Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dodatkowe światła cofania


kizior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych , bądź doświadczonych już w tym temacie. 

 

         Chodzi o zamontowanie dodatkowych lamp cofania pod zderzakiem na czarnej osłonie lub w innym dogodniejszym miejscu. Już o d dłuższego czasu się nad tym zastanawiałem, gdyż jak sami pewnie zauważyliście, widoczność w nocy przy cofaniu nie jest najlepsza za sprawą tylko 2-óch lamp i to jeszcze tak wysoko umieszczonych. Sytuacja stała się jeszcze bardziej niekomfortowa, gdy po zamontowaniu haka trzeba było w nocy cofnąć pod przyczepkę.

  Teraz pytanie czy koś już montował jakieś dodatkowe lampy? Jeśli tak co to za lampy, jaka moc, jak się podpiął?

   Czy podpięcie 2-óch  dodatkowch lamp na stronę z żarówką 21W do wiązki tylnych lamp zbyt nie obciąży inatalacji? O jakości świecenia  tych diodowych - ledowych czytałem nienajlepsze opinie, szału po zamontowaniu nie było. Choć pobór energii bardzo mały.  Powstaje dylemat w którą stronę iść- w ledy, ale jakie? czy w tradycyjne żarówki, ale tak by nie narobić bałaganu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myślę, co prawda w inym aucie, ale plan jest na dobre DRL, łatwość w montażu i podłączeniu, dodatkowo nie szpecą aż tak auta jak jakieś inne odstające wynalazki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poboru prądu - zawsze można pociągnąć nową linię bezpośrednio z aku a do sterowania wykorzystać przekaźnik - proste jak konstrukcja cepa a koszt zamknie się w cenie paczki fajek.

Myślę jednak, że instalacja spokojnie wytrzyma ;) należało by ewentualnie sprawdzić bezpiecznik

 

Co do oświetlenia: mocniejsza żarówka = więcej ciepła. Nie wiem jak długo wytrzyma klosz po wsadzeniu żarówki większej mocy zanim spłynie po karoserii. Na wstecznym się długo nie jeździ ale należało by ten parametr uwzględnić. Halogen z pewnością odpada. Nie wiem natomiast jaką temp wytwarza światło xenonowe... (pobór 20W a światła dużo) i moża by to zaadoptować w oryginalne miejsce a nie szpecić dodatkowymi lampkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czy te diody nie dadzą tylko zimnego światła na około metr od auta w nocnych warunkach?

widziałeś jak świecą DOBRE DRL-e, nie takie za 20zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie czy takie bo ani jednych ani drugich nie można ładnie zamontować, koło mnie stoi Nissan Tytan, i ma własnie DRL wsadzone jako wsteczny, jak dam radę to cyknę fotkę 



tak świecą DRL-e w nocy, myślę, że wystarczy :D 

2013-06-05 23.04.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem sporo światła, myślę że pójdę w tym kierunku. dzięki!

 

 Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje i przykładowe fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze kwestia miejsca montażu ;) Jeśli pod tylnym zderzakiem to jest to świetne miejsce do urwania przy ewentualnym zjeździe z asfaltu i szusowaniu na szutrach...

Ja bym Cię kusił na przeróbkę lamp i wstawienia lepszych żarówek z odbłyśnikami w ori miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamontować już czujniki cofania albo kamerę cofania (taką "w tablicę rejestracyjną") ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelekm tu chodzi o oświetlenie miejsca jak się cofa autem, przeczytaj pierwszy post 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja przepraszająco dodam, że kamerce wystarczy aż nadto oświetlenie jakie jest fabryczne. Jeśli przy haku nie wystarczy do podpinania zwykła żarówka to lepiej będzie sprawdzić wzrok. Ja przykładowo podpinam hak bez świateł nawet w nocy. Pozdrawiam

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu chyba nie chodzi o podpinanie haka, tylko o to aby podczas cofania było cokolwiek widać, dajmy na to, że jest zaczepiona przyczepa i cofasz w nocy, to co Ci da kamera??????????????????? chyba tylko tyle aby widzieć jak wygląda burta i plandeka przyczepy :D 



no chyba, że ja źle myślę, osobiście też bedę montował kamerę ale światła dodatkowe swoją drogą, bo to dwa niezależne systemy, które mają inne cele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a nie mysleliscie żeby zamontować zwykłe światło firmy wasem za tylną szybą? np. przeciwmgłowe, żeby rozpraszało dobrze światło. Podłączenie chyba nie bedzie problemem, jeden kabel do światła cofania, i już. Co wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tu gosciu zrobił patent na zderzaku, można je dać też koło haka na osłonie

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widzę że ktoś jeszcze zagląda do tego iematu. 

troszkę szkoda zderzaka, osłona na dole byłaby tu stosowniejsza. Tylko jak rozwiązać elektrykę - obciążenie, bo pod wiązkę już jest hak podpięy. Czy wytrzyma lampę z żarówką

21 W? Power ledy mało ciągną, lecz te śiwatło jakieś dziwne, białe i ulega rozproszeniu.

Edytowane przez kizior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...