Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 Body kit, listwy?


P1116
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od września zeszłego roku jestem posiadaczem Primery. Chciałbym poprawić jej wygląd poprzez usuniecie plastików bocznych oraz z przodu i tyłu i zamontowanie czegoś w zamian. Czy są jakieś kity albo może nakładki od innych modeli Nissana które można by wmontować? Chodzi mi o coś delikatnego, bez żadnej chamówy :) Co ze spojlerem tylnym na klapie, pasowałby czy raczej zepsuł? Załączam zdjęcie z prośba o wskazówki i opinie, zaznaczam, że jestem raczej laikiem w tych tematach. Dziękuję z góry za wszelaką pomoc.

post-59060-0-52247100-1366108568_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 uzupełnij profil!

Net, Alegro-tuning, firmy tuning usa- uk. Za dobra kase wykonają i u nas. Lotka na tył tylko płaska, sedan ma dlugi kufer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojler możesz ocenić tu, czy pasuje:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87420-ladna-lotka-nissan-primera-p11-2001-rok/?do=findComment&comment=896712

 

w naszych autach fajnym pomysłem jest modyfikacja lamp: o ile z tyłu są już jakby tuningowane przez producenta, to z przodu można się pobawić. Wyrzucić pomarańcz kierunkowskazów, pomalować wnętrze lampy na czarno, zamienić boczne kierunki na przezroczyste z P12. Akurat boczne plastiki jak dla mnie są ok, nie wiem co można by tu włożyć fajniejszego? Na pewno u Ciebie warto pomalować progi i dolne części zderzaków pod kolor, to już trochę da efektu. I przyciemnić szyby. U mnie pod blokiem stoi przyciemniona P11 (przedlift) w takim kolorze jak Twój, mogę zrobić fotę jak to wygląda.

 

Fajne felgi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojler wygląda bardzo fajnie, do kupienia jak rozumiem na allegro? Kupuje obojętnie jaki kolor i potem do lakierowania w moim kolorze? Lakiernik sam dobierze czy muszę gdzieś poszukać kod lakieru? :) Jaki koszt takiej operacji? Pewnie moje pytanie wywołają uśmiech niejednego z Was, ale ja się w tych tematach kompletnie nie orientuje :) Z kitów w necie znalazłem takiego bolida tylko : http://unqshop.com/nissan-primera-kosaho-front-bumper-kosaho,f,11,number,570238 dla mnie całkowicie odpada... choć side'y by uszły http://unqshop.com/nissan-primera-satori-side-skirts-satori,f,11,number,570237

Jeśli chodzi o progi to chciałem je wymienić na jakieś nakładki właśnie bo raz że właśnie są w czarnym plastiku a dwa że odstają i wypadałoby to jakoś ogarnąć estetycznie - ale można je tez pomalować jak rozumiem i zapewne czymś przymocować?

Przyciemnienie szyb to duży wydatek i można tylko przyciemnić szyby w rzędzie pasażerów  na tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście spoko te progi z linka.

Czasami progi odstają, szczególnie jak auto było stuknięte z boku. Ale można to po prostu przykleić. U mnie trochę odstawało w jednym miejscu i złapałem kropelką - chociaż sam w to nie wierzę to jednak trzyma. Ale jak już przykleisz to może być ciężko zdjąć, także najpierw ściągasz, dajesz do malowania i dopiero przyklejasz.

Spojler może się uda kupić na allegro już w kolorze, z takiego samego auta, ale marne szanse. Tak jak piszesz, kupujesz jakikolwiek kolor i dajesz do lakiernika. Z reguły malowanie jednego elementu to wydatek ok. 200 zł chociaż progi i spojler są na tyle małe że powinieneś znaleźć gdzieś taniej, może za 400 zł uda się wszystko. Na allegro z tego co teraz widzę akurat nie ma do sedana, ale szukaj :-) Jeśli chodzi o kolor, to lakiernik Ci dobierze. A jak chcesz znać kod swojego koloru to podaj mi VIN, znajdę Ci.

Jeśli chodzi o przyciemnienie, to z tyłu robisz co chcesz, możesz nawet blachą zakryć i nikt nic nie powie. Boczne szyby kierowcy i pasażera można przyciemnić bardzo nieznacznie i zrób to tylko w porządnym zakładzie, gdzie dadzą Ci certyfikat do folii. Bez papierów pierwszy lepszy policjant każe Ci zrywać na miejscu. Na przednią szybę nic naklejać nie wolno. Ostatnio znajomy przyciemniał sobie cały tył w kombi (więc w sumie 5 szyb plus te małe trójkąty) i zapłacił 500 zł.

Ja za to znalazłem niedawno w Lidlu folię do samodzielnego przyklejenia. Cena wskazywałaże nie jest to najwyższa jakość ;-) ale właśnie dlatego kupiłem - jak będzie marna czy nie uda mi się przyklejanie to nie szkoda. Teraz się cieplej zrobiło i chyba właśnie w weekend ją przykleję, zobaczę jak wyjdzie. Na pewno chcę cały bagażnik okleić ale może uda się i tylnych pasażerów jakby jej zostało na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nrb przyklej tą teraz -do czwartku:-) w combi to fajnie wygląda w hb nie bardzo.

Poza tym generalnie to do lifta ciężko coś dostać ciekawego predzej do wp mozna znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyciemnienie, to z tyłu robisz co chcesz, możesz nawet blachą zakryć i nikt nic nie powie. Boczne szyby kierowcy i pasażera można przyciemnić bardzo nieznacznie i zrób to tylko w porządnym zakładzie, gdzie dadzą Ci certyfikat do folii. Bez papierów pierwszy lepszy policjant każe Ci zrywać na miejscu. Na przednią szybę nic naklejać nie wolno. Ostatnio znajomy przyciemniał sobie cały tył w kombi (więc w sumie 5 szyb plus te małe trójkąty) i zapłacił 500 zł.

Ja za to znalazłem niedawno w Lidlu folię do samodzielnego przyklejenia. Cena wskazywałaże nie jest to najwyższa jakość ;-) ale właśnie dlatego kupiłem - jak będzie marna czy nie uda mi się przyklejanie to nie szkoda. Teraz się cieplej zrobiło i chyba właśnie w weekend ją przykleję, zobaczę jak wyjdzie. Na pewno chcę cały bagażnik okleić ale może uda się i tylnych pasażerów jakby jej zostało na tyle.

też ją kupiłem :) i z pomiarów wychodzi że raczej zabraknie, no ale szwagier ma Leona HB i jemu dużo zostanie więc może starczy dla mnie. Też mnie ciekawi jak z jakością tego i czy uda się samemu okleić żeby jakoś wyglądało, na szczęście cena ok.

 

 

 

nrb przyklej tą teraz -do czwartku:-) w combi to fajnie wygląda w hb nie bardzo.

Poza tym generalnie to do lifta ciężko coś dostać ciekawego predzej do wp mozna znaleść.

Znajomy na taki sam jak ty i kolor i budę z przyciemnionymi szybami wygląda nieźle, będę dziś u niego na meczu wiec jeżeli odebrał Primerę od mechanika to zrobię zdjęcia.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli że już sa tuningowane?? :D

 

no że w porównaniu ze starą P11 wyglądają jak po tuningu :-) przezroczysta szybka i czarne wnętrze. Zawsze mi się bardzo podobały. Wielka szkoda że w kombi zostawili to co było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę te lotki takie fajne?

Mi się sedan sam w sobie podoba bez lotek itp. Moim zdaniem szkoda psuć ładną linię auta.

Chyba, że robisz auto na tor i ekstremalnych wyzwań, to spojlery mają swoje uzasadnienie niekoniecznie wizualne ;)

Jedyne co mnie nęci i się podoba to modyfikacje lamp przednich i ringi wokół soczewek ;) poza tym ładne szerokie kapcie i wszystko jak dla mnie :)

Ale o gustach się nie dyskutuje.

 

takie o światła 

 

http://img856.imageshack.us/img856/815/nissanprimeratuning.jpg

 

a tu widzimy, że i na torze nie potrzebuje spojlera :D

 

00collardbrandsw-kopia.jpg

Edytowane przez ksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja tez nie jestem zwolennikiem spojlerów,dokłądek na progi i innych cuda-wianek. Primera samam w sobie ma ładne wykonanie i jak npisał kolega linie i nie trzeba wg mnie tego zmieniać. Bo łatwo zrobić wiejski tunning a szkoda ąłdowac kasę i oglądac ludzi jak sie śmieją na nasz widok.

.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...