Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra k12 swap na clio 172


Gość Lord1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie swapa silnika z clio sport 172 konie do micry k12 z tego co sie orietuje clio i mikra k12 z tych samych lat maja ta sama plyte podlogowa a przynajmniej przednia jej czesc, wiem tez ze maja te same silniki a przynajmniej 1.5 diezel. Micra najwiekszy silnik to 1.6 sr i 110 konikow ale clio ma 2.0 o mocy 172 koni wiec mysle o swapie. Czytalem troche forum z uk i tam twierdza ze jest to latwe ale nie moge znalezc zadny dokladniejszych info. Czy ktos orietuje w tej sprawie i jak "latwy" swap to jest. Prosze nie pisac odp w stylu " przy odrobinie pracy mozesz tam wladowac kazdy silnik , a moze sr20 , micra z 2.0 nie bedzie sie prowadzic bo za ciezki silnik " itp itp Przepraszam za to ale mam dosc ludzi ktorzy pisza posty tylko po to zeby napisac posta ktory i tak nie wnosi nic do tematu. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych klubowiczow i z gory dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko się da, do sterowania zapnij EMU i będzie banglać, no trochę pracy i kosztów będzie ale jak widzę, to akurat drugorzędna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzyłem z ciekawości bo na spocie jeden kolega smiga clio nie dopytywałem ale coś tam ma fajnego bo kubły i maska z carbonu ,,, na szybko to patrz też po allegro jak te śilniki wyglądają zaczepy i jakie typy skrzyń to obsługują ponad to rozstaw osi do sprawdzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym moim ziomku co ma kubeł RECARO i maskę carbonową?
Ona ma pod maską 1.6 16V 104KM z wkładką KN'a i coś z wydechem :P
Nie jestem pewien czy te 2.0 wchodzą na te same łapy, ale na 75% napewno.  Można by się ugadać i porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym moim ziomku co ma kubeł RECARO i maskę carbonową?

Ona ma pod maską 1.6 16V 104KM z wkładką KN'a i coś z wydechem :P

Nie jestem pewien czy te 2.0 wchodzą na te same łapy, ale na 75% napewno.  Można by się ugadać i porównać

Oku,,,,   myślałem że coś więcej ,,   :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak myśli :D
Ale mimo to daje rade, wcale źle to nie chodzi ;)
Ale bez OT, mogę zapytać jak to z tymi silnikami jest. On jest z Clio i Renault club więc powinien mieć jakieś info na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...