Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0dci - największy przebieg


newzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam samochód z tym silnikiem, mam najechane ponad 200 tyś i zastanawiam się nad trwałością silnika i podzespołów. Wtryski, turbina u mnie jeszcze orginalne a jak u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raptem 77tkm, więc na razie malutko. Na razie wszystko oryginalne. Fakt, że dbam o skrzynię i leję tylko na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich "zmartwionych".

Jestem tu nowy, ale nissanami jeżdżę od 20 lat. Właśnie sprzedałem qq 2,0 dci z przebiegiem 166 tys. Auto jest w idealnym stanie. W Niemczech na 3 pasmówce sprawdziłem kilkakrotnie jego możliwości, 220 km. na godzinę! Ok? :wave: Moja koleżanka ma już 300 000 km i to w wersji automat. Jest zadowolona. Czasem pytałem na ASO czy są lepsi w przebiegach, odpowiedź brzmiała- tak! Ale to byli goście z za odry. Teraz biorę  najnowsze dziecko z tej " rodziny ". Będzie to 1,6 dci tekna. Myślę, że będzie rewelacyjnie. Wielu tu marudzi na te związki z Renault. Nic strasznego z tego powodu się nie dzieje. Jeśli nawet widzimy logo "brata" to i tak jest tam japoński element myśli technicznej. Francuska, być może, dzięki japońcom jest lepsza od niemieckiej. Tak wytykany palcem 1,5 dci montują w mercedesach! :devil: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednicze Lagune III ale z tym motorem tylko 173KM sprzedałem z przebiegiem ok 250tys (od początku w rodzinie, tata i ja). Poza wymianami serwisowymi-zwyczajnymi to zapchany DPF przy ok 220 tys., pozatym nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich "zmartwionych".

Jestem tu nowy, ale nissanami jeżdżę od 20 lat. Właśnie sprzedałem qq 2,0 dci z przebiegiem 166 tys. Auto jest w idealnym stanie. W Niemczech na 3 pasmówce sprawdziłem kilkakrotnie jego możliwości, 220 km. na godzinę! Ok? :wave: Moja koleżanka ma już 300 000 km i to w wersji automat. Jest zadowolona. Czasem pytałem na ASO czy są lepsi w przebiegach, odpowiedź brzmiała- tak! Ale to byli goście z za odry. Teraz biorę  najnowsze dziecko z tej " rodziny ". Będzie to 1,6 dci tekna. Myślę, że będzie rewelacyjnie. Wielu tu marudzi na te związki z Renault. Nic strasznego z tego powodu się nie dzieje. Jeśli nawet widzimy logo "brata" to i tak jest tam japoński element myśli technicznej. Francuska, być może, dzięki japońcom jest lepsza od niemieckiej. Tak wytykany palcem 1,5 dci montują w mercedesach! :devil: Pozdrawiam.

220km/h Qashaqai-em 2.0dci :rofl: kojot505 chyba z giewontu zjeżdżałeś :) weź się ogarni, załóż GPS i odejmij swoje napalenie, Laguna z tym silnikiem tyle nie pojedzie a katalogowo jest prawie 20km/h szybsza, no chyba że sobie wirusa na 200hp zrobiłeś :)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to absolutnie prawdziwa informacja. Ten wynik widziałem na liczniku, i to dłuższy czas, na trasie A 2 między Hannoverem a Magdeburgiem. Była niedziela, ruch niewielki, stąd ten śmiały "wyczyn". Sam się nad tym zastanawiałem, gdzie przyczyna? Jedną może być to, że miałem wymieniany komputer /pierwszy w Polsce/. Po tej operacji w serwisie kilka razy ustawiali go pod kątem poprawnego działania. Wreszcie po kilku dniach oddali mi go sprawnego, być może stąd wzięły się jego możliwości. Nadmieniam, że jego apetyt na paliwo był skromny. Średnio na trasie palił 5,6 na 100 km. To też wskazania komputera. Patrząc na wlaną ilość paliwa a przejechane kilometry wychodziło około 6,2 na sto km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem najwięcej QQ 210km/h (licznikowe) i jeszcze było by więcej :) Następnym razem sprawdzę z gpsem :) Na wzniesienia wjeżdżałem spokojnie 180 - 190km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...