Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Asystent zjazdu ze wzniesienia


sq9mcs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak uruchama się asystent zjazdu ze wzniesienia? Po przekręceniu kluczyka po prawej stornie wyświetlacza wskazującego tryb pracy napędów zapala się i gaśnie ikona zjeżdzającego samochodu ze wzniesienia. W moim poprzednim samochodzie RAV4 system ten był uruchamiany przełącznikiem. Tutaj niestety takowego nie ma. Mój Path to 2006r, automat.

 

Próbowałem różnych pomysłów w stylu wysokie wzniesienie, napęd 4LO ale ten magiczny system nie uruchomił się. Niestety instrukcję mam od 2005r i nie ma słowa w niej o tym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak uruchama się asystent zjazdu ze wzniesienia? Po przekręceniu kluczyka po prawej stornie wyświetlacza wskazującego tryb pracy napędów zapala się i gaśnie ikona zjeżdzającego samochodu ze wzniesienia. W moim poprzednim samochodzie RAV4 system ten był uruchamiany przełącznikiem. Tutaj niestety takowego nie ma. Mój Path to 2006r, automat.

 

Próbowałem różnych pomysłów w stylu wysokie wzniesienie, napęd 4LO ale ten magiczny system nie uruchomił się. Niestety instrukcję mam od 2005r i nie ma słowa w niej o tym systemie.

Po lewej stronie pod kierownicą musisz mieć przycisk z samochodem na wzniesieniu. Włączasz przycisk i już - działa tylko przy 4x4 zblokowanym + w trybie z reduktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie mam przełacznika tego typu po lewej stronie. Jest manipulator lusterek, przełącznik pseudo podgrzewania silnika i dwie zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem organoleptycznie. Przycisk jest po lewej stronie manipulatora lusterek (duży kwadratowy przycisk). Jeśli tam nie masz nic = zaślepka, to nie masz asystenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda aczkolwiek nie wiem po co zapala się kontrolka testowania systemu przy starcie silnika. Za manipulatorem lusterek znalazłem dowiązaną wolną kostkę. MIałbyś możłiwość zamieścić zdjęcie tylnej części przełącznika asystenta zjazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy jak niemam asystenta( prawdopodobnie) mam zaślepke ale pod nią jest normalnie wiązka z wtyczka! Czy jak podepne przełącznik to zadziała? Skoro elektryka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Ja kupiłem przełącznik ale nie pasuje do niego wtyczka w tych miejscach. Z tego co mi wiadomo to jest tam wtyczka do regulacji wysokości świateł i coś jeszcze ale co to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...