Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak dostać sie do filtra paliwa i oleju w 1.5 dci 86 km ?


korg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiytam wszystkich.

Potrzebuje pomocy w kwestii wymiany filtra paliwa i oleju.

Moze ma ktos jakis patent jak dostac sie do w/w/ częsci.

Zauważyłem że filtr paliwa miesci sie w podszybiu , ale jak sie do niego dostać ??? Oto jest pytanie.

Zdjąłem tę palstikową osłone pod szybą , ale okazalo sie że filtr jest pod taka metalową belką , a mi się nie uśmiecha demontowąc polowy samochodu. To samo dotyczy filtra oleju, Z góry ciezko sie dostac, a do dołu to chyba trzeba by zdemontować zderzak ? :)

Jesli ma ktoś patent, bądź napisze skróconą instrukcję jak to zrobić będę wdzięczny.

Pozdr all



Wiytam wszystkich.

Potrzebuje pomocy w kwestii wymiany filtra paliwa i oleju.

Moze ma ktos jakis patent jak dostac sie do w/w/ częsci.

Zauważyłem że filtr paliwa miesci sie w podszybiu , ale jak sie do niego dostać ??? Oto jest pytanie.

Zdjąłem tę palstikową osłone pod szybą , ale okazalo sie że filtr jest pod taka metalową belką , a mi się nie uśmiecha demontowąc polowy samochodu. To samo dotyczy filtra oleju, Z góry ciezko sie dostac, a do dołu to chyba trzeba by zdemontować zderzak ? :)

Jesli ma ktoś patent, bądź napisze skróconą instrukcję jak to zrobić będę wdzięczny.

Pozdr all

 Nikt nie wie? :(

Edytowane przez korg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w dziale Note jest bardzo mało posiadaczy silnika dci. I dodatkowo wśród tych nielicznych pewnie nikt tego nie robił. Popytaj w działach gdzie silniki dci są bardziej popularne - u Tiidziarzy, Jukowców i QQ. Podejrzewam, że pomimo tego, że są to inne samochody, sposób wymiany będzie bardzo podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

hej korg

mam taki sam silnik - do wymiany zostało mi 3800 km , znalazłeś sposób ?

Opisz proszę krok po kroku - jeśli sam to zrobiłeś oczywiście.

pozdrawiam

hwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wpadłem na ten temat bo sam szukam jak własnymi siłami wymienić fltr paliwa. Słyszałem coś o demontowaniu nadkola (tego plastiku osłaniajacego od błota i wody).

Co do filtra oleju to najlepiej dostać się do niego od spodu auta. Musisz zdjąć spodnia osłonę silnika (tzw. Pampers) wiąże się to z odkręceniem kilku srubek, które przed ponownym zakręceniem warto przesmarować jakimś smarem. Filtr powinieneś znaleźć z przodu. Problemem jest jednaj to, że mamy dość mało miejsca na kręcenie kluczem do filtrów. Warto też przed odkręceniem filtra owinąć czujnik ciśnienia oleju, który znajduje się centralnie pod fltrem, aby zmniejszyć ryzyko zalania go. U mnie po zalaniu, kontrolka ciśnienia gaśnie nieco później (zdąże wbićbieg i spuścić auto z hamulca ręcznego) jak to miało miejsce wcześniej.

Mam nadzieję, że moje rady będą pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za wymianę filtra od kilku tygodni ale jakoś........ :ball:   olej też ......... :ball: rozrząd równiez ..........  :ball:  szewc chodzi w dziurawych butach  :whistle:

Odnośnie lokalizacji filtra paliwa to prawdopodobnie jest on umieszczony tak jak w RENAULT tzn za nadkolem przednim prawym, trzeba zdjąć koło PP nastepnie nadkole i tam za zderzakiem jest filterek.  

 

Jeśli poczekasz do grudnia to zapodam foto relację.

Edytowane przez robertbydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa jest pod podszybiem z prawej (siedząc za kiera)a nie za zderzakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje przypuszczenia się nie sprawdziły, to dobrze bo w renówce dojście jest parszywe. Dzięki za dobrą wiadomośc  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mówił znajomy mechanik od diesli,to w tych motorach nie ma problemu łuszczenia się pompy.Za to są ogromne z tym problemy w fordach.U mnie przy wymianie panewek zero opiłków w misce i oleju.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mówił znajomy mechanik od diesli,to w tych motorach nie ma problemu łuszczenia się pompy.Za to są ogromne z tym problemy w fordach.U mnie przy wymianie panewek zero opiłków w misce i oleju.

To chyba kiepski mechanik, gdyż 1,5dci to silnik renault. Niestety w pierwszej fazie montowano awaryjne pompy DELPHI, mało tego renault zmienił pompy na CONTINENTAL (około roku 2006/7) a do nissana dalej montował DELPHI!!! taka to lipa.

Natomiast w fordzie montowane są silniki z grupy PSA 1,6 hdi a tam jest układ BOSCH który jest o wiele mniej problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, była tam jeszcze pompa SIEMENSa niby lepsza. A co ja mam ??? ktoś wie??? rocznik 2007 ;)  czyli jak zwykle szewc ...............   :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, była tam jeszcze pompa SIEMENSa niby lepsza. A co ja mam ??? ktoś wie??? rocznik 2007 ;)  czyli jak zwykle szewc ...............   :D  :D

Yyyyyyy....gardenę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy ktoś już zrobił samodzielnie wymianę tych filtrów ?

bedę wdzięczny za fotorelację, chcę to zrobić przed świętami,

ps. jaki olej do silnika ? : 5W30 czy 5W40 ?  zdania są podzielone, pytałem w serwisie renault w jeleniej - mówią 5W40, a może na zimę lepszy 0W40,,,, hmm.

nie mam DPF`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy samodzielna wymiana filtra paliwa to duży kłopot ? Na co trzeba ewentualnie zwrócić uwagę przy tej czynności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...