Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan Qashai 2,0 benzyna - jakie świece przy LPG


Gość airkarol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość airkarol

Witajcie 
Posiadam nissana qashqaia 2,0 benzyna z LPG. Chce wymienić świece zapłonowe ale w serwisie polecają oryginały, które mają wystarczyć na jeżdżenie na benzynie na 90tyś km, a przy LPG na 60tyś km i kosztują ok. 250zł. Osobiście wolałbym tańsze zamienniki aby móc wymieniać je co 15tyś km. Czy ktoś poleci mi jakąś firmę bo podobno nie ma tańszych do tych silników. 
Proszę o pomoc tylko znających temat i mających pewne info, błądzących w stylu: "słyszałem że .. " lub "bo ja do mojego mercedesa wkładam ..." proszę by nie śmiecili na tych stronach swoimi mało istotnymi wywodami. 
pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały to świece NGK. Możesz  je kupić w kazdym sklepie motoryzacyjnym jako zamiennik (bez logo nissana na opakowaniu) i beda tansze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem NGK PLZKAR6A-11 do mojego 1,6 benzyna.

 

Myślę że nie warto oszczędzać na świecach w tym samochodzie (poprzednie NGK wytrzymały 90 tys bez problemu i zmieniam je tylko dlatego że serwis zaleca przy tym przebiegu)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89939-%C5%9Bwiece-do-qashqai-16/

 

http://allegro.pl/swiece-ngk-plzkar6a-11-nissan-micra-qashqai-1-6-i3257474929.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK to bardzo dobre świece i dają sobie radę z gazem. Do QQ maja symbol plzkar6a-11 i na aledrogo kosztują około 50zł za sztukę czyli za dużej różnicy nie ma co do ceny w serwisie zwłaszcza jeżeli ta cena co podałeś zawiera także montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK to bardzo dobre świece i dają sobie radę z gazem. Do QQ maja symbol plzkar6a-11 i na aledrogo kosztują około 50zł za sztukę czyli za dużej różnicy nie ma co do ceny w serwisie zwłaszcza jeżeli ta cena co podałeś zawiera także montaż.

Podejrzewam że podana cena w serwisie nie zawiera montażu (bo w Lublinie w promocji montaż za 90zł, a świece za sztukę 90zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam zakup samemu i wymianę w wolnej chwili. To nic trudnego i każdy z zacięciem ala Adam Słodowy powinien bez problemu sobie poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam zakup samemu i wymianę w wolnej chwili. To nic trudnego i każdy z zacięciem ala Adam Słodowy powinien bez problemu sobie poradzić :)

Myślę ,że powinieneś też polecić zakup odpowiedniego klucza do świec ? (producent nie wyposażył samochód) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość airkarol

Witajcie

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie, jutro będę w serwisie i zamierzam wymienić na wskazane przez Was świece NGK. Dam znać ile to kosztuje w nieautoryzowanym warsztacie nissana w Warszawie.

 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że powinieneś też polecić zakup odpowiedniego klucza do świec ? (producent nie wyposażył samochód) ;)

jak i w szczelinomierz aby sprawdzić czy aby w świecach jest dobry odstęp pomiędzy anda i katodą. W to też producent auta nie wyposażył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mimo że temat stary to go odkopie bo u mnie jest teraz na topie ;)

Za opisem z numerem oryginalnej świecy NGK jaki podał kolega wyżej odnalazłem je na eBay.

http://www.ebay.de/itm/4-NGK-Zundkerzen-5118-PLZKAR6A-11-Nissan-Qashqai-J10-JJ10-2-0-140PS-103KW-/281422763328?pt=DE_Autoteile&hash=item41861a9540

i tu moje pytanie. W opisie aukcji jest ze odstep/szczelina jest ustawiona na 1.1mm. Czy powinno tak zostać czy zmniejszyć do 0.9 lub 0.8. Auto jeździ na gazie (ma też CVT choć jak sądzę nie ma znaczenia choć w opisach świec jest to wyszczególnione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/swiece-zaplonowe/jak-zlamac-kod-ngk/

 

Kajus de myślę że w linku poniżej znajdziesz odpowiedź na wielkość szczeliny ?

http://www.ngk.de/pl/produkty-i-technologie/swiece-zaplonowe/technologie-swiec-zaplonowych/swiece-zaplonowe-lpgcng/

Jest tam ciekawe zdanie "zapłon mieszanki LPG/powietrze potrzebuje silniejszej iskry co zwiększa obciążenie  cewki "

Od zawsze wiadomo że praca na LPG zużywa szybciej kable WN cewkę i świece , a tu proszę , opracowali świece która odciąży pracę cewki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Juz jakis czas przerabiam swiece,cewki w lpg i kolega z boscha powiedzial mi ,ze ngk strasznie obciazaja cewki i proponuje swiece boscha z dobrana szczelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tata Marcina powiedział że boscha robią wszędzie w europie i po za nią wiec nie wiadomo z jakiej chaty dostaniesz te świece

 

auto będzie poprawnie pracować na dedykowanych świecach do auta ale można dać zimniejsze i zmniejszyć szczelinę  ale nie jest to konieczne ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawialem z tata Marcina i powiedzial mi ,ze do tego silnika (jestem w szoku) irydowe denso beda najlepsze :| cena za szt 100zl :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to takie wynalazki dedykowane pod LPG ,, bo takie też robią i to jest miks irydowo platynowe i widziałem w takich cenach

 

ja mam ponad 100 KM z litra z turbo i mam dedykowane świece firmy beru i z lpg dają radę bez problemu są to platynki 4 szt kosztują 140 zł

Wiadomo że okres wymiany dzielimy przez 2 w przypadku ELPIDZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka miesięcy temu wymieniłem na te NGK z linku powyżej i chodzą. Myśle ze Bosch'ki tez by chodziły i te Denso też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uprzedzenia ,,, kolega w Volvo turbo testował denos i NGK bo uważał że są dobre firmy obie dedykowane posypały się  jedna  tak że uwaliło kawałek zaworu wiec głowica do wywalenia i wymiana zaworu + planowania doszlifowania itp ...   obróbka głowicy 350 zł  uszczelki itp ,,, robił sam wiec = zmarnowane 3 dni w serwisie straszna kasa pewnie ,,,silnik strasznie wymagający wiec nie ma co ryzykować

 

choć ja miałem w takim samym boscha który nie wiadomo ile śmigał i był ok tz się nie rozleciał ale już nie domagał ,,,

 

boscha bym unikał  ngk miałem w SR20 ale miałem też DEnso które wg mnie działały najlepiej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat swiec przerabialem i przerabiam od paru lat w obecnym aucie z silnikiem R6 i lpg... i powiem tylko tyle ,ze ngk z tego co wiem strasznie niszcza cewki a bosch juz nie , od ponad 30tys jestem na boschach jedno elektrodowych i nie mam najmniejszych problemow.Co do obaw takich jak napisal kolega Tofu o koledze ktoremu swieca rozwalila czesc silnika,to moze sie zdarzyc zawsze ale najczesciej tyczy sie sciec z wieloma elektrodami.

Denso maja bdb opinie ale dobrze dobrany Bosch jest rownie dobry o NGK slyszalem zle od jakiegos czasu ale nie wiem tez na ile to prawda bo uzytkuje od 16 lat moja ulubiona marke samochodowa i nigdy nie mialem z ngk problemu wiec moze byc to tez taka propaganda : NGK sa zle kupmy denso....Faktem jest to ,ze znam wielu co mowia ,ze roznica widoczna,ja sam przeszedlem na Boscha 1 elekroda i takze zauwazylem mniejsze spalanie oraz lepszy ciag od dolu.

Ot takie moje pare groszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze niedawno wszyscy (większość mi znana) mówili  "świece Boscha wrzuć do kosza" 

Świece można uszkodzić na wiele sposobów samemu , ale najgorsze jest gdy w magazynie będą "rzucane" , mechanikowi upadnie na podłogę itd. 

Znajomy skruszył dwie wykręcając z silnika , przegrzała się porcelanka i aż zbrązowiała , inny specjalista wkręcił za długie świece ! pojęcia nie mam o czym on myślał ?

Dobrze że denka tłoków nie dotykały , dopiero ktoś zorientowany błąd wyłapał , ale parę km właściciel przejechał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pojawily sie Denso VFXEH20 

http://www.ebay.de/itm/Zundkerze-Iridium-Tough-DENSO-VFXEH20-/151400633981?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ANissan|Model%3AQashqai|Type%3A2.0&hash=item23402e567d

 

 

 

Oraz doczytalem,ze specjalnie do lpg sa te Denso Iridium Tough Spark Plug

 

http://www.ebay.de/itm/4-x-Denso-Iridium-Tough-Spark-Plug-Nissan-Qashqai-2-SUV-JJ10-J10-2007-2011-/290705506738?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43af6601b2

 

Chociaz nie wiem czy to nie te same swiece tylko na jednych jest informacja "do lpg" a na tych pierwszych jej nie ma,chociaz w opisie Iridium Tough jest napisane  "wyjatkowo dobra siweca w srodowisku LPG"

Nie wiem jak z przerwami ale na tym drugim ogloszeniu jest chyba 1,1 a do LPG powinno byc 0,8 lub 0,9 ?

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...