Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ konserwacja profili zamkniętych


tom747

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni zabrałem sie za konserwację profili zamkniętych - drzwi. Wyczyściłem błoto pod gumą na drzwiach i wpusciłem środek do konserwacji.

Czy ktoś może konserwował progi? Gdzie są otworki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zabrałem sie za konserwację profili zamkniętych - drzwi. Wyczyściłem błoto pod gumą na drzwiach i wpusciłem środek do konserwacji.

 

 

Zdejmowałeś tapicerkę na drzwiach do konserwacji.

Z którego roku masz auto i jak wyglądało przed konserwacją tzn. zauważyłeś jakieś ogniska korozji czy tak zapobiegawczo to zrobiłeś.

 

Pytam się dlatego bo myślę nad zrobieniem konserwacji u siebie dopóki nowy ale dodatkowo chcę zakonserwować całą podłogę i nadkola.

 

Myśleliście kiedyś nad zamontowaniem platykowych nadkoli ochronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś tapicerkę na drzwiach do konserwacji.

Z którego roku masz auto i jak wyglądało przed konserwacją tzn. zauważyłeś jakieś ogniska korozji czy tak zapobiegawczo to zrobiłeś.

 

Pytam się dlatego bo myślę nad zrobieniem konserwacji u siebie dopóki nowy ale dodatkowo chcę zakonserwować całą podłogę i nadkola.

 

Myśleliście kiedyś nad zamontowaniem platykowych nadkoli ochronnych.

Nie zdejmowałem tapicerki tylko wtryskiwałem środek do konserwacji przez otworki w drzwiach (za pomocą przewodu dołączonego do środka).

Samochód jest z 2009r i nie zauważyłem rdzy, w miejscach pod gumą na dole drzwi było sporo ziemi itp. Więc wyczyściłem dokładnie i spryskałem. Silikonem w sprayu zakonserwowałem uszczelki i elementy gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmowałem tapicerki tylko wtryskiwałem środek do konserwacji przez otworki w drzwiach (za pomocą przewodu dołączonego do środka).

Samochód jest z 2009r i nie zauważyłem rdzy, w miejscach pod gumą na dole drzwi było sporo ziemi itp. Więc wyczyściłem dokładnie i spryskałem. Silikonem w sprayu zakonserwowałem uszczelki i elementy gumowe.

 

Dziękuję za odpowiedź. Ja chcę zrobić taką konserwację ale z rozbiórką niektórych elementów żeby zrobić to dokładnie. Martwi mnie tylko to że jak ruszę jakieś plastiki to później będą skrzypiały.

Uszczelki czyszczę przy każdym myciu, a jak tylko jest więcej czasu to staram się je też zakonserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...