Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Ściąga w czasie jazdy


Jamees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam pytanko do Szanownych Klubowiczów. Mianowicie mam następujący problem.

Niedawno robiłem przednie zawieszenie (wachacze, drążki, łączniki, poduszki pod drążkiem reakcyjnym). Ustawiłem geometrię i wtedy popełniłem błąd: kupiłem używane opony. Stan prawie idealny, dwuletnie, ale jednak używane (nie znam ich histrorii).

 

Problem jest następujący. W czasie jazdy ściąga mnie, a właściwie ściągało w prawo. Wykluczyłem wpływ hamulców (przy wszystkich kołach robiłem miesiąc temu przy hamulcach, smarowałem, wymieniałem płyt, etc. – nic nie łapie). Nie dzieje się to także przy „przgazówce”. Jak puszczę pedał gazu to wtedy zaczyna delkatnie ściągać.

 

Przedwczoraj zmieniłem opony tylne z przednimi. Tylne kupiłem jako nowe, więc pomyślałem, że nie powinno ściągać (przy założeniu, że to była wina opon). Niestety przypomniałem sobie, że tam mam lekko skrzywione felgi :). Teraz ściąga raz w lewo, raz w prawo.

 

W związku z tym mam pytanie. Czy to może być wina drążka reakcyjnego czy jednak kół? Wspominam o drążku, gdyż przy wymianie poduszek pod nim musiałem zmienić delkatnie jego zamocowanie (jest przesunięty o jakieś 0,5cm do przodu z lewej strony – poprzedni właściciel naspawał i zniszczył oryginalne mocowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...