Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana opon


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś szykowałem opony letnie do wymiany .Mam 18 na oryginalnych felgach - masakra z ich przewozem . Nie mogłem sobie poradzić. Dwie do bagażnika i dwie na siedzenie tylne.  Boje się żeby sobie czegoś nie uszkodzić w środku. A wy jak przewozicie ? . chyba inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewoziłem wszystkie w bagażniku .

Należy tylne siedzenia "postawić" w pozycję pionową , półkę włożyć za siedzenia a koła ustawić w szeregu na stojąco .

Dobrze mieć taśmę do tego by je spiąć "do kupy" i przypiąć do metalowego uchwytu za tylnymi siedzeniami.

Nie jest to skomplikowane a wtedy można jechać z tym ładunkiem ... na koniec świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dyszek przechowuja u mnie w mieście i nie ma problemu z wozeniem. Polecam taka możliwość jak ktoś jest leniwy i nie chce się brudzic. A nie za szybko jeszcze na zmiane?

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dyszek przechowuja u mnie w mieście i nie ma problemu z wozeniem. Polecam taka możliwość jak ktoś jest leniwy i nie chce się brudzic. A nie za szybko jeszcze na zmiane?

Edytowane przez Michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 na oryginalnych felgach - masakra z ich przewozem. Dwie do bagażnika i dwie na siedzenie tylne. A wy jak przewozicie ? . chyba inaczej się nie da

 

Dokładnie tak samo - inaczej nie dałem rady...

 

Przewoziłem wszystkie w bagażniku .

 

Osiemnastki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo - inaczej nie dałem rady...

 

 

Osiemnastki?

A widzisz róznice w wielkości kół pomiedzy 18 a 16 ? Wchodza mi wszystkie do kufra "na stojaco" z wyjętą półką i rozłozonymi siedzeniami, a położone "wchodzą" nieco na kanape z tyłu.

Notabene, zmieniłem p[rzed świetami - i opady sniegu w kwietniu nieco mnie zaskoczyły, ale przynajmniej nie było kolejek :)

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz róznice w wielkości kół pomiedzy 18 a 16 ? Wchodza mi wszystkie do kufra "na stojaco" z wyjętą półką i rozłozonymi siedzeniami, a położone "wchodzą" nieco na kanape z tyłu.

Notabene, zmieniłem p[rzed świetami - i opady sniegu w kwietniu nieco mnie zaskoczyły, ale przynajmniej nie było kolejek :)

 

Dokładnie tak jak napisał Kajot  - różnicę w średnicy niweluje inny profil opony.  Obrys zewnętrzny jest taki sam :) 

 

Ja odbierając auto z salonu 27.03 poprosiłem o przygotowanie letnich opon ( podjąłem ryzyko)  no i..... 3 dni później szybko wymieniałem na zimowe. Fakt kolejek nawet w "wielki piątek" brak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz róznice w wielkości kół pomiedzy 18 a 16 ?

 

Oczywiście - osiemnastki są dużo ładniejsze ;) A tak poważnie to jesienią za cholerę nie chciały mi wejść :( Sprawdzę teraz jeszcze raz.

 

Obrys zewnętrzny jest taki sam

 

"Prawie" taki sam - różnice na foto.

post-61360-0-75619300-1365592658_thumb.jpg

Edytowane przez Vosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następna niespodzianka autka po stłuczce  - przy wymianie okazało się że jedna oponka Continental Premium Contact ma lekko wyrwany bieżnik , niestety widać nici, do wyrzucenia. Koszt uzywanej 8 mm  bieznika 350 zł MATKOOOOO. Noale czego się nie robi dla wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewoziłem wszystkie w bagażniku.

 

Masz rację - wchodzą w pionie po wyjęciu półki i położeniu tylnej kanapy, ale nie odważyłbym się tak jeździć. Przy gwałtownym hamowaniu nawet po spięciu może się to źle skończyć. Przewiozłem "starą" metodą w poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - wchodzą w pionie po wyjęciu półki i położeniu tylnej kanapy, ale nie odważyłbym się tak jeździć. Przy gwałtownym hamowaniu nawet po spięciu może się to źle skończyć. Przewiozłem "starą" metodą w poziomie :)

... s p r a w d z o n e  !

Swoje koła zimowe okazyjnie kupiłem w Kętach jadąc po drodze na wakacje do Szczawnicy (one pozostały - samochód właścicielowi skradziono ) :(. Tak przejechały Beskid Śląski,Żywiecki , Podhale w Pieniny i następnie do domu !

Mam prawo nie zgodzić się z Tobą !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam że 18 oryginalne te z czarnym wyglądają bombowo. Mam porównanie, bo musiałem jedną felge dać do zrobienia i załozyli mi zimówki 16 równie fajne , ale do 18 nie ma co porównywać. Inne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...