Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cieknaca ciecz 2.0 dci


Dareq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś po powrocie do domu Zauważyłem ze pod autem mam wodę.

Cieknie mi z miejsca na zdjęciu takiego jakby gumowego wypustka który widać ze jest mokry. Proszę powiedzcie co to za otwór i czy to normalne. Sprawdziłem i według mnie to woda. Cieknie z częstotliwością jakaś kropla na sekundę i zwalnialo. W międzyczasie zaczął padać deszcz i nie stałem przy aucie więc nie wiem czy całkowicie przestało. Z góry dzięki za pomoc

post-57323-0-78753200-1368821984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne-rurka odprowadzajaca wode z parownika klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam co jechać do serwisu i to normalne. No klima chodziła mi na minimum. Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to woda i cieknie spod auta w okolicy między fotelem pasażera a komorą silnika to jest to ciecz z układu klimatyzacji. Jest to normalny objaw i nie musisz się tym matrwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kapie spod komory silnika, a jakieś 30 cm od lewarka zmiany biegów w stronę silnika i mniej więcej środka osi pojazdu to jest to na 100% woda z parownika klimatyzacji. Z każdego samochodu z pracującą klimą gdzieś te skropliny muszą się podziać ;)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, potwierdzam, że to klima, choć w przypadku Qashqaia jest to szczególnie obfity "wyciek". W innych autach z klimą nie było aż tak dużego.

Więc nie ma strachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima.Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Ale kak wjeżdżam Citroenem to zawsze olej.Był dwa razy na to w serwisie i dalej krwawi.Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sporo cieknie z klimy więc nie ma się czym martwić. Rzeczywiście w focusie ciekło mi dużo mniej ale to przecież nie wada:)

Edytowane przez tom747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie leje sie mnóstwo tej wody. Aż wstyd gdzieś postawić w centrum bo pózniej plamę zostawia. Nigdy sie nie spotkałem z taka ilością tej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie leje sie mnóstwo tej wody. Aż wstyd gdzieś postawić w centrum bo pózniej plamę zostawia. Nigdy sie nie spotkałem z taka ilością tej wody

 

Gorzej jak później ruszysz, to jeszcze leje się za Tobą :) Często tak mam. Prawie jak z pociągów pkp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio podjechałem zatakować Ślubnej PUMĘ, po wyjściu kałuża pod autem, aż cofnąłem aby zobaczyć czy to aby H2O z klimy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo straszyć, bo to tak jak piszecie - to najczęściej tylko woda skroplona na zewnętrznych ściankach parownika klimy.

 

Ale dodam, że ta rurka ma jeszcze jedno zadanie - w razie nieszczelności nagrzewnicy odprowadza płyn chłodniczy na zewnątrz, żeby nie zalało wnętrza. Mam tak u siebie w Almerze, kapie mi chłodziwo. To oczywiście nie Qashqai ale może się komuś przyda na przyszłość.. podejrzewam, że nagrzewnica jest umieszczona na parownikiem w wielu autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy aż takimi laikami. Chyba odróżnimy wodę z klimatyzacji od płynu chłodniczego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...