Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] jakie są objawy uszkodzonej sondy lambda


Gość paka221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moja p10 miala juZ 3 razy wymienianA sonde,nie dość że paliła 2literki więcej to na przeglądzie były kłopoty,ze spalinami, :oops: na dodatek miał kiepskie przyspieszenie.ps.zaprzyjaźniony mechanik z nissana powiedział że te objawy mogą wystąpić razem albo osobno.podłącz silnik pod komputer serwisowy,albo zrób samemu sprawdzenie przez gniazdo diagnostyczne ,w aucie,COOBCIO wie jak to sie robi,mi też to sprawdzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
moja p10 miala juZ 3 razy wymienianA sonde,nie dość że paliła 2literki więcej to na przeglądzie były kłopoty,ze spalinami, :oops: na dodatek miał kiepskie przyspieszenie.ps.zaprzyjaźniony mechanik z nissana powiedział że te objawy mogą wystąpić razem albo osobno.podłącz silnik pod komputer serwisowy,albo zrób samemu sprawdzenie przez gniazdo diagnostyczne ,w aucie,COOBCIO wie jak to sie robi,mi też to sprawdzał

 

lukas a jaka sonde zakladales ?? kupowales dedykowana do primery czy jakas uniwersalna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupywalem podróbę z katalogu jc auto.tylko500zeta,mam gaz wypaliła sie w 2 tygodnie!!!!!ale jest na sonde patent,jesli masz gaz warto go zastosowaC koszt sondy max150zeta,kupujesz sonde od poloneza na wtrysku,jednożyłową,ma ona te zaletę żzzzzzzzzzzzzze jest grzana nie przez grzałkę(bo to ona ulega uszkodzeniu)ale grzeje sie od spalin silnika,zakres pracy ma identyczny co sonda oryginalna/kwestia podłączenia odpowiedniego,zrobi to ki=umaty gazownik albo elektryk samochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po dzisiejszej regulacji u gazowników dowiedziałem się że sonda może być przegrzana, bo pracuje na niskim zakresie lambda (czy coś takiego). Dowiedziałem się że ma pracować na 0,8 - 0,9 a pracuje na 0,3 - 0,4. Mam pojeździć tak z 1k km i przyjechać na sprawdzenie.

I tu zwracam się z pytaniem:

Czy niski zakres (komp. gazowy) może świadczyć o kończącej się sondzie i czy jazda na takich ustawieniach nie jest morderstwem dla silnika :?: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

lukas... kazda sonda grzeje sie od spalin... ta z grzalka jest tylko dogrzewana gdy samochod jest zimny zaraz po rozruchu.. pozniej grzalka jest wylaczana wiec jak miales uszkodzona grzalke to mozna smialo jezdzic. U mnie jest podobnie... na wolnych obrotach sonda swiruje ale jak sie doda gazu to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Po dzisiejszej regulacji u gazowników dowiedziałem się że sonda może być przegrzana, bo pracuje na niskim zakresie lambda (czy coś takiego). Dowiedziałem się że ma pracować na 0,8 - 0,9 a pracuje na 0,3 - 0,4...

czy chodzai o napięcia jakie podaje sonda lambda? 0.9 V to może mieć przy przyspieszaniu, gdy mieszanka ma byc bogata. 0.3 przy hamowaniu silnikiem, gdy mieszanka ma byc uboga. Normalny zakres to jeśli dobrze pamiętam około 0.5V. Często w autach z instalacja gazową zakodowany jest błąd zbyt ubogiej mieszanki, pewnie u Ciebie jest tak samo. Nie znam się za bardzo na instalacjach gazowych ale wiem że instaluje się jakieś "ochronki sondy lambda" własnie po to żeby sonda nie padała (i nie pracowała na zbyt niskim napięciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK w moim komp od gazu (Autronic AL 700) jest ustawienie zakresu pracy w Voltach. Są 4 możliwości

1: 0...0,8

2: 0,8...1,6

3: 0...5 (prosta) i 4: (odwrócaona)

Wszystkie dane z analizy spalin są OK poza O2 (norma to 0 - 0,2), które u mnie wynosi 0,4. (Juz sam nie wiem czy gazownik nie wali w człona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkiem nie wiem co jest grane. Jak sonda się kończy to spalanie rośnie, tak :?:

Po wczorajszej wycieczce do firmy spalił mi 12,21 gazu na 145 km, a jazda nie należała do delikatnych. Więc wychodzi ~8,5L/100km.

Oczywiście mowa o LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

niekoniecznie. Jesli sonda uszkodzona jest w ten sposób że zawyża napięcia, to komputer próbuje cały czas zubożyc mieszankę i auto mało pali. Natomiast gdy sonda jest uszkodzona w ten sposób że napięcia zaniża lub jest calkiem popsuta i nie daje żadnego napięcia, to zależnie od komputera, przechodzi on w stan awaryjny lub stara sie wzbogacić mieszankę tak żeby sonda wskazała wyższe - prawidłowe napięcie. Wtedy auto będzie więcej palić.

To co opisał kolega zakładający wątek wygląda mi na uszkodzony przepływomierz lub na zasysanie lewego powietrza pomiędzy przepływomierzem a kolektorem ssącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...