Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[100NX] opinie automat


Gość wolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie to wlascicieli takie auta. Mam zamiar kupi nx100 w automacie z 93roku. Jakie sa jego plusy i najwieksze minusy? Ile mniej wiecej pali w miescie? czysa problemy z dachem typu targa no i czy oplaca sie kupic go za 5200zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Mam pytanie to wlascicieli takie auta. Mam zamiar kupi nx100 w automacie z 93roku. Jakie sa jego plusy i najwieksze minusy? Ile mniej wiecej pali w miescie? czysa problemy z dachem typu targa no i czy oplaca sie kupic go za 5200zl?
automat...jak sie sypnie skrzynia to bedziesz plakac.

Plus to oczywiscie targa a najwiekszy minus ja tam nie widze minusow tego auta, jest po porstu swietne.

Za 5200zl to cena raczej dobra.

Jest to werjsa amerykanska? Bo czesto z rynku US nie mialy targi, ale za to silniki 1.6 byly mocniejsze (110hp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
Mam pytanie to wlascicieli takie auta. Mam zamiar kupi nx100 w automacie z 93roku. Jakie sa jego plusy i najwieksze minusy? Ile mniej wiecej pali w miescie? czysa problemy z dachem typu targa no i czy oplaca sie kupic go za 5200zl?

 

Jak się sypnie automat to sobie kupisz skrzynkę za ok. 800 stówek i dalej jazda:) . Sprawdź amorki, bo to tysiak po kieszeniu jak zacznie się wymieniać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
jest to wersja europejska z dachem typu targa jutro jade go ogladac. ale najpierw musze sie swoje peugeota pozbyc :) nie chce ktos 205 1,6 w automacie? :P
najpierw sprzedaj auto a potem szukaj setki, bo dzis nie problem kupic fure, ale sprzedac :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mam juz czarnego nx100 w automacie :) tylke jest w nim pare drobiazgów do zrobinia. Mam problem np z obrotami dziwnie sie zachowuja bo co pewnien czas falują miedzy 1tys a 1,5tys obrotów? Co moze być tego przyczyną? sprzedawca mówił że świece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazówki sa zwykłe. samochod niczym sie nie rózni od zwykłego nx w manualu. oczywiście oprócz przekładni :P ale moj peugeot miał lepszesgo kopa od nissana... :)
a nie wiesz czy to na rynek UE czy USA?jakbys sprawdzil VIN to bedzie wszystko napisane. Jestem po prostu ciekawy w jakich wersjach montowali digital, mit, ze w kazdym automacie zostal wlasnie obalony :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to wlascicieli takie auta. Mam zamiar kupi nx100 w automacie z 93roku. Jakie sa jego plusy i najwieksze minusy? Ile mniej wiecej pali w miescie? czysa problemy z dachem typu targa no i czy oplaca sie kupic go za 5200zl?

 

zajefane auto , dla mnie wszystko co ma automat jest zajefane heheheh :wink:

nie wyobrazam sobie zycia bez automata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nom i sie juz najezdziłem nx :P chętnie go sprzedam bo jednak nie takiego auta szukałem :) wszystko fajnie tylko jakiś taki dziwny troche... jakby był ktos chętny to 93r automat 1.6 benzyna za 5tyś zł oddam :)
dziwny tj? Chodzi o automat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom i sie juz najezdziłem nx :P chętnie go sprzedam bo jednak nie takiego auta szukałem :) wszystko fajnie tylko jakiś taki dziwny troche... jakby był ktos chętny to 93r automat 1.6 benzyna za 5tyś zł oddam :)

Napisz cos wiecej.Co w nim takiego dziwnego,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm automat jest ok chodzi bardzo płynnie bo to w koncu japoniec. Ogólnie autko bardzo fajne tylko drażnią mnie te skaczące obroty podobno to kwestia wyczyszczenia przepustnicy ale jak sie za to zabrac? no i jednak trche malo miejsca z tyłu. No i te fotele wpada sie w nie jak w kubełkowe ale nie trzymaja tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm automat jest ok chodzi bardzo płynnie bo to w koncu japoniec. Ogólnie autko bardzo fajne tylko drażnią mnie te skaczące obroty podobno to kwestia wyczyszczenia przepustnicy ale jak sie za to zabrac? no i jednak trche malo miejsca z tyłu. No i te fotele wpada sie w nie jak w kubełkowe ale nie trzymaja tak dobrze.
jakos nie wierze ze ktos sprzedaje auto ma mu skacza obroty i nie chce wydac z 20zl zeby mu warsztat wyczyscil przepustnice, malo miejsca sorry to nie kombi :lol:

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze wiesz jak trudno sprzedac teraz auto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeprosilem sie ze swoim nxem i teraz musze go za to troche podszykować bo wyglada raczej średnio :/ mam jednak powazniejszy problem niż wygląd. Wydjae mi sie ze nie pali mi na wszystkie cylindry :/

Bo na wysokich obrotach jest ok ale jak sie zatrzymam i zejdzie na niskie to zaczyna chodzic jak trzycylindrówka :/ spadaja obroty do ok 700/min i cały sie trzęsie. Nie wiem co z tym robić :( MIał ktos juz podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r
Ogólnie autko bardzo fajne tylko drażnią mnie te skaczące obroty podobno to kwestia wyczyszczenia przepustnicy ale jak sie za to zabrac? no i jednak trche malo miejsca z tyłu. No i te fotele wpada sie w nie jak w kubełkowe ale nie trzymaja tak dobrze.

po pierwsze najpierw oglądałeś auto więc nie narzekaj że nie ma miejsca z tyłu, w końcu to sportówka no nie, mogłeś zakupić sobie autobus! Ja tam nie narzekam :D !!! Fotele trzymają za***iście, jak nie pasuje to wstaw od malucha. A ze sprawą obrotów miałem ten sma problem, zatankowałem najpierw : verva 98 (czyści silnik i takie tem - z początku nie wierzyłem bo robię na stacji orlenu) i znacznie się poprawiło, później przeczyściłem przepustnicę http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=10822 i jest już super. Poczytaj forum to się dowiesz co może być nie tak. Napisz jak zrobisz co to było. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie jest to przepustnica bo uż ją czyściłem a silnik dalej chodzi nierówno :/ ale zauwazyłem że kopułka jest dosyc mocno zużyta i że 3 cylinder chyba wogóle nie pracuje :/ bo wyciągałem fajke gdy silnik był uruchomiony i przy wyciaganiu z cylindra 3 silnik nie zareagował. a na pozostałych odrazu gasł. Co to moze byc? mam założone nowe swiece i nigdzie nie ma przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
z tego co wiem to nie jest to przepustnica bo uż ją czyściłem a silnik dalej chodzi nierówno :/ ale zauwazyłem że kopułka jest dosyc mocno zużyta i że 3 cylinder chyba wogóle nie pracuje :/ bo wyciągałem fajke gdy silnik był uruchomiony i przy wyciaganiu z cylindra 3 silnik nie zareagował. a na pozostałych odrazu gasł. Co to moze byc? mam założone nowe swiece i nigdzie nie ma przebicia.
to ja wymien :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy jest iskra na tym trzecim garze, przypuszczam żę auto jest na gaźniku, ale jeżeli masz wtryski to ten na 3 garze może być zawieszony, ewentualnie i nie zycze ci tego trzeci gar nie trzyma ciśnienia....

i nie dziw się że gorzej idzie niż twój peugeot bo chodzi tylko na trzech garach..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosie chodziło,że nie trzyma Ci ciśnienia na 3cim cylindrze a nie w gaźniku. Jeżeli sprawdzałeś i na wszystkich 4 kablach wysokiego napięcia masz iskre to sprawdz czy wtryskiwacz podaje Ci benzyne do 3ciego cylindra. Jeźeli auto jest na gaźniku to benzyne musi dostawać. W takim przypadku sprawdz ciśnienie na poszczególnych cylindrach i od razu Ci to powie o stanie silnika (czy ma dobre ciśnienie i równe na poszczególnych cylindrach). Sprawdz też czy napewno wszystkie świece Ci działają, bo ja już raz kupiłem Bosche 4 elektrodowe i od razu jedna nie działała. Kopółke też powinieneś wymienić skoro jest już wypalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno. jeżeli nie trzyma Ci ciśnienia na jednym cylindrze w tym przypadku 3cim to najprawdopodobniej zapiekły Ci się pierścienie na tłoku. Możesz wpuścić przez otwór od świecy jakiś odrdzewiacz na nocke a później troche oleju silnikowego i znów zostawić tak na nocke. Potem spróbować odpalić i zobaczyć czy coś pomogło. Wcześniej się nie wczytałem i dopiero teraz zobaczyłem,że masz gaźnik więc info o wtryskach odpada. Elo[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...