Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

głośniki w micra k11


Gość Kris0086
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakie są fabryczne głośniki w nissanie micra k11 rak produkcji końcówka 95 i ile maja wat w rms i czy to są 16,5cm,słyszałem ze jakieś blaupunkt ale nie wiem pytam ponieważ zmieniłem radio na jakieś clarus 4x18 wat w rms i gdy dam na max vol to głośniki pierdzą,a na wcześniejszym radiu nie pierdziały,a drugie pytanie jak sie dostać do głośników czy tapicerka w drzwiach jest klejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tapicerka siedzi na wkrętach i kołkach.

Pod tapicerką jest folia (w zasadzie po zdjęciu do wyrzucenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz mieć tam za chwilę zgniliznę i rdzę, to nawet słuchaj pieluch tam możesz napchać.

 

Do wyciszania drzwi są np na Allegro maty bitumiczne, samoprzylepne. Można je dowolnie wycinać, wyginać, formować w górkę lub dołek. Przerabiałem wygłuszanie drzwi i bagażnika w dwóch samochodach poprzednich - efekt jest oszałamiający, ale i pracy z tym trochę jest. No i tanio, to tego nie zrobisz porządnie. Za efekt trzeba zapłacić - przynajmniej tyle ile będą kosztować dobre maty głuszące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kris0086

spoczko zabiorę się za to napewno,poszukam cos na allegro jakies tanie i powyklejam drzwi z przodu, ciekawe jak na seryjnych głośnikach jak to bedzie grało hmmmm ? mam nadzieje ze o wiele lepiej,myślałem tez bagażnik wygłuszyć i te boczki gdzie są tylne światła oraz półkę i dać glośniki w półkę po wygłuszeniu całego bagażnika oraz półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w drzwiach i na półce fabryczne głośniki i są całkiem, całkiem.

Ale w Micrze niczego już nie wygłuszałem. Za mało się używa u mnie w rodzinie tego auta aby aż tak bardzo uwagę do niego przykładać na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

spoczko zabiorę się za to napewno,poszukam cos na allegro jakies tanie i powyklejam drzwi z przodu, ciekawe jak na seryjnych głośnikach jak to bedzie grało hmmmm ? mam nadzieje ze o wiele lepiej,myślałem tez bagażnik wygłuszyć i te boczki gdzie są tylne światła oraz półkę i dać glośniki w półkę po wygłuszeniu całego bagażnika oraz półki.

 

Prócz rady wyżej, to foli nie możesz wyrzucić z uwagi tej, iż ona chroni boczek od wody która dostaje się po szybie do wnętrza drzwi.

Tutaj zerknij sobie na ładną fotorelację http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86216-wyciszanie-wygluszanie-x-trail-fotorelacja/?hl=wyciszenie prócz tego, pamiętam że w innym modelu też ładnie opisywali wygłuszenie. Musisz poszukać.

Jak będziesz robił u siebie wygłuszenie, to podziel się również relacjami.

A tak po cichu, to ja też myślę o wygłuszeniu córki Mikry, bo w porównaniu do Tinki, to koszmar.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Jeśli chcesz wygłuszać boczki bagażnika, to muszisz zdemontować boczną wykładzinę, która idzie aż pod boczki plastikowe tylne - dla pasażerów. Więc bez podłogi i dachu, też prawie cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoczko luzik ja nie chce całego wozu wytłumiać,tylko drzwi i bagaznik z półką

 

Uprzedzam że wyciszanie bagażnika w samochodach trzy- i pięciodrzwiowych daje różne, często marne efekty. Ale zawsze to jakieś efekty. Próbuj, baw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Nie wiem czy już masz głośniki w tylnej półce, czy też nie i jakie byś chciał założyć.  W Micrze córki były głośniki w półce /duże owalne/, lecz sprzedający wymontował.

Teraz widzę co ciężar głośników zrobił z półką. Cała jest wygięta w dół, przy dodatkowej lapie STOP, a rogi półki zachodzą na boczne plastikowe obudowy i walą-tłuczą niesamowicie.

Chcę jej kupić normalną półkę bez dziur i aby już tak nie waliła. Ale kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kris0086

no nie mam jeszcze głośników i nawet nie mam tam w pólce dziur,właśnie tez sie zastanawiam robic czy nie robic tych dziur ale pewnie sobie to daruje,wygłusze same przednie drzwi i gitara. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już masz głośniki w tylnej półce, czy też nie i jakie byś chciał założyć.  W Micrze córki były głośniki w półce /duże owalne/, lecz sprzedający wymontował.

Teraz widzę co ciężar głośników zrobił z półką. Cała jest wygięta w dół, przy dodatkowej lapie STOP, a rogi półki zachodzą na boczne plastikowe obudowy i walą-tłuczą niesamowicie.

Chcę jej kupić normalną półkę bez dziur i aby już tak nie waliła. Ale kto co lubi.

 

Daj spokój Mirek z szukaniem półki. Można od dołu przykręcić profile półokrągłe, takie jak np. listwy progowe do domu. Półka jest wtedy sztywna i udźwignie naprawdę dużo głośników. Swego czasu bawiłem się w montowanie głośników u różnych (głównie znajomych) ludzi, i często uciekałem się do tego zabiegu. Dwie listwy, kilka nitów i efekt niezniszczalny.

 

Swoją drogą, zastanawia mnie jaką masz półkę w swojej Micrze. Ja mam dwa potężne głośniki fabrycznie na półce, z fabrycznymi maskownicami i półka jak była, tak jest. Nic się nie wygina, nic się nie łamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Na pewno zdaje to egzamin jak masz jeszcze półkę równą, bo ta moja to już ma 17 lat, więc wygięcie jest znaczne. Teraz aby ją wyprostować to chyba bym musiał pod nią przykręcić porządny ceownik - ale to znów ciężar. Najpierw niech się córa i jej kolega określą co chcą. Narazie półka jest zasłonięta kocykiem, bo pozostały duże owalne otwory po głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kris0086

no ja myślę ze jest tylko oszpecenie samochodu takie dziury w pułce,no nie wiem jak kto woli ja miałem kiedys tak w ford escord takie głośniki w pułce no nic to nie dawało efektu,grało bo grało może jak by sie wygłuszyło bagażniki i pułkę od spodu to może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...