Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OPTIMA PRO-TEC W ODY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cylindry wyglądają OK, głowica też i zawory też OK zobaczymy co i jak jak pójdą na stół 


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

czapki poszły do "lekarza" :D w poniedziałek wycena :D z tego co widać jak jest teraz to zawory wydechowe straciły kontakt z rzeczywistością :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich słabieńko z wydechowymi :D ogólnie Ody była coraz bardziej ślamazarna :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowice na stole :D zmiana gniazd i dotarcie zaworów czekam na cenę :D reszta gotowa, uszczelki przybyły, katy po części uleczone :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamieetaj że masz pod kuratelą moją Madzie z optima,jeszcze biedna nie jezdzi,ale nie bawem ,coś czuję że was odwiedzimy w nowym roku 2016 ,Ania wspomina o morzu :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko zapraszamy :D może strzelimy małego morsa :D a jak tam sprawy z handlarzem?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile jeździł poprzednik :D ale ja zrobiłem ponad 130kkm :D 

 

 

że wydech poszedł 

poszły wszystkie :D skończyła się regulacja :D 

 

 

 silni dosyć wysilony to może za ubogo było co ?

:laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67: a to żeś meni rozbawił  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

po namowie kogo zakupiłeś coś co wkłada się w wydech  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

u mnie nikt nie miał jak moja już leżała na półce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed :D P1070207.JPGP1070208.JPGP1070210.JPGP1070212.JPGP1070212.JPG

 

po P1070217.JPGP1070218.JPGP1070219.JPG

 

poszło na starych zaworach bo były OK, wymienione gniazda koszt 2558zł brutto :D czyli nie ma dramatu koszt wszytkich uszczelek z USA 1000zł  czyli remont wyszedł 3558zł do tego będą nowe cewki i świece :D aby miała lepiej też koszt 1000zł nowy olej w silniku i skrzyni, wylatuje filtr z rurą (znowu się rozerwała)  i wlatuje stożek :D trochę się rozluźni, nowe LED-y i nowa wiązka aby tez uporządkować LPG :D 

 

 

z racji tego, ze w Ody nie ma możliwości wymiany filtra oleju w skrzyni biegów założyłem dodatkowy,  jak widać na zdjęciach P1070222.JPGP1070223.JPGP1070224.JPGP1070225.JPG  WARTO :D dołożyć przejechane na nim około 50kkm. 


aa no i będzie się lepiej oddychało :D 2015-12-07 10.16.38.jpg2015-12-07 10.16.46.jpg2015-12-07 10.31.28.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będzie elegancko.

 

Ale te zawory aż tak dramatycznie nie wyglądają... nagaru specjalnie nie ma. Zabieczone bo za ubogo ... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagaru nie ma, zawory OK, tylko gniazda się zapadły :D 

przebieg


-----------------------------------------------------------------

znalazłem papiery z założenia gazu i Ody przejechała ponad 32kkm po założeniu gazu przez poprzedniego właściciela, instalacja nie nadawała się do jazdy :D i w związku z tym została całkowicie przebudowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ponad 320 tys ,,, to spoko na tyle tys regeneracja głowiczek to jest nic  za ile km będziesz sprawdzał komprechę

 

Bo wiesz niepisana zasada jest taka robisz górę pada dół ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak TY to policzyłeś :D wiem rozmawialiśmy :D jak pijemy :D wiem, ze masz urodziny, to nie liczymy :D w sumie na gazie wychodziło by jakieś 170kkm :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagaru nie ma, zawory OK, tylko gniazda się zapadły :D

przebieg

-----------------------------------------------------------------

znalazłem papiery z założenia gazu i Ody przejechała ponad 32kkm po założeniu gazu przez poprzedniego właściciela, instalacja nie nadawała się do jazdy :D i w związku z tym została całkowicie przebudowana 

jakoś w tysiące mi poszło albo wiesz rozdwoiły się a to dziwne bo dopiero pierwsze pivo wypiłem .. wiesz starość ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ody złożona ale stres był pierwsze odpalenie i poleciało ze dwa litry nowego 5W20 :( waliło w całym garażu i do tego dym zewsząd bo olej poszedł na wydech :D myślałem, ze wszytko zwalamy od nowa i nowe uszczelki pod czapki ale okazało się, że spece od głowic nie poskręcali selenoidów od V-teka i olej poszedł :D

po stresie i dokręceniu dolanie oleju i silnik zagadał, coś cyka i klepie czyli znowu OFF i do sprawdzenia rozrząd :D na szczęści jest OK a niestety łatwo zgubić w tym silniku jeden ząb na pierwszym banku, klepanie coraz cichsze  chyba olej dochodzi wszędzie gdzie powinien :D

auto skręcone i pojechane :D zobaczymy co i jak za dwa trzy dni :D na razie na PB aby odpracował i się poustawiał no i później małe strojonko LPG aby jechało jak powinno :D zaszły małe zmiany w mocowaniu wtrysków skorygowane mocowanie wtryskiwaczy PB ale chyba poleci o 1cm kolektor do góry  i zmieniony filtr :D

 

 

no to czas na testy :D 


----------------------------------------------------

najlepsze jest to, że chciałem zrobić kolektor 3-1 aby pozbyć się katów no i różne propozycje były :D od 500zł za stronę do 2000zł z nierdzewki :D ale teraz po zdjęciu głowic zastanawiam się jak te warsztaty chciały to zrobić :D jak "kolektor" w tym silniku jest w głowicy :D i odrazu wychodzi na kata jedno wyjście :D 


jeszcze fotka głowicy z kolektoremP1070207.JPG

P1070227.JPG

P1070228.JPG

P1070229.JPG

P1070230.JPG

P1070231.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta głowica ..

 

to zamiast KAta walniesz szerokie wyjście i dalej jazda to chyba nawet łatwiej do ogarnięcia

 

trzeba było wyciać sobie z uszczelki która tam przychodziła wzór albo mieć starą jeśli takowa występuje

i na bazie tego zrobić flanszę  do wycięcia z nierdzewki + potem wymierzyć jak to ma dalej iść na prosto czy pod kontem

 

Pozbierać kształtki wsadzić do bagażnika wsiąść tydzień urlopu i przyjechać do Krakowa Dominik ma spawarkę Odpaliło by się grila i polało i zrobiło ...

 

A ostatnio do nissanmaniakowi wyspawał pół wydechu w p11- VVL ma 3 calach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...