Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednia szyba - wymiana


gkowal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem zmuszony do wymiany przedniej szyby czołowej.Zaczęło się od małego odprysku po kamieniu (3-4 lata temu).
Ostatniej zimy przy dużym mrozie po ogrzaniu gdy wjechałem pod mała górkę i u dołu szyby pojawiła się rysa. Szybę dobija ją każde kolejne mycie samochodu (gdy jest ciepło), które powieksza pęknięcie.

Przed wymianą chciałbym zasięgnąć informacji od osób, które mają to za sobą na jaka firmę się zdecydowały i czy są z tego wyboru zadowolone.

Oryginalnym producentem szyby jest japońska firma Asahi Glass Co., która nie ma swojego przedstawicielstwa w Polsce.
Najbliższa jej lokalizacja to Czechy i pewnie dlatego jest tylko kilka firm i to z południa Polski, które szyby tej firmy maja w ofercie.
Jednak w Warszawie są raczej niedostępne.

Z tego co się zorientowałem to na rynku dostępne są szyby od poniższych dostawców:
1. Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
2. Saint-Gobain
3. NordGlass
4. Nissan ASO (producent mi nieznany)
5. Używane np. Allegro

Powyższą listę ułożyłem w kolejności w jakiej na chwilę obecną preferuje producentów.
Koszty wymiany (oprócz ASO) są wszędzie zbliżone, czyli w okolicach 500 zł i one raczej w moim przypadku nie nie będą decydującym argumentem.

Głównie czekam koledzy na wasze uwagi i opinie w szczególności od osób, które maja to za sobą przed ostatecznym dokonaniem wyboru.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używkę odradzam - szyba z czasem ma mikrozarysowania, których nie widać przed założeniem a później się okazuje że w nocy, w deszczu, czy pod słońce są upierdliwe refleksy...

 

W pozostałych przypadkach jeśli ceny są podobne to pewnie i jakość też będzie porównywalna. Jeśli już szukasz to może sprawdź czy jest szyba podgrzewana (jak w fordach) - baaaardzo przydatny bajer ;)

 

Ja trzy razy wymieniałem szyby - dwa w Polsce - korzystałem z Jaan autoszyby (czy cuś takiego) - ale zawsze to było w trasie więc zbytnio nie wybrzydzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam używkę przed wyjęciem samemu zobaczyć pod światło. Są znacznie tańsze, kilkukrotnie. Takie z placu tj kolega Bartezm twierdzi raczej do wnikliwego zbadania. Nie widziałem grzanej szybki w x. Miałem w lagunie, fajna sprawa. Druga opcja w kolejności to skorzystanie z usług lotnych brygad szybowych (przyjeżdzają i wstawiają na miejscu), też jest taniej niż w autoglassach. Można też było wcześniej ubezpieczyć szybkę oddzielnie. W PZu mieli off the AC. Pozdr

ps. przy sprzedaży ludzie wybrzydzają jak auto ma przednią szybę nieoryginalną.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sprzedaży ludzie wybrzydzają jak auto ma przednią szybę nieoryginalną.

Dla mnie nigdy nie był to wielki problem - wystarczy kilka fotek. (przed naprawą i w trakcie) - ja tak zawsze robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu wymieniłem na NordGlass ze względu na ubezpieczenie w PZU, a oni wymieniaja szyby tylko tam.

do wymiany daja karte ze szyba nie byla uszkodzona w wypadku.

 

Nieufnie podchodzilem do tego producenta ale po zimie i nie widze obecnie zurzycia na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu wymieniłem na NordGlass ze względu na ubezpieczenie w PZU, a oni wymieniaja szyby tylko tam.

do wymiany daja karte ze szyba nie byla uszkodzona w wypadku.

 

Nieufnie podchodzilem do tego producenta ale po zimie i nie widze obecnie zurzycia na szybie.

tylko oryginał jaany i nordglassy zużywaja się bardzo szybko, w hondzie po dwóch latach wygladała gorzej niż oryginał po 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale zamienniki są bardzo miekkie, tez miałem w innym aucie wymienioną i po dwóch latach była strasznie porysowana, jazda wieczorem była bardzo mecząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniłem szybę na oryginał z Pilkington'a u lokalnego przedstawiciela. Cena wymiany to 500 zł (szyba + uszczelka + robocizna) oraz koszt nowej nalepki rejestracyjnej w wysokości 19 zł.

Po wymianie mogę stwierdzić, że spasowanie jest idealne, kolor taki sam jak oryginału i tylko na podstawie danych na szybie można stwierdzić, że nie jest to oryginał nissanowski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co szybę przód można ubezpieczyć. Kiedyś PZu miało to w ofercie (30pln rocznie) ale teraz jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ubezpieczenie to żart. Wymiany możesz dokonać tylko w punktach wskazanych przez ubezpieczyciela. Czy będą tam mieli wybraną przez Ciebie szybę? kwestia szczęścia. W rodzinie w leasingowanym outbacku na gwarancji Warta doradziła włożenia zamiennika  :lol: zamiast oryginalnej. Po prostu śmiech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować. Każde ubez. ma swoje OWU i tam jest wszystko napisane. Ale jak miałem w PZU to przyznawali na zasadach AC, czyli kosztorysowo bądź warsztat. Ja na przykład wybrałem kasę i kupiłem szybę ze szrotu (wcześniej wziąłem latarkę i spojrzałem pod światło. Była ok. Montaż w autojanie za 200. Drugi raz wymieniałem w meganie już w serwisie renault i tu kwestia dogadania (można było wybrać akustyczną ale już fioletowej nie). Ostatecznie wybrałem szybkę z dowozem usługi (latające szyby czy coś tak) i przyjechali montując w moim garażu. Nie była zła ale to nie to co oryginał. Można to porównać tak: możesz zimą częściej i dłużej skrobać szybę pokrywką słoika niż w dorabianej zanim pojawią się rysy.



poza tym  szyba w x kosztuje ułamek tego co w lagunie. Fioletowa ponad 3000. Wtedy się nie wybrzydza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...