Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DPF - infromacje


sq9mcs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś wrzuić informacje z książki użytkownika dotyczące filtra DPF i kontrolki na desce rozdzielczej. Ostatnio zauwazyłem że przybyło mi trochę oleju w silniku a mam DPF. Nie śmierdzi on ropą a kontrolka nic nie wskazuje. Jak zwykle było w granicach połowy podziałki to teraz jest pod max. Mam nadzieję zę to nie początek problemów. Książka którą mam nie zawiera informacji dotyczacych jazdy z filtrem DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie, bo okazało się że przód stał wyżej niż tył i stąd ta różnica na miarce. Tak czy siak nadal pytam o info dotyczące filtra DPF z instrukcji Patha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji co instrukcja do Patha mówi o kontrolce DPF. Kiedy świeci i czy wskazuje proces wypalania filtra, oraz czy są zawarte informacje dotyczące możłiwości rećznego uruchomienia tego procesu poprzez jazdę w określonych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekam na info od userów Patha. Raz w tygodniu robię 120km w trasie pytanie tylko co autko rozumie poprzez wysokie obroty bo skrzynia w moim Pathfinderze szybko osiąga nadbieg i obroty na poziomie 2tyś przy 110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Do silnika leję Motula 8100 X-Clean, na budziku 60kkm. Zastanawiałem się jak instrukcja reguluje sprawę DPF i jego kontrolki. NIestety w mojej opisu brak bo jest z 2005 roku a i w manualu serwisowym nic na ten temat nie wspominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Wskażcie mi proszę czy przy wypalaniu DPF włączają się jakieś dodatkowe odbiorniki prądu, umożliwiające podpięcie kontrolki sygnalizujacej ten proces. Przybywa mi oleju, filtr czysty- chciałbym wyłapywać kiedy się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...