Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co to za część?


ar69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem Qashqaia (1,6 benzyna I-Way 2012r). Zachciało m się wyciszyć drzwi - i mały problem - po zdjęciu tapicerki i podnośnika szyby, na dnie (w obu drzwiach) luzem leżało "to coś".

Pytanko - co to może być?

Z góry dziękuję za pomoc.

post-63541-0-73984100-1368803653_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie mam pojęcia co to może być ale mam pytanie jak zdjąć tapicerke drzwi? Chciałbym wymienić fabryczne głośniki i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie podważasz srebrną plastikowa nakładkę na uchwycie drzwi, pod nią są dwie śruby (nasadowa/sztorcowa 10). Po ich odkręceniu zdejmujesz plastikowa rączkę  - lekko podważasz plastik wokół klamki wewnętrznej i odciągając ją możesz ją zdjąć. Dół tapicerki jest na 10/11 zatrzaskach, płaskie szerokie narzędzie wsuwasz od dołu (ja to robiłem jak najbliżej przodu pojazdu - gdyby ci się lekko zarysowało to nie byłoby widać, ale udało mi się bez problemu) między tapicerkę a drzwi lekko naciągnąć - jak puści pierwszy zaczep to po kolei naciągać dalej, aż pozostałe puszczą. Po odczepieniu tapicerka lekko do góry (przy wkładaniu nacelować na rowek przy szybie) i zdjęta - po pierwszym razie zajmuje to 4 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie podważasz srebrną plastikowa nakładkę na uchwycie drzwi, pod nią są dwie śruby (nasadowa/sztorcowa 10). Po ich odkręceniu zdejmujesz plastikowa rączkę  - lekko podważasz plastik wokół klamki wewnętrznej i odciągając ją możesz ją zdjąć. Dół tapicerki jest na 10/11 zatrzaskach, płaskie szerokie narzędzie wsuwasz od dołu (ja to robiłem jak najbliżej przodu pojazdu - gdyby ci się lekko zarysowało to nie byłoby widać, ale udało mi się bez problemu) między tapicerkę a drzwi lekko naciągnąć - jak puści pierwszy zaczep to po kolei naciągać dalej, aż pozostałe puszczą. Po odczepieniu tapicerka lekko do góry (przy wkładaniu nacelować na rowek przy szybie) i zdjęta - po pierwszym razie zajmuje to 4 minuty.

dziękuję za pomoc

 

 

Na jakie wymieniasz? Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

wybralem z allegro cos w tym stylu 

http://allegro.pl/glosniki-dystanse-nissan-almera-micra-note-qashqai-i3209099442.html

nie jestem melomanem ale te montowane fabrycznie graja jakby miały za chwilę wyzionąć ducha

jesli masz jakies propozycje, rady w tej dziedzinie to chętnie poczytam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś nie bedziesz tym bardziej zadowolony ;) One mają wbudowane tweetery (czyli to co wystaje na środku głośnika), a qq ma twettery w podszybiu. Będziesz miał za dużo wysokich tonów. W drzwi musisz kupić tylko niskotonowe. A może robi jakaś firma dedykowane zestawy wszystkich głośników na przód i tył? Nie chodzi mi od razu o Bose ale np. Helix itp. Mam w drugim aucie takie nagłośnienie i całkiem nieźle gra :) Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

EDIT: Patrzę teraz na głośniki do QQ na allegro i oryginały też mają tweetery. Te do tyłu już zrozumiem, bo tam nie ma wysokotonowych, ale po co te z przodu je mają?

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A www po lifcie ma napewno głośniki w podszybiu? Wydaje mi sie ze to tylko maskownice. Było chyba już gdzieś o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić i ma, przynajmniej mój z 2010. Słychać jak grają i jak przyświeciłem latarką to widać, że się tam błyszczy ;) Nie rozumiem więc dlaczego montują głośniki z tweeterami na dole jak już jest wysokie pasmo w podszybiu. Z tyłu to co innego, ale w samochodzie za taką kasę też powinny być wysokotonowe zamontowane w okolicy klamek (osobno). W autach o połowę tańszych nawet tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

dołączam

zamontowałem w podszybiu i z tylu te male tweeterki

teraz czekam na zamowiony wzmacniacz

fabryczne naglosnienie to katastrofa

niestety z przodu nie wsadzisz nic wiekszego:-)

potwierdza sie ze qashqai to tylko gimbus

po zamontowaniu wznacniacza dam zdjecia

hej :-)

 

post-38850-0-21766300-1369343862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić i ma, przynajmniej mój z 2010. Słychać jak grają i jak przyświeciłem latarką to widać, że się tam błyszczy ;) Nie rozumiem więc dlaczego montują głośniki z tweeterami na dole jak już jest wysokie pasmo w podszybiu. Z tyłu to co innego, ale w samochodzie za taką kasę też powinny być wysokotonowe zamontowane w okolicy klamek (osobno). W autach o połowę tańszych nawet tak jest.

no ja tez sprawdziłem i mam ale tragedia słychać z nich tylko charczenie. Ale zauważyłem ze na płycie gra całkiem przyzwoicie. Niebo a ziemia w porównaniu z radiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ładnie grają, ale może przez to, że mam inne radio niż fabryczne. Nie ma różnicy czy radio fm, czy np. z pamięci usb. Może cały problem w radiu a nie głośnikach? Według mnie fabryczne radio ma małą moc i może tu problem? Nowe gra dużo głośniej i nie narzekam zbytnio na jakość, jest przyzwoicie, a ja raczej jestem z tych wybrednych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj sie tak jak ktoś by wiedZial to napewno by Ci pomógł. Swoją droga pojedz do serwisu i niech Ci powiedzą jak tu nikt nie będzie wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...