Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odgłosy,drżenie,buczenie wewnątrz na postoju na min obrotach


Gość olsztar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olsztar

witam mam QQ od roku.rocznik 2007 130tys przebieg, 1.5dci.Miałem problem z kołem dwumasowym.Wymienił mi mechanik koło wraz ze sprzęgłem (zestaw) firmy Valeo.powiedział że ten wynalazek pochodzi dłużej od nowego koła dwumasowego.zginęło szarpanie,odpala lepiej,biegi normalnie wchodzą,spadło spalanie 6,1 po mieście na komputerze.Nie zniknęło jednak podczas postoju na wolnych obrotach buczenie które jest bardzo dokuczliwe jeżeli chodzi o uszy.Pozostało drżenie odczuwalne nawet podczas siedzenia w fotelu,niektóre plastiki słychać jak drżą.Dodam gazu wszystkie mankamenty znikają,gdy puszcze gaz buczenie i drgania powracają.Wydaje mi się że to niema nic wspólnego z dwumasem.Może to któraś z poduszek,słyszałem o układzie przeniesienia napędu,i o trybie eco.Czy ktoś jest w stanie mnie poratować bo mnie nie długo szlag trafi.Nikomu nie życze takich nieprzyjemnych odgłosów podczas jazdy.POZDRAWIAM   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za buczenie na niskich obrotach odpowiadała  nieszczelność obudowy filtra powietrza(oklej na próbę klapkę filtra taśmą i zobacz czy buczenie minie) i poluzowany wąż wychodzący z puszki do turbo(na dwa wkręty).Co do drgań ,to zdecydowanie wygląda na poduszkę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie jest  nie tylko w QQ bo w Koleosie też tak jest. U mnie pomogło podłożenie pod rurę wlotu powietrza grubszej gąbki mniej więcej na wysokości skrzynki z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczenie pojawia się w przedziale 1500-1600 obr. tyle że w 2.0 dci  i zdecydowanie dochodzi z miejsca filtra powietrza. Jest ono raz o mniejszym nasileniu, a nieraz bardzo mocno to słyszę. Będę musiał pogmerać przy filtrze tak jak radzi manix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie buczenie pojawia się w przedziale 1500-1600 obr. tyle że w 2.0 dci  i zdecydowanie dochodzi z miejsca filtra powietrza. Jest ono raz o mniejszym nasileniu, a nieraz bardzo mocno to słyszę. Będę musiał pogmerać przy filtrze tak jak radzi manix.

Też mam 2.0 dci i również słyszę buczenie w przedziale 1500-1600 obrotów. Co dziwne słabiej słychać je na postoju. Jeśli uporałeś się z tym buczeniem, napisz co było jego przyczyną i jak mu zaradzić. Okleiłem już łączenia kanałów wlotu powietrza do filtra i niestety nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2.0 dci i również słyszę buczenie w przedziale 1500-1600 obrotów. Co dziwne słabiej słychać je na postoju. Jeśli uporałeś się z tym buczeniem, napisz co było jego przyczyną i jak mu zaradzić. Okleiłem już łączenia kanałów wlotu powietrza do filtra i niestety nie pomogło.

W rurze dolotowej, tej która zasysa powietrze na odcinku od wlotu do filtra powietrza są trzy otworki (pod spodem). Zakleiłem je, gdyż to właśnie z tego miejsca dochodził owy dźwięk i od tamtej pory buczenia praktycznie nie słyszę :) Myślę jeszcze nad wyjęciem całej obudowy filtra powietrza i jego uszczelnienia, ponieważ słyszę jeszcze trochę z tych okolic takie buczące furkotanie :mellow:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze ,czy sam filtr jest dobrze wpasowany w swoje miejsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...