Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szum/tarcie prze skręcaniu


tom747

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy skręcaniu w zakrętach ok. 90 stopni pojawia się dziwny szum, coś jakby tarcie? Czy wiecie co to może być?

 

Raczej nie plastiki bo sprawdzałem, może łożysko, piasta lub przegub?

(przebieg  90 tys)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casami coś wpadnie między tarczę hamulcową a jej blaszaną osłonę i sobie hałasuje. Miałem taki metaliczny dżwięk tylko  podczas manewru cofania . Wystarczyło odciągnąć ręką tą osłonkę by (prawdopodobnie) kamyk wypadł i po kłopocie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze łozysko , sprawdz przy jezdzie "zygzakiem" , koło odciązone czyli np. przy skrecie w prawo to bedzie lewe , powinno szumiec , a dokładniej sprawdzisz to jeszcze podnosząc auto i obracając kołem, powinienes usłyszec charakterystyczny szum sypnietego łozyska . Miałem tak nie dawno i przebieg ok. 112 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem taki szum powoduje rant na tarczy hamulcowej. Zdejmij koło, opukaj i oczyść brzegi tarcz. Oby to nie było łożysko, bo zaboli - jest "zintegrowane" z piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś widzę że z tymi łożyskami to jest w QQ problem :)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/64400-wymiana-lozyska-w-przednim-kole/



Czasem taki szum powoduje rant na tarczy hamulcowej. Zdejmij koło, opukaj i oczyść brzegi tarcz. Oby to nie było łożysko, bo zaboli - jest "zintegrowane" z piastą.

 

Chyba pomogła - zdjąłem koła, oczyściłem brzegi tarczy, opukałem metalową ochronkę tarczy i lekko ją odgiąłem, to mogło być to. Jak na razie szumu nie słychać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...