Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(n16) QG18 zdjecie limitra obrotow, ile da rade?


Wacho

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
znajomy powiedział mi bym przesunął sobie limiter obrotow na 8000 obr/min miało by to dac sporo mocy patrzac na moj wykres z hamowni, jezeli tendencja wzrostowa by sie utrzymala. wzrost maksymalnych obrotow o 1500 to sporo dlatego pytanie do was czy tloki mi nie wyjdą bokiem. podobno ten silnik ma spore rezerwy na dodatkowa moc ale czy tyle i uzyskanej w ten sposób?
moj wykres poniżej

post-68215-0-33623500-1371471022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że to nie udana konstrukcja która lubi brać olej wiec sens dodatkowego katowania jej jest chybiony

ciesz się tym co masz dbaj o niego zmieniaj olej i dbaj o chłodzenie a jak chcesz mieć coś więcej to myśl o SR20 i swapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem to po uwagę, jednak wydanie ok 3000zł "z buta" to spory wydatek

Dlatego myślałem o robieniu tego silnika jakby "na raty" tu 500zł następnym razem 800zł za jakiś czas znowu coś.

pierwsze miało być przesunięcie obrotów i zmiana map paliwa i zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał ta jednostka jest niewypałem ok powiedzmy ze masz tak idealna jednostke i jestes szczesciazem i oleju by nie brał  to na 100 % rozrząd by nie wytrzymał ponieważ on wyciąga sie przy normalnych obrotach i normalnej jeździe a co dopiero przy takich obrotach wsadził byś w tunning 500zł potem z 1500zł w rozrząd znów w jakiś mod 500zł a później kto wie co padnie ten 1.8 niestety jest niezbyt dopracowany i tak już pozostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mówią koledzy chyba trzeba sie będzie szarpnąć na SR20 bo auto same w sobie mi sie podoba no a że silniki benzynowe do bani...

Dziki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie fajna propozycja, o ile jest w dobrym stanie 2200 za komplet . tylko niestety teraz nie kupie takiego czegoś byłem przygotowany na lekki tuning ok 1000zł a tu 2200zł plus jeszcze przekładka z 1000zł to stanowczo za dużo jak na mój budżet. chyba taniej wyjdzie mi sprzedać te auto i kupić Dci i dać na chipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...