Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaką instalację LPG zalożyć


kielbasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam Nissana Primere 2004, 2.0 benzyna+LPG, 6-biegowa skrzynia, hatchback

Chciałbym zapytać o spalanie na LPG
+na trasie pali mi 10l LPG/100km - wynik chyba całkiem ok?
+w mieście spalił mi 18l LPG/100km (mam włączone ogrzewanie na 20stopni ale nie sądze aby przez to tyle spalił)-wydaje mi się, że to za dużo ?!?!

+jeszcze jedna sprawa - zawsze przed jazdą czekam aż silnik się rozgrzeje aby instalacja włączyła się
(instalator tłumaczył, że instalacja włącza się dopiero jak rozgrzeje się reduktor do 30 stopni-ok.rozumiem to
bo gas jest zimny i mógłby pęknąć) ale czy to normalne, że auto spaliło mi około 12l benzyny dodatkowo na 1300km?

Teraz mam jechać na bezpłatny przegląd do gazownika po założeniu LPG - ale chce wiedzieć
ile taki Nissan powinien palić aby wiedzieć jak rozmawiać z gazownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo, co masz zamontowane??

12L PB może masz podpieranie paliwem albo jakies dotryski 


choć to wychodzi niecały litr na 100km to jak jeździsz na krótkich odcinkach to moze i tak  być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do mojego Murano z 2005 roku gazownik proponuje

Stag 300-6 PREMIUM

Wtryski Barracuda

Stag R01 CS czerwone

 

całość wyliczył na 3300 zł.

Co powiecie na ten zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do mojego Murano z 2005 roku gazownik proponuje

Stag 300-6 PREMIUM

Wtryski Barracuda

Stag R01 CS czerwone

 

 

będzie jeździć :D 

 

 

całość wyliczył na 3300 zł.

 

CCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Czyni Cuda :D

Czyli dobra cena czy zła ? :D

W sumie za późno już - właśnie spisałem dokumenty i zostawiłem auto w warsztacie. Martwi mnie mała butla - 59 L tylko, miała wejść 10 L większa ale dostawę ma dopiero w połowie lutego.

W kole było takie ustrojstow, jest opisane jako Subwoofer Box BOSE - do czego służy i czy można to gdzieś przenieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odbierzesz auto to daj jakieś zdjęcia i scriny z ustawień wtedy można coś powiedzieć, 

 

 ale dostawę ma dopiero w połowie lutego.

 

dobre :D butle przysyłają z dnia na dzień :D widocznie jakiś stary zapas był i nie zszedł z pułki :D sprawdź datę na kwicie od butli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowo nie jest. Odebrałem wczoraj wieczorem auto i mam problemy z odpaleniem. Kręci 5-6 sekund zanim odpali się auto. Niema znaczenia czy ciepły czy zimny. Super początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak, to oznacza, że masz źle wpięty + po stacyjce i po zgaszeniu instalacja może popuścić  gaz w układ i zalewa silnik to tak na szybko, ale dziwne, że wydali niesprawne auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak, to oznacza, że masz źle wpięty + po stacyjce i po zgaszeniu instalacja może popuścić  gaz w układ i zalewa silnik to tak na szybko, ale dziwne, że wydali niesprawne auto 

Warsztat pracuje do 16 a ja kończę pracę po 18, więc przekazali klucze mojemu ojcu a autko zabrałem sobie wieczorem z parkingu a tam cyk! - problem z odpaleniem. Dzisiaj rano to samo, podjechałem do gazownika i mówił coś o bezpieczniku i lutowaniu kabelków (!). Po podłączeniu do komputera nie występują żadne błędy, ustawienia są fabryczne nic swojego nie ustawiał. Jutro rano mam odstawić auto z powrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzisiaj rano to samo, podjechałem do gazownika i mówił coś o bezpieczniku i lutowaniu kabelków (!).

a to ciekawe :D 

 

 

Po podłączeniu do komputera nie występują żadne błędy, ustawienia są fabryczne nic swojego nie ustawiał. 

a to tez ciekawe :D takie auto stroi się w trasie i do tego z AFR-em w wydechu aby dobrze jechało, 

 

no wychodzi na to, że CCC ale szkoda auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe :D

 

 

a to tez ciekawe :D takie auto stroi się w trasie i do tego z AFR-em w wydechu aby dobrze jechało, 

 

no wychodzi na to, że CCC ale szkoda auta 

Specjalne przed odstawieniem resetowałem licznik. Przejechane równo 500 metrów. Wychodzi odległość na pobliską stację po gaz  i z powrotem (miałem zatankowane jakieś 10-15 litrów gazu). Kiedy zapytałem go dzisiaj rano czy robił ustawienia to powiedział że są ustawienia fabryczne a dopiero po 1000 km przy pierwszym przeglądzie jak się instalacja rozrusza to będzie wprowadzał korekty :)

Jakieś sugestie? Mam poprosić o wgranie ustawień, czego żądać w takiej sytuacji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalne przed odstawieniem resetowałem licznik. Przejechane równo 500 metrów. Wychodzi odległość na pobliską stację po gaz  i z powrotem (miałem zatankowane jakieś 10-15 litrów gazu).

no to ja tankuje pełen zbiornik :D do tego jakieś 60km zależnie od auta aby dobrze wystroić :D

 

 

Kiedy zapytałem go dzisiaj rano czy robił ustawienia to powiedział że są ustawienia fabryczne a dopiero po 1000 km przy pierwszym przeglądzie jak się instalacja rozrusza to będzie wprowadzał korekty :)

 

ehhh i co ja mam powiedzieć :D po 1000km jest pierwszy bezpłatny przegląd aby sprawdzić czy wszytko OK :D 

Twój gazmen nawet nie przeczytał instrukcji do STAG-a :D proponuję dla Ciebie stronę zassij instrukcję do STAG-300 Premium i przeczytaj co się robi po montażu :D z tą wiedzą idź do Pana od zakładania instalacji i poproś o to co miałeś mieć zapewnione oddając auto, co prawda z tego co napisałeś nie wróżę dużych sukcesów no ale może warto spróbować 

Daj jakieś fotki z pod maski, bo z tego co piszesz może być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomall i jak tam wieści z frontu :D

Przygotował się gazownik na moją wizytę i zadzwonił do AC SA, sprowadził na poniedziałek rano jakiegoś przedstawiciela technicznego. Instalacja przepięta inaczej pod stacyjkę i ustawiona. Obecnie wszystko gra. Później wrzucę obiecane zdjęcia jak to wygląda pod maską :D

 

PS ta lista PRINSA to taki urban legend czy w przyszłości należy się obawiać problemów? Murano widnieje na liście jako auto które nie toleruje LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotował się gazownik na moją wizytę i zadzwonił do AC SA, sprowadził na poniedziałek rano jakiegoś przedstawiciela technicznego. Instalacja przepięta inaczej pod stacyjkę i ustawiona. Obecnie wszystko gra. Później wrzucę obiecane zdjęcia jak to wygląda pod maską :D

 

czyli można :D 

 

 

PS ta lista PRINSA to taki urban legend czy w przyszłości należy się obawiać problemów? Murano widnieje na liście jako auto które nie toleruje LPG

jak przeczytasz jest tam tez np. Primera :D od 1998r problemy przed 100kkm :D hmmm swoją przejechałem ponad 200kkm bez awarii :D do tego nadal jeździ :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do techa to zobacz na ich stronę LPGTECH    w googlu znajdziesz program gasdruid 

 

Tofu a który sterownik z TECHa wybrać do mojego auta ? Silnik 2.0 140 km QQ+2. Zależy mi na możliwości obsługi poprzez program gasdroid oraz oczywiście niezawodnej pracy instalacji. Czy do każdego sterownika TECHa (TECH 100 - TECH 320 obd) można podłączyć interface BT bo ich specyfikacje niewiele mi mówią ?

 

pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...