Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ISOFIX - seria QQ bez zamontowanych mocowań


seta21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga! Jest w PL sporo QQ z rocznika 2011,. gdzie w zakładach produkcyjnych zapomniano zamontować mocowania do Isofix. Mój QQ jest tego przykładem. Kupiłem parę dni temu fotelik z systemem Isofix. Mimo wielu trudów nie potrafiełm odnaleźć mocowań do systemu - choć słynne metki są na miejscu. 

Wizyta w serwisie. I uwaga - ze stoickim spokojem pani tłumaczy - zgadza się, w serii QQ Iway na Europę Wschodnią ...zapomniano zamontować te uchwyty... no i... nic się nie da zrobić. Samochód jest na gwarancji, serwis (2) twierdzi, że tego nie da się zamontować, bo to wymaga montażu w fabryce. No i co teraz???? Do sądu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego typu tematy czekają tylko z programu Turbo kamera z tvn turbo :) ja szukałem jakiś czas temu tych mocowań i chyba w końcu znalazłem. Mam może głupie pytanie ale co właściwie daje ten isofix? Nie trzeba wtedy zapinać fotelika pasami? Jak widziałem na youtube to tylko tam wciskali dwa uchwyty, jakaś podpórka na podłogę i tyle. Nie zapinali fotelika pasami. Bałbym się tak dziecko przewozić. 

Na chwilę obecną przymierzam się do wyboru fotelika ;)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego typu tematy czekają tylko z programu Turbo kamera z tvn turbo :) ja szukałem jakiś czas temu tych mocowań i chyba w końcu znalazłem. Mam może głupie pytanie ale co właściwie daje ten isofix? Nie trzeba wtedy zapinać fotelika pasami? Jak widziałem na youtube to tylko tam wciskali dwa uchwyty, jakaś podpórka na podłogę i tyle. Nie zapinali fotelika pasami. Bałbym się tak dziecko przewozić. 

Na chwilę obecną przymierzam się do wyboru fotelika ;)

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się kiedyś obiło o uszy to była jakaś kampania na to mocowanie isofix w QQ - poszukaj lub skontaktuj się z importerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałmiko - mocowanie ISOFIX to bardzo wygodna i bezpieczniejsza metoda przewożenia bobasów. ISOFIX to system mocowania fotelika bezpośrednio do ramy auta. W QQ mam fotelik mocowny tyłem do kierunku jazdy na ISOFIX ( Besafe IZZY Combi) i całość wygląda bardzo solidnie. Dla porównania w drugim aucie mam zwykły fotelik mocowany na pasy przodem do kierunku jazdy i porównując wizualnie jakość zamocowania wypada znacznie gorzej.

 

Seta21 - w QQ mocowania ISOFIX są naprawdę bardzo głęboko, miałem spory problem żeby je znaleźć. Nawet dzwoniłem do salonu z pytaniem czy to możliwe że ich nie ma. Szukałem ich z godzinę i w końcu znalazłem ( w fotelu jest takie specjalne wycięcie i tam głęboko są schowane)

Edytowane przez toldo80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moje dzieci już wyrosły z fotelików, ale zaintrygowany Twoim wpisem poszedłem sprawdzić jak to wygląda. No i wydaje mi się że coś ASO ściemnia. ISOFIX w QQ to dwa uchwyty ukryte dosyć głęboko nie tyle za oparciem co lekko pod siedziskiem. Nie są zintegrowane z nadwoziem- jest to kawał kształtownika wykonanego z blachy z odpowiednimi uszami i PRZYKRĘCONY śrubami do nadwozia. Bez problemu można to domontować. Więc ASO chyba ściemnia. Dostęp do tych uchwytów jest nie na styku oparcie/siedzisko a poprzez wycięcia w siedzisku. Jak na zdjęciu:

 

post-57009-0-33133500-1372002288_thumb.jpg

Edytowane przez Miralon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do tych uchwytów jest nie na styku oparcie/siedzisko a poprzez wycięcia w siedzisku.

 

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Ja jak odbierałem auto od dealara to właśnie w tych miejscach pokazano mi że jest mocowanie ISOFIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już. Tylna kanapa wymieniona. I tu już jest Isofix. Podobno w PL 4 QQ miały tę wadę, huehue, ma się to szczęście :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już. Tylna kanapa wymieniona. I tu już jest Isofix. Podobno w PL 4 QQ miały tę wadę, huehue, ma się to szczęście :-) 

 

To mogli podac VINy reszty aut i byloby jasne, a tak czekaja, czy ktos przyjedzie czy nie, jak nie to ... wiadomo, w sumie jak auto masz jakis czas to jestes na plus -> nowa kanapa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypdaku tak specyficznego defektu, Nissan dokonałby wymiany bez względu na okres gwarancyjny. Gdzieś kiedyś czytałem, że - chyba Ranault wymianiał jakiś modół, który miał jakąś niedoróbkę, jeszcze długo po wygaśnięciu gwarancji. Oczywiście jak ktoś się zgłosił, bo oficjalnej akcji przywoławczej nie było. Ale to już chyba norma, że jak coś nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, to takich akcji się nie ogłasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...