Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Syczenie i dym z tłumika


Michalmiko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dziś po przejechaniu około 20km (na dwupasmówce około trzy kilometrowej uwolniłem trochę koni - wyprzedzałem Pathfindera, który nie odpuszczał ;)) - silnik był rozgrzany bo przejechałem jakieś 17km), gdy już dojechałem do celu (końcowy etap jazdy w miarę spokojny), zgasiłem silnik i wyszedłem z samochodu coś syczy. Myślę, że gdzieś jest włączony kompresor, albo znowu złapałem defekt. Patrzę a spod samochodu na wysokości lampy przeciwgielnej (tak, na środku tłumika końcowego) uchodzi pod mocnym ciśnieniem sprężony gaz o białawym zabarwieniu. Nie jestem w stanie dokładnie okreśić, czy on wychodzi z nad tłumika, czy od dołu. Wydaje mi się, że od spodu jest maleńka dziurka, ale nie wiem czy to nie szło jednak z góry. Co to może być? Coś z DPFem? Próbowałem później powtórzyć sytuację, ale już "usterka nie wystąpiła" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak działa, ale mi chodziło o lampę przeciwmgielną z tyłu samochodu (tłumik końcowy) :) Dokładnie na środku tłumika (w QQ jest zamontowany poprzecznie).



Dziś znowu to samo, ale bez dymu. Samo syczenie ale słabsze, może przez to, że jechałem krótszy odcinek ale dość dynamicznie. Też macie taką dziurkę pod tłumikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa, ale mi chodziło o lampę przeciwmgielną z tyłu samochodu (tłumik końcowy) :) Dokładnie na środku tłumika (w QQ jest zamontowany poprzecznie).

 

Dziś znowu to samo, ale bez dymu. Samo syczenie ale słabsze, może przez to, że jechałem krótszy odcinek ale dość dynamicznie. Też macie taką dziurkę pod tłumikiem?

nie przejmuj sie

ja swoim lece 180km/h przez 300 km

potrafi nawet 230

wazne jest chlodzenie turbiny

ciesz sie ze masz 2.0 a nie te 1.5  czy benzyne ktore nie uciagna tej masy a co dopiero opory powietrza

pozdrawiam!

post-38850-0-68402100-1369263231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi, ale Ty chyba nie masz oryginalnego tłumika ;) Czy w 2.0 dCi macie taką dziurkę w oryginalnym tłumiku?

QQ z dieselkiem i napędem 4x4 waży około 1500kg, czyli stosunkowo niewiele. Czuć tą moc i moment obrotowy. Ja jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymi, ale Ty chyba nie masz oryginalnego tłumika ;) Czy w 2.0 dCi macie taką dziurkę w oryginalnym tłumiku?

QQ z dieselkiem i napędem 4x4 waży około 1500kg, czyli stosunkowo niewiele. Czuć tą moc i moment obrotowy. Ja jestem zadowolony ;)

Tak - to jest oryginalny tlumik wszystkich ktorzy maja 2,0 dci. Przygotowany na 2 koncowki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...