Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zima/lato


Gość brodziu13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brodziu13

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanko dotyczące opon. Posiadam Pathfindera (2006r, 128kW, 2,5 silnik). Opony które posiadam są na wykończeniu i stąd pytanie. (255/65R17)

1. Jakie opony najlepsze do Pathfindera na lato? (w teren nie często wyruszam, zazwyczaj tylko jakies polne drogi troche lasu, jednak głównie asfalt i cena nie przekraczająca 900zł/szt)

2. Jakie oponki na zime? (Te które mam były porażką. Kupiłem je razem z samochodem a ze zima długa załapały sie na snieg. jezdziłem lepiej niz na sankach. Zależałoby mi na oponach które sprawdza sie w miescie gdzie nie zawsze dojedzie spych który odśnieży drogi)

Bardzo proszę o radą, ponieważ jest to mój pierwszy zakup opon w życiu :) Nie za bardzo mam sie kogo poradzic. Bardzo proszę o konkretne przykłady opon. Z góry dzieki za odpowiedz, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Temat opon był wałkowany kilkakrotnie, pogrzeb troszkę głębiej w starszych postach i koniecznie zajrzyj do Navary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato BF Goodrich Long Trail, lub Yokohama Geolandar A/T-S ta ma bardzo fajne brzegi które super radzą sobie w bardziej grząskim terenie. Zima - BF Goodrich Winter Slalom KSI lub Yokohama Geolandar I/T+ bardziej polecam tę drugą bo lepiej spisuje się na pokrytym śniegiem lodzie. Używałem ich w Mitsubishi Pajero Pinin i nie miałem zastrzeżeń. Mój Path ma obecnie założone Goodyear Wrangler'y jedne z dwóch całorocznych. Na szczęście to ich ostatni sezon więc na zimę wymiana. Przy obecnych warunkach atmosferycznych spisują się nawet dobrze aczkolwiek na trasie są za bardzo miękkie. Niestety coś za coś. O dziwo wbrew opiniom bieżnik wcale się tak szybko nie zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę jeszcze na fabrycznych Goodyear Wrangler. Niby są to opony całoroczne, jednak w praktyce zimą spisują się beznadziejnie, jak wszystkie opony całoroczne zresztą Zbliżam się powoli do 80kkm i jest to ich ostatni sezon, tj. przed zima czeka mnie wymiana. Tym razem wybiorę opony typu AT (All Terrain), trochę po wiejskich bezdrożach i polach jeżdżę, ostatnio nawet wpakowałem się w takie bagno, że bez John Deer'a się nie obyło (chociaż wtedy było tak beznadziejnie, że pewnie i MT by rady nie dały :P) a poza tym fajnie się prezentuje auto na takich oponach :D . Upatrzyłem już sobie General Grabber AT 2 w rozmiarze 265/70/17 - względem fabrycznych opon są one szersze o 1 cm, a ich średnica jest o 4 cm większa, co powoduje, że samo auto jest o 2 cm wyższe. Przy wyborze kierowałem się m.in. rankingiem (ankieta użytkowników) z tirerack.com: 

http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/surveydisplay.jsp?type=ORAT

W tym rankingu General Grabber AT 2 jest na 5. miejscu, ale opony z pierwszych czterech miejsc nie są chyba na polskim rynku dostępne. Co ważne dla mnie (planuje wykorzystać je jako całoroczne) podobno bardzo dobrze spisują się również zimą (najlepiej ze wszystkich AT wg wyżej wspomnianego rankingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Path ma 60tyś km na budziku i też jeżdżę jeszcze na fabrycznych Goodyerach. Fakt w zimie totalna porażka, nie wiem kto je kupuje poza producentami samochodów. Z prezentowanych na liście kiedyś trafiłem w sieci na Kumho Road Venture SAT KL61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą wożę się na Dunlop Grandtek SJ5  265/65 R17 - rewelacja:

 

141220121368.jpg

 

 

Latem BFG AT 265/70 R17 - trzeci sezon i ostatni zarazem (ponad 80 kkm) i też myślałem o zmianie na General Garbber AT2. Mam takie w firmie na D22 - rewelka w terenie i na czarnym:

 

25042012130.jpg

 

2013-05-14-285.jpg

 

Generalnie na wybór mam czas do przyszłego sezonu letniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy na zimę nie założyć szerszego bieżnika np: 265 zamiast fabrycznego 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko zakładaj. Tylko wybierz sobie dobry bieżnik - to ważne. Ja objeździłem kilka marek opon zimowych i z tych Dunlopów jestem najbardziej zadowolony. Bardzo dobrze wspominam też Bridgestone Blizzak DMZ-3 - też trzymały auto na asfalcie jak przyklejone. Do terrano miałem założone Bridgestone LM - 25, moim zdaniem były średnie. AT-eki na zimę odradzam mimo że mają oznaczenie M+S - ale to moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT-ki w grę nie wchodzą. Opona albo jest zimowa albo nie, AT'ki nadają się na jedno max 3-dniowy atak zimy. Myślałem nad Geolandar'ami I/T+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Krótkie pytanie czy na standardowe nasze felgi gdzie opony są założone 255 mogę założyć 235 ?chodzi mi o zimowki, mam okazję kupić za dobrą cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rozpiskę na np tej stronie 
http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php
to jest to możliwe bo do szerokości opony jaka Cię interesuje 235 felga powinna mieć od 7" do 9" a fabryczne w rozmiarze 17" mają chyba szerokość 7,5" (albo 8" nie pamiętam już dokładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne felgi to 7" , fabryczny rozmiar opony 255 65 17 a ja chcę założyć 235 65 17, jedni mówią że tak inni że nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko będzie ok, rekomendacja Oponeo do tego rozmiaru opony

http://www.oponeo.pl/narzedzia/dobor-felgi-do-opony/235/65/r17

 

I przykład praktyczny

http://www.elementownersclub.com/forums/showthread.php?t=64155#/topics/64155?page=1&_k=vui0gf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...