Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai benzyna wyciek w okolicy baku


tom747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał sie może z probleme wycieku benzyny w okolicy baku (1,6 benzyna).

Zauważyłem, że dzieje sie to tylko po tankowaniu do pełna, potem przestaje.

Skąd może być ten wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij dekiel i zobacz czy się nie zbiera przy uszczelce, może trzeba ją wymienić, albo jakiś odpowietrzenie spadło lub przetarte, lub dziura we wlewie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij dekiel i zobacz czy się nie zbiera przy uszczelce, może trzeba ją wymienić, albo jakiś odpowietrzenie spadło lub przetarte, lub dziura we wlewie 

 

A jak działa odpowietrzenie? Czy to możliwe że wlałem za dużo do baku i nadwyżka wypłynęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest nieszczelność to tak, a śmierdzi w środku paliwem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest nieszczelność to tak, a śmierdzi w środku paliwem??

może trochę ale dziwne jest to że leje się tylko trochę a potem jak spadnie poziom paliwa to już nie cieknie.

A jak działa odpowietrzenie? Czy jak nie będę tankował do końca to będzie ok?

Bo zajrzałem dziś w okolice baku i nie mogę ustalić skąd ten wyciek-zacieka jakoś na bak ale nie wiem skąd.

Edytowane przez tom747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje się tylko trochę, bo później poziom spada i już nie sięga nieszczelności, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał sie może z probleme wycieku benzyny w okolicy baku (1,6 benzyna).

Zauważyłem, że dzieje sie to tylko po tankowaniu do pełna, potem przestaje.

Skąd może być ten wyciek?

Witaj, ja miałem podobny "wyciek" w moim pierwszym pojeździe, zastava 1100p :whistle: . Nie wiem jak mam teraz w QQ ale tam okazało się, że wlew był połączony z bakiem gumowa rurką, która właśnie sparciała i po przejechaniu kilkunastu kilometrów wyciek ustawał, bo paliwo w tej rurce się kończyło i pozostawało jedynie w zbiorniku. Może coś podobnego jest i w twoim przypadku

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest nieszczelność to tak, a śmierdzi w środku paliwem??

Nie tankuj do końca na pochylonej "deseczce" ukraińskiej, tylko normalnie jak pojazd stoi równo na 4-ech kółkach i będzie dobrze... :whistle:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś zatankowałem samochód do pełna i pojechałem do mechanika. Podejrzenie padło na korek i uszczelkę do baku paliwa (pod tylną kanapa).

Prawdopodobnie w Nissanie podczas akcji serwisowej wymiany pomp paliwa cos kiepsko dokręcili lub uszkodzili uszczelkę. Pewnie teraz lepiej będzie kupić nowy korek i uszczelkę, podejrzewam że już na mój koszt :)



Przyczyną wycieku była uszczelka przy pompie paliwa – serwis podczas akcji serwisowej wymiany pomp paliwa niedokładnie założył uszczelkę. Wymienili mi w ramach tej samej akcji serwisowej w Nissanie Lublin

(dla zainteresowanych koszt takiej uszczelki to 95zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

......Wymienili mi w ramach tej samej akcji serwisowej w Nissanie Lublin

(dla zainteresowanych koszt takiej uszczelki to 95zl)

 

Ciekawe..., ca rok temu byłem u nich i wspominałem, że nie mogę zatankować do pełna, bo leje się w garażu paliwo.... nic nie wspominali że naprawiają to za darmochę w ramach akcji serwisowej.

 

Potwierdzam, że przeciek jest z pod korka na zbiorniku pod kanapą, za kierowcą (bynajmniej u mnie). Ostrożnie z odkręcaniem... można się łatwo skaleczyć o blachę nadwozia. W serwisie ponoć mają specjalny klucz i przyrząd do wyrównania czoła otworu pod uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...