Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Migacz


fan_japan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dziś drugi raz zadziało się takie "cudo" ogólnie migacz po włączeniu (ale tylko w lewo) zaczyna szybciej pikać na desce rozdzielczej. Z doświadczenia wiem, ze to oznaka spalonej żarówki, ale auto mam 3 tygodnie, to żyje nadzieją, ze po prostu któras żarówka nie styka. Czy ktoś z Was miał podobny objaw i czy dobrze domniemam, czy to może być coś fabrycznego. To dzieje się po przejechaniu nierowności, potem to ustaje i jest ok.

 

Najlepiej było by wywołać ten objaw wyjść z auta i obejść i zobaczyć, ale w mieście jest różnie:(.

 

Czy taki objaw że tylko gdy skręt jest w lewo może oznaczać, że to lewa strona auta, i czy trzeba brać pod uwagę tylko żarówki migaczy czy wszystkie. W instrukcji widziałem, że jest test żarowek przed momentem rozruchu, ale nie mam instrukcji przed oczami. Jeśli żarówka nie styka to na starcie musiałaby być niesprawna, a to dzieje się na razie bardzo sporadycznie.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

FAN_JAPAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kontaktuje przewód masy (czarny) Oczyścić i będzie OK.

Dziękuje za radę, a że auto mam niespełna 3 tygodnie to głupio zapytam gdzie pod maską tego szukać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki w złączce pomiędzy lampą (tą szybko migającą) i wiązką przewodów. Są specjalne płyny do czyszczenia styków, kosztuja kilka złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki w złączce pomiędzy lampą (tą szybko migającą) i wiązką przewodów. Są specjalne płyny do czyszczenia styków, kosztuja kilka złotych.

Tylko nie wiem ktora, jesli lewa miga szybko to na tyle jest to inteligentne ze lewa lampa?? Piszesz wczesniej o masie, a teraz o stykach, czyli rozpiac kostki i ponownie spiac bo w koncu to nowe auto wiec pewnie tutaj moze byc jakis luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc luz na styku do którego dochodzi przewód masy (ten czarny) Najczęściej chodzi o tylną lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc luz na styku do którego dochodzi przewód masy (ten czarny) Najczęściej chodzi o tylną lampę.

 

Instrukcje w reke i bede sprawdzal wszystkie kostki, wpinał i wypinał to jeśli jest tutaj problem to przy ponownym podłączeniu powinno być wyeliminowane, a co do czyszczenia styków, zobaczę jak wyglądają, spróbuję podgiąć je w środku kostki, jeśli to tak wygląda jak sobie wyobrażam.

 

 

Dziękuje za sugestie

 

Instrukcje w reke i bede sprawdzal wszystkie kostki, wpinał i wypinał to jeśli jest tutaj problem to przy ponownym podłączeniu powinno być wyeliminowane, a co do czyszczenia styków, zobaczę jak wyglądają, spróbuję podgiąć je w środku kostki, jeśli to tak wygląda jak sobie wyobrażam.

 

 

Dziękuje za sugestie

 

Wiem wiecej w temacie, ze jak to szybko miga rowniez miaga migace tak szybko na zewnatrz, wiec sa sprawne, mam nadzieje, ze diabel tkwi w tych kostakch/stykach bo dzieje sie to tylko na kierunku w lewo.  Zajme sie rozlozeniem tych kostem przod i tyl bedzie pewnie prosty gorzej jak to bedzie z bocznym. No nic powalcze. Jak ktos mial to samo i rozwiazal ten problem bede zobowiazany.

 

Pozdrawiam

 

No jestem juz po oepracji, porozkładałem tylnie lampy, popatrzyłem na kostki, zarówki i próbowałem wywołać stan szybszego migania i okazało się, że jednak z przodu wykręciłem i bardziej szerzej ustawiłem styki co spowodowało, że wkręcająć migacz był dość mocny opór co spowodało, że szybkie miganie ustało, będę obserwował temat, mam nadzieję, że to newralgiczny element.

 

 

Pozdrawiam

FAN_JAPAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...