadzieje ze jutro facet znajdzie.

Luxs a ty cały czas się z tym bujasz , masz jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem autko. Niestety nadal świecą się kontrolki. Facet sprawdzał i nic. Wysłał nawet zapytanie do centrali i ponoć nie mieli takiego przypadku. Podsumowując:

Pierwszy serwis : wykazał błąd 1130 i 1132 zalecił wymiane modułu ABS (uszkodzony)

Drugi serwis : wykazał błąd 1130 i 1132 , moduł jak najbardziej jest sprawny ,zresztą cały system. Po trzydniowym pobycie brak pomysłów. Twierdzą że jakaś pierdoła.  UWAGA nie wzieli kasy bo nie usuneli usterki

Czekam aż zrobi się cieplej i wtedy uderze do trzeciego serwisu.

Macie jakis pomysł .

PS do kolegi LUXS jak coś ci zdziałają to daj znać.

Edytowane przez dstasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem sugestię żeby zrobić geometrie kół i ustawic na nowo położenie kierownicy ? może zadziała. A propos nie do pomyślenia żeby nie mogli poradzić sobie z taka pierdułka . O co tu  chodzi. jeśli serwis nie może to KTOOOOOOOOOOOOO. Ratunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria nic nie da. Kalibracja kierownicy też nie. Kontakt między...

 

ASO-NISSAN PL-INŻYNIER MODUŁU też nic nie dało.

 

U mnie zapalają się dwie kontrolki jak nacisne esp off. Ostatnio czesciej samo

 

ale to dopiero dwa razy zapalily sie same wiec moze to od wstrzasu hm

 

a i zaktualizowanie lub ponowne wgrywanie softu komputera tez nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas siepala od momentu stłuczki , tak ze i tak musze geometrie zrobić i zobaczę. Jeszcze został mi Polody serwis . Ciekawy jestem co oni powiedzą> Jesli nie pomogą to napisze skarge do centrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas siepala od momentu stłuczki , tak ze i tak musze geometrie zrobić i zobaczę. Jeszcze został mi Polody serwis . Ciekawy jestem co oni powiedzą> Jesli nie pomogą to napisze skarge do centrali

czy samochod po wypadku naprawiales w aso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie , teraz żałuje :thumbsdown:

 

 

wlasnie tego sie obawialem - ze teraz powiedza to co kilka lat temu mojej znajomej ktora naprawiala pierdołę [zderzak i lampa]  - ze odpowiedzialnosc za awarie ponosi ten co naprawial .......naprawiał nie zgodnie ze standartem marki ;/

 

niemniej powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Widze ze kilka osob ma problemy z palacymi sie kontrolkami.

Mialem podobna sytuacje i palily mi sie kontrolki trakcji esp i slip. Pojechalem do serwisu i po godzinie grzebania i testowania dostalem werdykt: Uszkodzony jest czujnik kierownicy, tzn czujnik ktory odpowiada za mierzenie skretu kierownicy. Mily pan powiedzial ze moge z tym jezdzic, a sam czujnik juz zamowil i bedzie za kilka dni bo sciagaja go az z Amsterdamu. powiedzial ze skontaktuja sie jak czujnik dotrze. Minelo 5 dni i telefon z ASO ze mam podjachac na wymiane.Pojechalem trwalo to 30 minut i wymienili. Kontrolki zgasły i do dzis jest wszystko ok. Tak wiec masz uszkodzony czujnik mierzacy kat skretu kierownicy na 1000%.

Aha za wymiane nie placilem nic bo auto bylo jeszcze na gwarancji zreszta jeszcze jest do 1 czerwca :)

pozdrawiam

Edytowane przez boos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie. Ale teraz pytanie - czy komputer nie wskazałby ze czujnik jest uszkodzony, bo mi powiedział serwisant że komputer jednoznacznie nic nie wskazuje. Boos czy tobie paliły się te dwie z samochodzikiem w poślizgu, a jedna z nich z napisem off. ?



dzisiaj zauważyłem nastepującą sytuację związana z moimi dwoma kontrolkami trakcji.

W momencie przekręcenia kluczyka trzymam wciśnięty przycisk esp off , zapalam auto kontrolki świecą , słyszę jak załącza sie przekaźnik i kontrolki się wyłączają , puszczam przycisk , kontrolki nadal wyłączone. Nie próbowałem nim jechać potem ale niestety jak zgaszę i zapalę znowu bez wciśniętego przycisku to od razu sie zapalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się palą i przytrzymam guzik off aż zgasną to guzik nie reaguje

 

do ponownego odpalenia silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie. Ale teraz pytanie - czy komputer nie wskazałby ze czujnik jest uszkodzony, bo mi powiedział serwisant że komputer jednoznacznie nic nie wskazuje. Boos czy tobie paliły się te dwie z samochodzikiem w poślizgu, a jedna z nich z napisem off. ?

U mnie komputer nic nie pokazywal. Tak paliły sie obie kontrolki, Na początku myslalem ze zacioł sie wylacznik esp pukalem stukalem wlaczalem wylaczalem i nic. W koncu pojechalem do aso choc nie chetnie, ale okazalo sie ze dobrze ze tak zrobilem. Niewiem moze trafilem na prawdziwego fachofca ktory potrafil odrau postawic trafną diagnoze. Nie masz nic do stracenia jedz do aso i powiedz ze znajomy w Gdansku mial taka sama sytuacje i po wymianie tego czujnika jest wszystko ok. Stasja ASO KMJ Kaszubowszy gdansk ul Grunwaldzka

pozdrawiam

Edytowane przez boos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi , pojade do aso ale to w przyszłym miesiącu bo w tym niestety z kasy się wypstykałem.

Czy czujnik odpowiadający za mierzenie skrętu  kierownicy i czujnik mierzący przechyły auta to to samo?

Bo dostałem jeszcze sugestię że czasami tak sie dzieje jak zimne luty puszczą w czujniku mierzącym wychyły auta.

Jeszcze raz dzieki panowie bede w serwisie naciskał na sprawdzenie czujnika.

Jak by ktos miał jeszcze jakies sugestię to poprosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...