Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

filtr przeciwpyłkowy klimy, wentylacji relacja z czyszczenia t30 2.0


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym poinformować, że dokonałem następującej czynności. Wyjąłem oryginalny filtr i z ciekawości starannie przegroda po przegrodzie odkurzyłem go ssawką. Wstępne wyniki zachęciły mnie do kolejnych działań. Postanowiłem go wykąpać i okazało się, że po wyschnięciu filtr wyglądał identycznie jak nowy. Rozróżnić go mozna było tylko po lekko pofałdowanych przegródkach. Po założeniu działał jak nowy. Założyłem i tak nowy bo wcześniej kupiłem ale dało mi to do myślenia, że może jest to ciekawy pomysł na zaoszczędzenie. Pomysł wziął się stąd, że w lodówkach i odkurzaczach mam takie filtry i zawsze je kąpie bo nie można ich nigdzie dostać. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odkurzaczu też mam filtr przystosowany do mycia ;) tak jest przynajmniej w instrukcji...

 

są też filtry powietrza "sportowe" - które się czyści/myje (takowy posiadam w emiksie) ale kabinowy...?

ceny od 25zł ;)http://allegro.pl/listing/listing.php?category=49237&order=p&search_scope=category-49237&string=xtrail z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale papierowe, te się nie nadają, głośne i filtrują tylko duże zanieczyszczenia. węglowe od 31 chodzą+przesyłka ale to nie jest ot samo co markowe. Filtron od 61.



Gwoli prawdy, żeby go umyć potrzeba też 20 minut i gorącej wody i szarego mydła.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiadomo. Są filtry pokryte warstwą i są z włóknami węglowymi. Ja mam z włóknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale po umyciu będzie z węglowego zwykły filtr mechaniczny ;)

reakcji chemicznej myciem nie cofniesz

 

Filtr węglowy jest po to aby niwelować zanieczyszczenia/zapachy z zewnątrz. Jeśli węgiel w filtrze przestanie być aktywny to żadne mycie mu nie pomoże.

 

Następną sprawą jest to, iż mycie tylko częściowo zlikwiduje zanieczyszczenia - te większe. mikropory nadal pozostaną zapchane lub całkowicie zlikwidowane. NIektórym to nie będzie przeszkadzać a innym tak - np alergikom.

 

ps

dziwne te oszczędności na filtrze.... 30-60zł raz na 20-30tys km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to racja Kolego. 

W kwestii oszczędności zauważyłem już dawno, że filtr juz po 2000 km jest strasznie brudny. Właściwie jego stan nie różni się znacznie od tego po kolejnych 18 tys. Dlatego spróbowałem go umyć. I teraz kwestia ceny. W ASO filtr nie kosztuje 30-60zl. Podobno filtry na allegro w niskich cenach nie są żadnymi węglowymi choć na takie wyglądają.

Ps. ta dziewuszka na zdjęciach w podpisie jest całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia należało by poszukać czegoś specjalnego - coś w rodzaju jak "sportowy" filtr powietrza i wtedy moża by to czyścić częściej (w miarę potrzeb) bez zmiany właściwości fizycznych porów. Pewnie takowych nie ma - bo przecież na filtrach trzeba zarabiać. Nie jest to na rękę firmie aby jakaś część była wieczna...

 

 

ps

Żona ;) - też mi się podoba B)  ....z importu :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale mówi po polsku? Nawet jak nie to nie szkodzi. pozdr



Sprawdziłem filtr po ostatniej wymianie czyli po ok 50-60 dniach i jest cały brudny, kurz, robaki, liście. To info dla tych, którzy myślą, że wymiana filtra raz w roku wytarczy. Tym razem tylko odkurzyłem ssawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale mówi po polsku? Nawet jak nie to nie szkodzi. pozdr

 

Sprawdziłem filtr po ostatniej wymianie czyli po ok 50-60 dniach i jest cały brudny, kurz, robaki, liście. To info dla tych, którzy myślą, że wymiana filtra raz w roku wytarczy. Tym razem tylko odkurzyłem ssawką.

Wszystko zależy gdzie jeździmy, parkowanie pod drzewami jazda po drogach piaskowych powoduje wcześniejsze zapchanie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czy możecie podpowiedzieć  jak zabrać się do wymiany ? przede wszystkim gdzie go szukać? bo myślę,że gdzieś za schowkiem ? a może ma ktoś jakiś filmik albo fotki ? , będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie podpowiedzieć  jak zabrać się do wymiany ? przede wszystkim gdzie go szukać? bo myślę,że gdzieś za schowkiem ? a może ma ktoś jakiś filmik albo fotki ? , będę wdzięczny

Witaj :)))

Ja mam t30 z 2003r. Do filtra mam dostęp po wyjęciu skrytki po stronie pasażera. Aby wyjąć skrytkę otwieram ją, na dole po lewej i prawej stronie wyciągam bolce będące jej zawiasami i... gotowe :) Dostęp do filtra jak na dłoni... Pozdrowionka:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że bolce wyciąga się do wewnątrz skrytki - będziesz potrzebował cienkiego płaskiego śrubokręta lub czegoś w tym rodzaju. Są na plastikowych zatrzaskach, więc delikatne podważenie główki bolca wystarczy żeby wyskoczył do wnętrza schowka. Po wyjęciu pierwszego dobrze jest uważać na schowek żeby nie poruszył się za daleko - nie chcemy przecież ułamać drugiego bolca. Dostęp do filtra, jak napisał kolega Xdark, jest całkiem dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...