Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai - bagażnik rowerowy


Lehos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o jakieś sugestie co do bagażników na rowery.

Kupiłem aluminiowy bagażnik bazowy Thule (nie pamiętam modelu - przekrój symetryczny) oraz bagażniki rowerowe Thule Freeride 532, wszystko zamykane na zamek.

Przemyślana i solidna konstrukcja, łatwy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od zawsze" wożę na dachach swoich kolejnych aut rowery.

Obecnie na QQ  z relingami -bazy THULE , uchwyty TAURUS aluminiowe.

Ważny jest sposób mocowania ,ale i sposób jazdy.

Przed włożeniem na dach sprawdzam przykręcenie śrubek i nakrętek złośliwość rzeczy martwych zaskakująca!

Staram się , aby rowery na dachu były lekkie i bez zbędnego osprzętu - nawet sztyce z siodełkami staram się wozić w bagażniku /szczególnie na długich trasach nad morze , do Danii itp/- znacząco mniejsza bezwładność i środek ciężkości roweru!

Oczywiście wszelkie sakwy i torebki też w bagażniku.

Nie wolno dopuścić, aby rowery się stykały np. kierownicami - w razie konieczności można przekręcić kierownicę wzdłuż.

Należy też zwrócić uwagę na masę całkowitą dachowego gospodarstwa /w QQ do 75 kg brutto, a więc same uchwyty to już kilkanaście kg, a zwykły rower to  też więcej niż 12-15 kg.

Dla pewnego mocowania dodatkowo spinam koła drugimi paskami tworzywowymi.Szczególnie przednie koło "lubi" wibrować.

Po zamocowaniu i przejechaniu kilku km,zatrzymuję się i sprawdzam pewność mocowania.Sprawdzam także na każdym postoju.

Prędkość max. do 120-130 km,przyspieszanie i hamowanie delikatne.

Zużycie paliwa wzrasta głównie na skutek oporu o jakieś 1-2 l/100km.

No i pamiętać należy o wysokości zestawu - o podziemnych garażach i "półkach" dla samochodów osobowych na promach morskich zapominamy!

Ten temat kilka lat temu już był wałkowany-trzeba wrócic do archiwum.

pozdrawiam rowerzystów samochodowych.

post-27478-0-56895300-1371013349_thumb.jpg

post-27478-0-41405800-1371013425_thumb.jpg

post-27478-0-37427000-1371013470_thumb.jpg

Edytowane przez JACEK1952
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktoś do czynienia z bagażnikami bazowymi montowanymi do karoserii? Są jakieś ograniczenia, czy jest tak samo jak z tymi montowanymi do relingów?

Szkoda, że w QQ jest problem założyć relingi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek 1952: Mam pytanie niejako przy okazji: a jak jest z hałasem podczas jazdy? Jak sie sprawuje ten konkretny model belek?

Jeździłem zarówno z belkami stalowymi o przekroju kwadratowym, jak i aluminiowymi o przekroju owalnym (+2 rowery na dachu) - do 90-100 km/h szum nie przeszkadza jakoś specjalnie, natomiast przy 130 km/h jest już wyraźnie głośno (pomaga zdemontowanie siodełek rowerowych i zamknięcie rolety szklanego dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek 1952: Mam pytanie niejako przy okazji: a jak jest z hałasem podczas jazdy? Jak sie sprawuje ten konkretny model belek?

Oczywiście hałas a raczej poświstywanie nasila się z prędkością jazdy - przy większej raczej jeżdzę tylko z zamkniętą roletą.

Ważne jest wypełnienie górnej szczeliny prowadzącej śruby mocujące odcinkami firmowej gumy uszczelki - kupiłem dodatkowe i podzieliłem na odcinki w zależności od konfiguracji-jeden ,dwa , trzy uchwyty.Nie należy zapominać o gumie bezpośrednio pod blachą mocującą - tam najczęściej słychać gwizd.

Staram się zdejmować całe ustrojstwo przed dłuższymi trasami bez rowerów ,ale często między weekendami ich nie zdejmuję -przy prękościach miejskich nic nie słychać  no i opór niezauważalny przy zużyciu paliwa.

Zauważam,że dużo więcej hałasują same rowery - zdjęcie błotników bardzo pomaga - no ale nie chcę ich zdejmować za każdym razem bo potem za duzo montażu.

pozdrawiam rowerzystów QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ale trzeba mieć hak! Ja montuję rowery na dachu i całość zajmuje mi 3 minuty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa uchwyty na rower THULE 591 PRO RIDE. Konstrukcja prosta i mocowanie proste ale ..... Nie należę do niskich ale mam problemy przy wkładaniu rowerków. QQ jest dość wysoki. Dwa razy, o mały włos, rower wyladowałby na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...