Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak hamulca ręcznego na jedno koło mimo nowych szczęk


Gość filos6

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam prblem wymieniłem szczeki na nowe bebny nie wygladaja na zuzyte prawy tył lapie jak zwariowany lewe kolo natomiast nie chce nawet chwycic jezeli rozkrece rozpierak to nie idzie obrocic kolem bo blokuje jakie mobga byc przyczyny ??Nissan Suny 1992 1,4 benz-lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko że na obu kołach :)
szczęki nowe, cylinderki nowe, linki ręcznego nowe a mimo to ręcznego nie ma.
Powiedziano mi w serwisie że to kwestia regulacji, ale tak jak u ciebie lekka regulacja i koło łapie i nie chce puścić.
Pomyślałem że "musi sie dotrzeć", ale po 2 miesiącach nie ma żadnej poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mialem u znajomego taki sam przypadek tylko ze w daewoo lanos. Linki, szczeki i cylinderki nowe wiec musi byc git... co sie okazalo linki byly dluzsze od starych i jak sie zaciagalo reczny to nie lapalo, albo lekko lapalo na drugie kolo w zaleznosci jak idzie tunel od linek. Musialem caly mechanizm recznego przesunac blizej w strone skrzyni biegow....( rzecz jasna w kabinie ). Moze cos pomoglem.  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny w kabinie trzeba popuścić na luz jak tylko się da, potem samo-regulatory trzeba ręcznie ustawić tak żeby ledwie co bęben dało się założyć. Po założeniu powinno się nim ciężko obracać, wtedy nacisnąć parę razy hamulec nożny żeby się wszystko ułożyło, następnie przykręcić bęben śrubkami jeśli takie są, przejechać się i trochę pohamować i na koniec napiąć linki w szoferce tak by heble zaczynały brać na 1-2 ząbku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...