Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju


Gość zzoorroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam malutki problem , a mianowicie posiadam Nissana X-TRAIL z 2005 roku z silnikiem 2.2 dci i nie mam zielonego pojęcia czy posiada on filtr cząstek stałych czy nie - bo nie wiem jaki olej silnikowy powienien kupić - z pewnością syntetyk (5W) tylko czy to ma być 5W-40 czy też 5W-30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam dylemat. Okazalo sie ze mam auto bez filtra (rocznik 2005). Ale leje tak jak w instrukcji 5W-30. Kupilem Shell Helix ultra Extra 5W30. Zaplacilem kupe kasy. Na Allegro jest o polowe taniej niz ja dalem, ale jakos wolalem z pewnego zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jeśli mam autko bez filtra cząstek stałych to moge zalać 5w-30 - nic nie bedzie tak? Dla dobra autka wole wlać 5w-30 niż 5w-40 i coś zchrzanić 

 

Bo to jest tak że auto jest z Belgi i ten koleś co je ściagnął nawet do końca nie wie jaki tam był olej - mówił że pewnie syntetyk 

Edytowane przez zzoorroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jeśli mam autko bez filtra cząstek stałych to moge zalać 5w-30 - nic nie bedzie tak? Dla dobra autka wole wlać 5w-30 niż 5w-40 i coś zchrzanić 

 

Bo to jest tak że auto jest z Belgi i ten koleś co je ściagnął nawet do końca nie wie jaki tam był olej - mówił że pewnie syntetyk 

 

Panowie zanim stworzycie nowy wątek proponuję wcześniej użyć wyszukiwarki w forum. Na temat olejów silnikowych, było już wiele dyskusji i nie widzę sensu tworzenia kolejnej.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67925-t30-jaki-olej-diesel-190-000/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/81982-t30-jaki-olej-do-nissana-x-trail-22-diesel/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/46676-olej-silnikowy/

 

Zawsze lepiej dodać kolejne pytanie w istniejącym wątku niż w kółko pisać o tym samym w innych wątkach.

 

Co do wątpliwości na temat wyposażenia to proponuje zajrzeć na stronę http://nissan-europe.epc-data.com/.

Należy przyjrzeć się kodom w pozycji Spec code. Gdy najedzie się kursorem myszy na jakikolwiek kod to powinien on się rozwinąć w bardziej opisowy typ. W moim przypadku występuje kod AIRPX który oznacza właśnie że samochód wyposażony był w filtr DPF.

 

Przykład poniżej

 

post-20227-0-19731100-1367079845_thumb.jpg

Edytowane przez gkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam DPF, natomiast leję SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5W30 (6 litrów). Łącznie z filtrem i przesyłką tydzień temu zapłaciłem 183,30 zł

Myślę, że cena ok. Zmiany tego oleju robię co 15 tyś. km.

 

pozdrawiam

Krzysiek

 

 

 

Witam mam malutki problem , a mianowicie posiadam Nissana X-TRAIL z 2005 roku z silnikiem 2.2 dci i nie mam zielonego pojęcia czy posiada on filtr cząstek stałych czy nie - bo nie wiem jaki olej silnikowy powienien kupić - z pewnością syntetyk (5W) tylko czy to ma być 5W-40 czy też 5W-30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie odczucia z jazdy masz na tym oleju?

 

Jak nie mam DPF, natomiast leję SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5W30 (6 litrów). Łącznie z filtrem i przesyłką tydzień temu zapłaciłem 183,30 zł

Myślę, że cena ok. Zmiany tego oleju robię co 15 tyś. km.

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi jest coś więcej powiedzieć, ponieważ od kiedy mam to auto jest tam lany ten olej, nic złego się z silnikiem nie dzieje a to jest najważniejsze,

 

pozdrawiam

Krzysiek

jakie odczucia z jazdy masz na tym oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 litrów ???

dokładnie 5,5l - do diesla.

 

PS.

uzupełnij profil o silnik - będzie łatwiej na przyszłość. Dzienx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...