Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana przedniej belki.


irja66

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz warunki i sprzęt to pewnie tak, przecież mechanik też człowiek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do sprzętu, czy jest to element który musi być spawany? Szukam i nie mogę tego nigdzie znaleźć, może się ktoś orientuje gdzie to kupić. :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Micrze K11 mam tą belkę przegniłą, blacharz powiedział że jest przykręcana i spawana, do tego przestrzegał przed zakupem nowej na Allegro itp. TYlko używany oryginał, inaczej z montażem na 99% będzie problem przy zamienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawów nie pamiętam na tej belce, żeby ją łaczyły na sztywno. Raczej jak na obrazku jest przykręcana. Jak podniesiesz auto i zdejmiesz osłonę to bedziesz ją widział w całości od L do P i bedziesz mógł ocenić siły na zamiary. ;)



A jeśli chodzi o podróby to fakt czasem mogą się trafić spore minięcia z fabryka i tutaj zaczynają się schody i kreatywność mechanika. Z oryginałem masz 99% pewności otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Przód zrobiony. Ogólnie rozbiórka jeden dzień, 2-3 godziny na rozwiercenie zgrzewów, około 20. Kupiłem specjalne wiertło do zgrzewów 8mm. Pas przedni pasował prawie idealnie, brakuje dwóch

otworów. Spawanie i składanie z powrotem 1,5 dnia, po montażu klapa siedzi trochę niżej ale mi to nie przeszkadza.

Podsumowując: dla osoby bez doświadczenia jest to w miarę łatwa robota. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przód zrobiony. Ogólnie rozbiórka jeden dzień, 2-3 godziny na rozwiercenie zgrzewów, około 20. Kupiłem specjalne wiertło do zgrzewów 8mm. Pas przedni pasował prawie idealnie, brakuje dwóch

otworów. Spawanie i składanie z powrotem 1,5 dnia, po montażu klapa siedzi trochę niżej ale mi to nie przeszkadza.

Podsumowując: dla osoby bez doświadczenia jest to w miarę łatwa robota. :thumbsup:

gratulacje

ale co takiego się stało że musiałeś to wymieniąć?

czym spawałeś? jakimi elektrodami?

jakim amprearzem

 

może komuś te informacje się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale co takiego się stało że musiałeś to wymieniąć?

 

Bo to gnije na potęgę w każdym Nissanie !!!

U mnie się zaczynała korozja na belce, ale zaraz sobie z nią urządziłem króciutką randkę i wszystko ogniska korozji zabezpieczyłem.

 

W Micrze K11 mam na tej belce taki meksyk, że nie zdziwię się jak kiedyś żona zadzwoni i powie "Kochanie, silnik wypadł mi na jezdnię" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...