Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN MURANO CVT PO WŁĄCZENIU BIEGU SILNIK GAŚNIE


Gość arkowski1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arkowski1979

Witam wszystkich,

posiadam Murano Z50 3.5 + LPG 4wd skrzynia CVT, po wrzuceniu biegu na D lub R silnik gaśnie i jest objaw podobny jakbym w skrzyni manulanej zatrzymał się i nie włączył sprzęgła. Na ciepłym silniku jest troszkę lepiej bo można jechać ( ale też gaśnie).

Zna ktoś temat?

z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkowski1979

lpg, ale wydaje mi się ze to nie ma związku



lpg, ale wydaje mi się ze to nie ma związku

olej jest, ale przed sprzedażą mógł być uzupełniony, kupiłem auto z niemiec. olej przejrzysty ale brązowawy, lekko śmierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ns PB jest gitt a na LPG gaśnie, to ja bym podjechał na sprawdzenie/regulację LPG, no ale jak Ci się wydaje, że nie ma związku to nie wiem co można dalej zrobić na poczatek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość arkowski1979

przebieg 220000km, dziś skrzynia została wyjęta. Na dzień dobry sprzęgło hydrokinetyczne, reszta zobaczymy.



witam

okazało się że był uszkodzony konwenter - sprzęgło. Kupiłem używkę po regeneracji za 600pln. Wymieniłem dodatkowo filtr oleju 120pln oraz olej 40pln za litr. Auto śmiga jak nowe !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poszło po taniości, teraz cieszyć się z jazdy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkowski1979

pojawiły się drgania podczas dodawania gazu (jakby drżał przez sekundę) i nieraz podczas dojeźdzania do skrzyżowania występuje delikatnie szarpnięcie. może jest kiepski konwenter? zna ktoś temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo, przy stałej prędkości też drgał raz na jakiś czas, tam nic więcej nie ma wpływu na takie zachowanie, tylko mnie naprawa kosztowała 6500 :D i może dlatego nadal działa już ponad rok, regeneracja gdzieś w Holandii,  w skrzyni wymienione tylko jakieś dwie tarczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może te same drgania co i u mnie? Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania też mam szarpnięcie, czasem lekkie, a czasem szarpnie/zatrzęsie całą kabiną. No i w czasie jazdy jak lekko dodam gaz też auto wpada w dziwne drgania/rezonans. Obstawiacie konwerter? A jak najłatwiej uszkodzić taki konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jony__81

To może te same drgania co i u mnie? Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania też mam szarpnięcie, czasem lekkie, a czasem szarpnie/zatrzęsie całą kabiną. No i w czasie jazdy jak lekko dodam gaz też auto wpada w dziwne drgania/rezonans. Obstawiacie konwerter? A jak najłatwiej uszkodzić taki konwerter?

Edytowane przez jony__81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...