Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 '96 - problem z tylnym światłem przeciwmgielnym i światłem wstecznym


Gość Enid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Primerę z '96 roku od jakichś dwóch tygodni. Mam problem z tylnym światłem przeciwmgielnym. Mimo wymiany żarówki nie świeci. Jaka może być przyczyna? Czy może to być bezpiecznik? Poza tym, przy wrzuceniu biegu wstecznego, światło na chwilę się włącza, po czym gaśnie. Nie wiem, czy to może jakiś przełącznik? Starałam się zawrzeć wszystko w jednym temacie, bo mam przegląd za miesiąc i trochę nie bardzo, żeby światła nie świeciły..

Proszę POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wstecznym to często gęsto padał czujnik wstecznego. Tylne światła przeciwmgłowe zapalą się dopiero po załączeniu postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Może jest przerwa w kablu w klapie bagażnika.Taki czarny w izolacji wychodzi obok zaczepu teleskopu  i idzie do klapy/przynajmniej w sedanie/  Tam w środku jest cała wiązka przewodów, czasami nie widać przerwania bo izolacja jest cała a wewnątrz przerwa.Te  przerwy powstają od otwierania i zamykania klapy. Zapal światła przeciwmgielne,wrzuć wsteczny i poruszaj tym kablem, jak się załączy to szukaj przerwy /ja tak miałem w p10/ a jak nie to trzeba szukać gdzie indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Dzisiaj spędziłam nad tym dwie godziny i nijak nie chciało załapać. A jeśli czujnik, to da się go samemu wymienić? I gdzie go szukać? Drogie to to? 

 

Z tym wstecznym to często gęsto padał czujnik wstecznego. Tylne światła przeciwmgłowe zapalą się dopiero po załączeniu postojowych.

 

Ale to tak sprawdzałam i nic :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wstecznego to ze 20-30zł idzie to samemu wymienić, ale trzeba mieć kanał. Czujnik jest wkręcony w skrzynię.

 

 

Co do przeciwmgłowych to trzeba lecieć po kolei z miernikiem. Pytanie masz sedana czy hatchbacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z miernikiem i patrzeć, gdzie się kończy napięcie :].

Zobacz najwpierw wtyczkę - dociśnij ją. Hatchback ma przeciwmgłowe tylko jedno - lewe. a i jeszcze pytanie czy zapala Ci się kontorlka włączenia przeciwmgłowych jak naciśniesz przycisk?

 

Masz hak zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to częściowo się wyjaśnia. Trzeba wziąć miernik do ręki i zobaczyć czy dochodzi napięcie przed tzw. "szybkozłączkę" lub jak kto woli "złodziejkę". Jak tak to mamy winnego. Trzeba będzie podłączyć się przewodem na krótko - przed złączkę i w okolice wtyczki.

Jakbym był w Lublinie to bym Ci to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zobaczymy bo do mechanika jade w sobote to moze on mi to zrobi.. Dzieki ogolnie za porady :)



Przeciwmgielny naprawiony i obyło się bez mechaników :)

Dzięki Chłopaki :* 

 

P.S. Kabel był przetarty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...