Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fabryczne radio T30 zamiana na model fabryczny ale T31 (z AUX)


Gość MonteChristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MonteChristo

Hej.

Szukam jakiejś informacji czy standardowego kaseciaka + 6CD da sie zamienić na radio 

też fabryczne ale od nowszego modelu. T31 ??

 

Zmieniarka dziala, ale coś laser szwankuje mi w tym starym, wiec pomyślałem o zmianie.

 

Głównie chodzi mi o konsole sterowania w kierownicy czy będzie działać ??

 

Znalazłem radio z wejściem AUX (wiec ipada mozna podpiac lub mp3 jakąś) co dla mnie jest warunkiem koniecznym :)

 

Byłbym wdzieczny,

 

Dodam model ten nowszy to: TT-3000T-A

Nissan Part NO: 28185 JG41B.

Edytowane przez MonteChristo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się pod temat, czy tą zmieniarka z linku da się podłączyć do radia z zintegrowanym odtwarzaczem CD, jakie ma T-30 z 2004r. 

Dodam, że moje CD szwankuje.

Edytowane przez niuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, tylko musisz kupić urządzenie przystosowane do Nissana, a nie np. do VW. Mam takie, i działa bardzo dobrze. Samo urządzenie schowałem w schowku pod radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa - sterowanie z radia i z kierownicy. Co więcej, używając USB jako źródła sygnału można w pełni wykorzystać specyfikację płyty CD, czyli do 99 utworów na pojedynczym dysku (w tym wypadku w folderze). Muszę odnaleźć pudełko, wtedy będę mógł podrzucić dodatkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przesadzam nie znam tematu, ale u mnie pomiędzy CD a radiem nie ma kabli kostek wszystko jest z przodu z wyświetlaczem, Czy na pewno będzie to działać, bo na Ebay piszą, że zmieniarka nie działa z zintegrowanym CD, jeden sklep w Polsce odpisał mi ze u mnie ich zmieniarka nie będzie pasować i nadmienię, że nie patrzyłem na cenę tylko by działało oczyliście bez przesady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator zmieniarki podłączasz zamiast oryginalnej zmieniarki, więc jakieś gniazdo w radiu musi być żeby wszystko działało. Niestety nie instalowałem swojego urządzenia osobiście więc nie mogę Ci powiedzieć jak takie gniazdo wygląda.

 

P.S. Emulator kupiłem w tej firmie: http://allegro.pl/xcarlink-mp3-honda-accord-civic-crv-warszawa-i3370971091.html, możesz do nich zadzwonić i zapytać co i jak.

Edytowane przez Netoperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest raczej na pewno jakieś gniazdo, ale w środku, musze rozebrać i zobaczyć mam nadzieje, że nie trzeba nic lutować i kombinować. A propos linku strona już nie aktualna nie odpala się. A swoja drogą to ciekawe, bo na Ebay piszą, że nie do zintegrowanej zmieniarki a na allegro nie, jeszcze poszukam może coś znajdę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zmieniarka nie była zintegrowana, a link (już nieaktualny) wskazywał na aukcję firmy Hadron. Ich strona to www.hadron.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tu jest rzadko spotykane radio, chciałbym takie mieć, może u kogoś leży niepotrzebne.

 

 

 

Okazało się, że ma inne wtyczki. A nie chce mi się szukać i przerabiać.

 

 

 

Znalazłem też ciekawe radio oryginał niespotykany nigdzie z pilotem do ręki

post-58920-0-52834900-1399026534_thumb.jpg

post-58920-0-43277600-1399026546_thumb.jpg

post-58920-0-06206200-1399026548_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei problem ze swoim radiem (kaseciak + zmieniarka na 6 cd) taki, ze nie moze znaleść stacji radiowych. jak wyszukam ręcznie częstotliwość dla danej stacji to nieźle szumi. Za słaby sygnał jest. Czy ktos może miec jakiś pomysł co jest tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale czy jest jakiś element który wpływa na wzmocnienie sygnału czy po prostu kabel antenowy gdzieś nie łączy? Jak nie łączy to jest duzo rozbierania. Musze spróbować z zewnętrzną anteną np przyklejaną do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena a własciwie wzmacniacz antenowy rzadko siada jeśli nie było grzebane. Jeśli było - to najczęsciej siada zasilanie wzmacniacza. Gdzieś kabel może się przetarł. Idzie od radia w prawo, dalej prawym słupkiem na górę. To najczęsciej. Możesz spróbować wyjąć radio i podłączyć do długiej na 1m anteny bez wzmacniacza. Jeśli zadziała to będzie wina wzmacniacza anteny ale to rzadkie. JAk wygląda wzmak zintegrowny z anteną i antena masz w załączniku

 

jak rozebrać konsole jest tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87965-how-to/

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgadłes. Grzebał ktoś a konkretnie Clarion w Warszawie - wysłałem radio aby mi rozkodowali. Nats zablokował kompletnie tak ze nie można bylo kodu wpisać. Dodatkowo okazało się ze był problem ze zmieniarką. Wszystko działa za wyjątkiem radia. Clarion mówi ze u nich działało. U mnie działa ale sygnał jest na tyle słaby ze radio nie może samo znaleśc stacji. Recznie wyszukana to prawie same szumy. Clarion radzi aby spróbował podłączyć inna akntenę. Może sam kawałek drutu wystarczy? jeszcze nie grzebałem przt tym - czasu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj podlaczylem inna antenę kupiona w markecie. taki śmietnik ze nie wiem czy coś to zmieniło ale radio dalej jie łapie fal. Zastanawiam sie czy radio powinno zagrać na samymi kablu czy drucie? podłączanąc tą marketową antenę było delikatnie lepiej ale przez chwile. Wzmacniacz antenowy jest ukryty w prawym słupku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak jest w antenie na dachu, radio powinno zagrać na 1m albo dłuższym bacie ale nie na krótkim 20 cm.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądziłem w radio zwykły drut miedziany + masa se starej anteny? zaczęło grać super? mogłem tak zostawić lecz nie wiedziałem jak doprowadzić masę od starej anteny bo bez tego zasilania nie ma. Nowa "antena " nie mieści sie w gniezdzie obok starek. Wystarczy chyba kupic lepsza antenę np taka przyklejają do szyby i powinno być ok. jakoś nie mam ochoty rozbierać podsufikti i obudowy slupka itp żeby dobrać sie do starej anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze pod temat z moim pytaniem. Chce sobie zrobić tak, żeby radio działało nawet po wyjęciu kluczyka? Zrobił ktoś może tak albo ma schemat które kabelki trzeba przepiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze pod temat z moim pytaniem. Chce sobie zrobić tak, żeby radio działało nawet po wyjęciu kluczyka? Zrobił ktoś może tak albo ma schemat które kabelki trzeba przepiąć?

Można to zrobić ale nie warto. Radio potrafi ciągnąć prąd i któregoś dnia nie odpalisz - poza tym jest to niebezpieczne pożarowo. Mam cb bez kluczyka ale to małoprądowe urządzenie. Weź miernik i tam gdzie się pojawia plus po przekręceniu kluczyka podepnij stały plus. Ale ten który podaje po kluczyku odłącz. Wszystko z kostki. rozpiska kostki nissan to google nissan pinout lub stronka http://www.studio24.prv.pl/ i kablomania/fabryczna/ nissan chyba 20 pin qashqai. Warto też pociągnąć przewód bezpośrednio od aku. Przyda się potem do wzmacniacza.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...