Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po zmianie skrzyni biegów ciężko jedzie!!! "Pilne"


Gość andrejek22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrejek22

Wiec tak sunny n14 1.6  .  Zmieniłem  skrzynie bo padła po złożeniu od palił i czuł się dobrze po 30 min zaczął się dławić a po 1 godz praktycznie nie ma czym jechać 1 bieg i dusi go szarpie dławi się niema mocy. Proszę o pomoc bo już nie mam pojęcia co  mu może dolegać. 
Świece nowe, przewody także i filtr paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrejek22

olej jest wszystkie płyny również . Ale problem rozwiązany samochód stał na podwórku przez ok miesiąc i wszystko chyba było przez benz. bo jak zalałem potem nowej to normalnie zaczął jechać. ale jest jeszcze jeden problem mały na wolnych obrotach po zapaleniu świateł przygasa silnik z 800obr/min na ok 600-650obr/min.  i jest staszna dziura pomiędzy 4000obr/min a 5000-5200obr/min i nie mogę dojść co jest. może problem ten jest od pęknietego kolektora wydechowego koło sondy pęknięty jest do okoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, ale mniemam że dziura duża nie jest więc wydech nie jest tak rozprężony
Co do zamuły powyżej 4000obr to polecam zatkać EGR i wymienić kolektor ssący na 73C (chyba że już taki jest), te silniki z kolektorem 74C miały właśnie tą dziurę... też to przerabiałem :P moc kończyła się jak w polonezie, przy 4000obr ;)
Warto sprawdzić jeszcze czy katalizator nie jest przytkany, jak by był to na wyższych obrotach dławi
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/40359-zredukowana-moc-w-silnikach-ga14de-i-ga16de/?hl=%2Bzredukowana+%2Bmoc
tutaj masz temat o kolektorach, warto poczytać. Nie jest to ciężka rzecz

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/2826-tuning-za-2zl-usuwanie-egr/ 
A tutaj masz o zatykaniu EGR, mi to zajęło 5 minut (egr może nie być jak masz gaźnik)

Co do dziury w kolektorze to warto coś z tym zrobić, żeby sonda nie łapała złych odczytów bo ci zacznie palić jak smok :P

Idźmy dalej, spadek obrotów na obciążeniu... na to niewiele ci poradzę, u mnie też jest taki spadek i się do niego po prostu przyzwyczaiłem. Ale będę śledził temat, może ktoś podsunie jakieś rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...