Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pawelsalata

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Drugi raz już próbuję się z problemem uporać. Poprzednio, wystarczyło zdjąć ramię wycieraczki, po kropelce zapuszczać olejem gęstym na załączonych wycieraczkach i po 30 minutach skrzypienie ustało.

 

Tym razem już tak cukierkowo nie ma.

 

Moje pytanie: po zdjęciu ramienia wycieraczki kierowcy, zdejmuję czarny gumowo-plastikowy kapturek. Pod nim jest trzpień z wieloklinem. Na trzpieniu jest zawleczka - czy można zdjąć tą zawleczkę aby wyjąć w dalszej kolejności tulejkę na której pracuje trzpień od wycieraczek? Czy nie wpadnie mi ten trzpień w podszybie? Czy da się wymontować tą tulejkę bez demontowania całego mechanizmu wycieraczek?

 

Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zdemontować i naprawić-zregenerować całość, teraz jak ciepło a nie np. zimą, gdy staną? Zrobisz obie strony, ładnie przeczyścisz wszelkie tulejki i trzpienie, potem olejek silikonowy i przez zimę będzie "miodzio". A może i dwa razy szybciej będą chodziły? :D

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na te tuleje bo sa plastikowe i cieżko sie je zdejmuje,zapieczone i stąd ten wredny pisk,ja złamałem ale posklejałem klejek konstrukcyjnym,nasmarowałem i chodza tak juz rok :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zalałem to czym się dało. Piszczenie mniejsze, ale nadal jest.

Ciągle u nas pada, więc nie mam jak się do tego dobrać, nie mam garażu.

Trzeba będzie wymontować te cięgła od wycieraczek całkowicie, wyczyścić.

Smarowanie takich rzeczy u mnie tylko miedzią :-) Pasta miedziana wiecznie jest żywa.

 

Dzięki za wskazówkę o plastikowej tulejce.

 

P.S. Używany komplet cięgieł kosztuje na Allegro nawet 180 PLN!!! Za trzy pręty prawie dwie stówki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem też sprawdzałem że drogo za to chcą,więc łatwiej odkręcicp.s.u mnie też pada,w sumie mamy do siebie nie daleko :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...