Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po 100 tysiącach w Japan Motors w Krakowie


Michalmiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbliża mi się przegląd po 100tys. km, a że będzie to mój pierwszy przegląd od kiedy mam QQ, kompletnie nie wiem gdzie się udać. Myślałem najpierw o Autocentrum Golemo w Nowym Targu (mam tam 20km), ale oni mają chyba z 10 różnych marek. Doszedłem do wniosku, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, choć nie miałem jeszcze doczynienia z tym serwisem, to tylko moje przypuszczenia. Pomyślałem, że może przejadę się do Krakowa, do Japan Motors, bo w tej sieci był kupiony mój Qashqai i tam powinni się nim dobrze zająć (możliwe, że mają jego historię w systemie?) Mam do Was pytanie, czy ktoś z Was serwisuje tam swojego QQ? Z tego co widzę, to w Krakowie są dwa: na ul. Jasnogórskiej i Powstańców Śląskich - Krzemionki. Pisałem kiedyś do nich o plastik zderzaka i dodatkowo spytałem o koszt przeglądu, ale za każdym razem pracownik pomijał odpowiedź na to pytanie. Ile orientacyjnie może kosztować taki przegląd (oczywiście olej, filtry itp. kupione w ASO)? Czy jesteście zadowoleni z tego serwisu? Może polecicie jakieś inne ASO w Małopolsce? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbliża mi się przegląd po 100tys. km, a że będzie to mój pierwszy przegląd od kiedy mam QQ, kompletnie nie wiem gdzie się udać. Myślałem najpierw o Autocentrum Golemo w Nowym Targu (mam tam 20km), ale oni mają chyba z 10 różnych marek. Doszedłem do wniosku, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, choć nie miałem jeszcze doczynienia z tym serwisem, to tylko moje przypuszczenia. Pomyślałem, że może przejadę się do Krakowa, do Japan Motors, bo w tej sieci był kupiony mój Qashqai i tam powinni się nim dobrze zająć (możliwe, że mają jego historię w systemie?) Mam do Was pytanie, czy ktoś z Was serwisuje tam swojego QQ? Z tego co widzę, to w Krakowie są dwa: na ul. Jasnogórskiej i Powstańców Śląskich - Krzemionki. Pisałem kiedyś do nich o plastik zderzaka i dodatkowo spytałem o koszt przeglądu, ale za każdym razem pracownik pomijał odpowiedź na to pytanie. Ile orientacyjnie może kosztować taki przegląd (oczywiście olej, filtry itp. kupione w ASO)? Czy jesteście zadowoleni z tego serwisu? Może polecicie jakieś inne ASO w Małopolsce? :)

Do tej pory serwisowałem przy Jasnogórskiej, ale na gwarancji więc przebieg mam o wiele mniejszy.  W zasadzie nic sie po tym nie działo, co trzeba wymienili, nawet pompę o której nie wiedziałem, że jest akcja serwisowa. Ostatnio robiłem przegląd u prywatnego znajomego mechanika, zapytał, kiedys wymieniał olej więc odpowiedziałem rok temu. Zapytał inaczej to ile przejechałeś na tym oleju? Odpowiedziałem mało 11 000km bo tyle robię tylko rocznie. .No to Ci ostatnio nie wymienili, bo tak wyglądą jak po co najmniej 20000km.

Tak więc trudno mi teraz ten serwis polecic. W każdym razie jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile średnio płaciłeś za przegląd? Zastanawiam się nad tym czy tam jechać po tym co napisałeś, bo w sumie to dziwne, żeby zapomnieli o wymianie oleju podczas przeglądu, chyba, że wlali Ci olej kiepskiej jakości... Drogo to racja, ale większość ASO jest droga, szczególnie oeyginalne części.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy na Powstańców Śląskich- serwis gwarancyjny po roku , po dwóch i wiosenne przęglady klimy. Przeglądy gwarancyjne - koszt ok 1000 zł(1 szy 1180, drugi 970 zł), wydaje mi się,że to wszystko, co było wykazane na fakturze zostało zrobione. Nie mam powodów do narzekania, auto zawsze gotowe na czas, kompetentne wyjaśnienia co zrobiono. Wymieniałem też amortyzatory w ramach gwarancji i pompę paliwa. Z doradców serwisowych polecam Bartłomieja Kołodzieja- zna się na rzeczy.

W sprawie przegładu można zadzwonić i podają orientacyjny koszt- tak było w moim przypadku i nie odbiegał od tego co było potem na fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach przegląd 1150zł , dezynfekcja klimatyzacji + wymiana płynu hamulcowego, reszta standart , filtry, oleje z ASO.

Po 3 latach 1850 w tytm wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód.

Znajomy mechanik kazał mi wziąć stare  tarcze, przetoczył i stwierdził , że jeszcze mi sie moga przydac i na tym da sie jeździć.

Co do obsługi to nie mam zastrzeżen tylko pozostał ten niesmak z olejem,  a ja głupi na koniec przed ostatnim  przeglądem zostawiłem in "krowę" by zrobili jak trzeba i co trza na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi około 1000zł ze wszystkim, co nie jest jakąś dużą kwotą jak na ASO. U mnie tarcze i klocki są w dobrej kondycji, tak więc cena nie powinna znacząco odbiegać od tej podanej przez Was :)

Krakus, może zamiast krowy, trzeba było byka dać, to by olej wymienili :D A tak na serio to sam już nie wiem. Mam dobrego mechanika po sąsiedzku, ale ważna jest dla mnie pieczątka w książce serwisowej, bo w razie sprzedaży to jest duży plus, że autko było serwisowane tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakus, może zamiast krowy, trzeba było byka dać, to by olej wymienili :D A tak na serio to sam już nie wiem. Mam dobrego mechanika po sąsiedzku, ale ważna jest dla mnie pieczątka w książce serwisowej, bo w razie sprzedaży to jest duży plus, że autko było serwisowane tak jak powinno.

Policzyli olej, wymianę a z tego wynika, ze nie wymienili. Co do pieczątki to każdy zakład w którym robisz jak poprosisz to Ci w książke wpiszą. Ja tak praktykuję i mam wszystkie wpisy a jak potem kupującemu to nie pasuje to nie musi kupować.

A dobry mechanik jak robi tylko fuchy to znajomych też ma i tam mu podbiją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przeglądy gwarancyjne na powstańców a wymianę tarcz i klocków na jasnogórskiej,  co do przeglądów gwarancyjnych na powstańców myślę że bez problemu no może po za głupim posunięciem serwisu - że przy -8 umyli mi czyste auto, spłukali wodą z szamponem co spowodowało że nawet lusterka pozamarzały (nie otwierały się) co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło, olej miałem swój, filtr kabinowy również zakupiłem też inne filtry ale mi odradzono i zostałem z filtrami więc nie doradzę jaki kupić ale są koledzy na forum co się bardzo dobrze znają na tych sprawach i pewnie doradzą. Co do jasnogórskiej to próbowano mnie zmiękczyć mówiąc że nie dojadę nigdzie autem żebym się poddał i wymienił tarcze i klocki ich ale się nie dałem kupiłem w hurtowni ( tarcze zimmermann, klocki przód tył nie wiem jakie ale chyba nie najgorsze) i zmniejszyłem koszty do 760 zł ( serwis ASO, części moje) a ASO wyceniło początkowo na 1400 zł koszt wymiany z czesciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytał inaczej to ile przejechałeś na tym oleju? Odpowiedziałem mało 11 000km bo tyle robię tylko rocznie. .No to Ci ostatnio nie wymienili, bo tak wyglądą jak po co najmniej 20000km.

Tak więc trudno mi teraz ten serwis polecic. W każdym razie jest drogo.

Nie tak dawno w tygodniku motoryzacyjnym - Motor albo Auto Świat - był artykuł na temat oszustw w serwisach. Nigdy nie wiesz co wleją do silnika jak sam tego nie zrobisz. Możesz przywieźć swój olej a i tak nie patrzysz im na ręce. Wleją byle jaki z beczki a Twój wystawią na allegro. :(  Mechanik / właściciel warsztatu może być uczciwy ale jego pracownicy...?

Ponadto gratuluję mechanika, że potrafi ocenić olej po wyglądzie po roku czasu i przejechaniu ok. 11000 km, że ma on co najmniej 20 000. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...