Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

uderzenia przy zmianie biegu


Gość zito

Rekomendowane odpowiedzi

mam QQ 2008r. Od  około pół roku przy dodaniu gazu lub przy zmianie biegów słyszalne jest głośne uderzenie-tak jakby sprzęgło za póżno odbijało. w ostatnich tygodniach to się nasila szczególnie gdy przy niskich obrotach nacisnę pedał gazu. Czy to wina zawieszenia czy może sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam QQ 2008r. Od  około pół roku przy dodaniu gazu lub przy zmianie biegów słyszalne jest głośne uderzenie-tak jakby sprzęgło za póżno odbijało. w ostatnich tygodniach to się nasila szczególnie gdy przy niskich obrotach nacisnę pedał gazu. Czy to wina zawieszenia czy może sprzęgła?

 

mam QQ 2008r. Od  około pół roku przy dodaniu gazu lub przy zmianie biegów słyszalne jest głośne uderzenie-tak jakby sprzęgło za póżno odbijało. w ostatnich tygodniach to się nasila szczególnie gdy przy niskich obrotach nacisnę pedał gazu. Czy to wina zawieszenia czy może sprzęgła?

A może to poduszki pod skrzynią biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie kiedyś było tak że jak gwałtownie dodałem gazu to czułem i słyszałem uderzenie, podobnie przy silnym hamowaniu. diagnoza po podniesieniu auta - poducha, bardzo dobrze ją widać, łatwo sprawdzić luz, cena nieduża poniżej przykładowy link z allegro do aukcji cobyś obejrzał o który element chodzi

http://allegro.pl/lapa-poduszka-silnika-nissan-qashqai-i3215114279.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i własnie naprawiałem w serwisie na gwarancji  były to wybite na maksa poduszki zawieszenia silnika (tylne) tak fachowo się to nazywało w papierach serwisiwych, czas naprawy przez serwis  około 4 - 5 godzin.

szczerze mówiąc u mnie to wyglądało zupełnie inaczej niż to z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem założyć temat. Mam taki problem przy wysprzęglaniu raczej z niższych biegów, szczególnie gdy silnik wkręcę na wyższe obroty. Naciskam sprzęgło i wtedy czuję i słyszę takie dziwne uderzenie ale raczej nie z silnika, a bardziej bliżej środka samochodu. Mam przejechane około 95tys. Zmieniał już ktoś sprzęgło przy takim przebiegu? Czasami to ustaje. To mogą być te poduszki pod skrzynią biegów, czy już może sprzęgło się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniono poduszki w tej części auta, w jej szerszej części czyli to tak jak jeden z kolegów pisał prawie po środku auta. Te przednie były ok.

 

link z allegro do częci ze zdjęciem

http://allegro.pl/wahacz-przod-lewy-prawy-nissan-qashqai-2010-i3150725075.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoty mi nie wymienili mimo ze napierdalalo bo wymienili gorna bez skutku jebac knedlerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoty mi nie wymienili mimo ze napierdalalo bo wymienili gorna bez skutku jebac knedlerow

Mimo ,że Ciebie rozumiem to jednak nie ten adres ....abyś "na nas" i w ten sposób wylewał swoje rozgoryczenie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...