Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szukam wad w QQ 360 i po stu przejechanych kilometrach znalazłem 3 problemy


qqłka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...pierwsze primo to ociupinke za mało miejsca z tyłu, zwłaszcza dla dla kogoś kto ma 190cm wzrostu,

drugie primo ;) , przy przełączaniu z wstecznego na jedynke ponownie wchodzi wsteczny, chyba trzeba sie będzie tego przerzucania jakoś nauczyć

no i trzecia sprawa to zbyt mały schowek pod nawigacją...komórka sie nie mieści :)

..a zalety? no cóż, autko miód-malina !!!

Pozdrawiam szczęśliwych użytkowników QQłki :wave:

Jeśli znajdziecie jakieś poważne wady to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, trochę dziwny załozyłeś temat - bo nie wiem, czy chcesz wyszukiwać wady czy chwalić zalety ;). Poza tym Twoje "wady" numer 1 i 3 mogłeś poznać jeszcze przed zakupem. Nie trzeba było aż 100 km aby się o tym przekonać ;):D.

 

A tak na poważanie, QQ cieszy się na tym forum dobrą opinią. Nie wiem, czy taki temat ma rację bytu zwłaszcza, że co do ogólnego założenia są podobne i za dużo się tam nie dzieje ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, trochę dziwny załozyłeś temat - bo nie wiem, czy chcesz wyszukiwać wady czy chwalić zalety ;). Poza tym Twoje "wady" numer 1 i 3 mogłeś poznać jeszcze przed zakupem. Nie trzeba było aż 100 km aby się o tym przekonać ;):D.

 

A tak na poważanie, QQ cieszy się na tym forum dobrą opinią. Nie wiem, czy taki temat ma rację bytu zwłaszcza, że co do ogólnego założenia są podobne i za dużo się tam nie dzieje ;).

 

Temat w sumie miał być z przymróżeniem oka, bo samochodzik jest naprawde fajny, ale chciałem się dowiedzieć czy inni użytkownicy mają większe "problemy" niż ja. Wiem ze zadowoleni z zakupu nie piszą na forach. Ja jestem zadowolony. Polecam autko i jeśli znajdę prawdziwy problem, to na pewno o nim poinformuję. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że nie znajdziesz innych wad niż w pozostałych modelach Qq !

A może w czujnikach parkowania ;) ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw.czujników...ten od deszczu to piękna sprawa :thumbsup: , jadąc pod zasnutym niebem absolutnie nie trzeba nawet myśleć o przełączaniu dźwigienki po prawej...samo sie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ jest z tyłu ciasny i tyle. Każdy kto kupił na pewno się o tym przekonał przed zakupem. Jestem ciekawy jak będzie wyglądała ilość miejsca w nowym modelu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy Qashqai z tego co się dowiedziałem będzie ciut większy na zewnątrz i większy wewnątrz :) materiały i wykończenie mają być o 2 klasy lepsze niż obecnie , wg producenta ma wyzaczać kierunek w modelach crossover (tak mówi Nissan) pod względem jakości wykonania oraz ilości miejsca jak i stylistyki :) ciekawe czy im się to uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przełączaniu z wstecznego na jedynke ponownie wchodzi wsteczny

 

Nigdy nic takiego nie zaobserwowałem u siebie. Uzupełnij profil, bo nie wiadomo nawet jaki masz silnik... Może ktoś już się z czymś takim spotkał, a może jest to jakaś usterka u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, klapa bagażnika - to porażka, mam 185cm wzrostu, już wielu raz uderzyłem głową o otwartą klapę bagażnika. :angry:

Ja na początku się dziwiłem o co chodzi wszystkim z tą klapą, a mam ponad 180cm, dopóki nie miałem serii walnięć głową....trzeba się powstrzymywać, żeby nie kopnąć potem w koło :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo ta klapa ma podkreślać japoński charakter QQ :D

Jak dla mnie jest stanowczo za mało schowków. Bliźniaczy Koleos bije QQ pod tym względem. W Qashqaiu jest na prawdę sporo miejsc, gdzie mogły by być, ale ich niestety nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mogę znaleźć kolejnych wad...no może poza tą, że moja pani nie daje mi sobie pojeździć :)...wiecznie ma teraz jakieś wyjazdy :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja dziś w serwisie dowiedziałem się mój qashqai +2 to ma w srodku wszystko z renowki cala skrzynia biegow i silnik a ja myslalem ze zaplacilem przeszlo 100,000 zl za japonczyka a tu się okazuje ze to fgrancuskie reno i po 8 tys km mam do wymiany już lozysko oporowe . Caly czar z qashqai mi prysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Med, teraz większość marek to efekt fuzji i globalizacji. Mam w rodzinie użytkownika Renault, który zawsze jeździł niemieckimi wozami i następne auto też chce francuskie :) Teraz o ile mi wiadomo prawdziwie japońska jest tylko Mazda, tylko niewiem czy wszystkie modele, czy wybrane.

Renault robi dobre silniki :)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz o ile mi wiadomo prawdziwie japońska jest tylko Mazda

 

Kolega jeździ 323 1.6 Diesel - jest to silnik PSA, czyli też francuski :) A fabryki też na całym świecie :) Nikomu teraz nie można ufać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez to dla bezpieczeństwa napisałem,  że niewiem czy wszystkie modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 około 16.00 jestem umówiony na odbiór -myślę że żadnych wad tylko ZALETY !!! .

Podzielę się moimi spostrzeżeniami jak wrócę do domu !!!!

:dribble:  :dribble::nissan:



Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem QQ 360 CVT

tak jak obiecałem klika moich odczuć jak na przejechane 80 km

-bardzo dziękuję koleżanką/kolegą za listę przy odbiorze auta (fakt cała strona A4 ale klient nasz pan)trochę to trwało około 1,5 h

-autko z zewnątrz jak dla mnie (biały kolor i te czarne dodatki bomba) + te" cztery 18 w moim samochodzie :dribble: "  

-  szklany dach SUPER !!!

-lusterka naprawdę duże wszystko super widać

-wewnątrz przód fotele wygodne ,deka rozdzielcza bardzo czytelna ,tył fakt miejsca naprawdę na 2 osoby ale jak dla naszej rodziny to wystarczająco 

-pojemność bagażnika OK

-jazda QQ naprawdę fajna tzn.płynna bardzo cicho w środku( jechałem max 130) no i ta skrzynia (są osoby na różnych forach że skrzynia do d..y itd to nie prawda trzeba się przyzwyczaić(wcześniej miałem Hyundai Tucson w automacie ) i uważam że ta CVT jest jak dla mnie SUPER .

Każdemu bym polecił automatyczną skrzynię jest po prostu komfort

Myślę że to tyle na początek dodam kilka fotek do tematu :galeria

:dribble:  :dribble:  :dribble:  :dribble:  :dribble:  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie, czy moze wiecie czy da sie w modelu QQ 360 ustawic jakis sygnal dzwiekowy przy parkowaniu. kamery sa fajnym gadzetem ale troche brakuje "bip bip".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, czy moze wiecie czy da sie w modelu QQ 360 ustawic jakis sygnal dzwiekowy przy parkowaniu. kamery sa fajnym gadzetem ale troche brakuje "bip bip".

pozdrawiam

Jak odbierałem swojego to dowiedziałem się od sprzedawcy, że dość często montują dodatkowo czujniki parkowania, mimo kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 4 kamery i zdecydowanie wolałbym "bip bip" :) Za to żona bardzo zadowolona z kamer...

 

No właśnie, zapewne jest to kwestia przyzwyczajenia. Na "Bip-ie" człowiek sie wychował, a tu nowe technologie ;) Jak by nie patrzec mimo kamer trzeba miec oczy do okoła głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zapewne jest to kwestia przyzwyczajenia. Na "Bip-ie" człowiek sie wychował, a tu nowe technologie ;) Jak by nie patrzec mimo kamer trzeba miec oczy do okoła głowy.

Ja się nie wychowałem na bipie, ale wiem, że przydałby się. Wadą systemu z kamerami jest na pewno wielkość ekranu. Jest na tyle mały, że często trzeba się ostro wpatrywać, zwłaszcza przy gorszym oswietleniu. No i niestety trzeba jednak wspomagać zerkaniem przez szyby lub lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czujnikach cofania nie trzeba patrzeć w lusterka czy tylną szybę? Mam pełno zdjęć samochodów z czujnikami cofania i wgniecionymi klapami bagażnika (nie zauważyli znaku drogowego i ten "bip" też go nie widział) albo nadłamanymi tylnymi zderzakami. Niestety ale osobistego (lub przez pasażera) sprawdzenia co jest za samochodem  żadną techniką się nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...