Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skórzana tapicerka


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

Sporo informacji można też wyczytać na ich stronie:

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/tapicerka-samochodowa/czyszczenie-i-pielegnacja-skor-samochodowych.html

W tym temacie są najbardziej polecani, sam widziałem, jak świetnie można wyczyścić i zabezpieczyć tapicerkę zestawem z pierwszego linku (brat robił tym Panamerę i A8, jasna skóra w obu autach, tylko on wziął zestaw z mocniejszym cleanerem).

 

Edit: jak tapicerka nie jest mocno uświniona to można darować sobie cleaner i budżetowo wyczyścić szarym mydłem (nie usunie mocnych zabrudzeń), natomiast do samej konserwacji trzeba i tak coś lepszego i dedykowanego użyć.

Edytowane przez maius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja ja troszkę się ostatnio bawię reno skórem do tego używam wosku z auchana... auto landu ,,,nadaje lekki połysk .

 

ale jest taka masa tego wszystkiego że koleś w sklepie obuwniczym tz bardziej szewskim (gdzie kupiłem reno skóra i szpachlę do skóry ) z całej półki polecał mi tylko jedno mleczko a miał tego sporo dwa odradzał wszelkie sprejowe wynalazki że to jest dobre na chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam Turtle WAX Leather Cliner&Conditioner mleczko do skóry ale przed użyciem tego środka należy najpierw skórę wyczyścić .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprzyjaźniony taksówkarz do pielęgnacji skóry używa kremu nivea. Sam widziałem wielokrotnie. Nakłada co jakiś czas dosyć grubą warstwę, odczekuje 15-20 minut i przeciera szmatką na której zostaje brud a tapicerka jest Ok.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chusteczki nawilżające sa ok do odświeżenia ....a na "brud" już się nie nadają .

Czym fajnie usunąć z białej skóry czarne zabrudzenia ( np odbarwienia ze spodni )...??  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chusteczki nawilżające sa ok do odświeżenia ....a na "brud" już się nie nadają .

Czym fajnie usunąć z białej skóry czarne zabrudzenia ( np odbarwienia ze spodni )...??  :devil:

 

Na niektóre przebarwienia skuteczne jest  mleczko CIF lub szare mydło... nie wiem czy próbowałaś już ?

A tutaj podaję Ci linka - gdzie podane są bardziej profesjonalne metody czyszczenia i konserwacji obić ze skóry

  http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/meble-skorzane/jak-usunac-przebarwienia-po-jeansach.html

Ciężko będziesz mieć utrzymać tą tapicerkę w nienagannym stanie.... pięknie wygląda   :dribble: lecz cholernie niepraktyczna  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki za linka,zapoznam sie z tematem.

Co do mydła jeszcze nie próbowałam...dam znać czy działa ;)

Krem to jakaś ściema. A cif ...tylko śmierdzi. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cif? szczerze to bardzo bym się bał użyć mleczka do skórzanej tapicerki, głównie dlatego, że jednak są tam substancje żrące i  skóra napewno cierpi przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic nowego nie napisze ale potwierdzę to co zostało już napisane.

Jako że papa mój jest tapicerem - technolog to mi radził jeszcze za czasów A6 C5 użycia do wyczyszczenia skory właśnie CIFa a do pielęgnacji zwykłego kremu Nivea. Czarne audi z bananowymi skórami wyszło rewelacja. Bród z bruzd zszedł a krem zmiękczył skórę. Dobrze jest operacje z kremem robić 2 razy do roku, przed sezonem letnim i zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...