Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błedy 41 i46 amlera n15 99r 1400cm3


Gość Arant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niedawno zakupiona almera .

Kreci rozrusznikiem ,nie odpala .

 

Odczytywanie błedów z komputera za pomocą zworki daje wynik .

 

kod błedu 41 ( 10 wolnych mignieć , 4 wolne migniecia 1 szybkie ) 

kod błedu 46 ( 10 wolnych mignieć , 4 wolne . 6 szybkich )

 

Kostka 14 pinowa .

 

Doczytałem żę kod 41 to  czujnik temperatury powietrza 

 

Pytanie brzmi : co oznacza kod 46?  nigdzie nie mogę znajść info , z góry dzieki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne masz te błędy, teoretycznie powinny być tylko dwu cyfrowe, bez tych 10 długich mignięć. Aczkolwiek mi też kilka razy tego typu wyskoczyly jak grzebałem przy centralce alarmowej bo conieco nie łączyło ale na jazde nie mniało wpływu.

Napisz coś więcej:

w jakich okolicznościach przestał palić? Zero odgłosu że chce zaskoczyć? Dioda od immobilizera gaśnie? Kontrolki na desce zachowują sie normalnie? Słychać czy pompa paliwa pracuje? Masz LPG? Sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki?

Mi rok temu też przestał odpalać, winna była cewka zapłonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie , błedy można odczytać jako 14wolnych mignięć  bez przewny ,lecz zakładałem żę 10 to 0 .

 

Auto wstawione do garażu bez żadnych objaw . rano już migał check engine .

Auto próbuje odpalić , załapuje na ok 1s i gasnie . NA gazie odpala bezproblemu na benzynie nie odpali .

Po skasowaniu błedlów zworką , wszystko ok na chwile , po czym znów zaczyna migać check i komp pokazuje w kółko te same błedy .

 

Odpowiedzi : immoblizaizer wydazje sie ok , diada gaśnie . Reszta kontrolek poza check zachowuje sie normalnie . pompke paliwa słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na gazie pali czyli układ zapłonowy musi bić sprawny, zostaje układ paliwowy. Ostatnio tez mi nie palil na benzynie, winnym był pęknięty węzyk w baku, mimo że benzyna dopływała do wtrysków to ze zbyt małym ciśnieniem i d*pa (poczytaj moje inne posty).

Masz jakiś alarm dorabiany albo coś takiego?

Też znalazłem że 41 to czujnik temperatury powietrza ale w tym zamochodzie nie ma czegoś takiego, no chyba że przy klimie ale na tym sie nie znam.

Zrub jeszcze to co często jest powtarzane na forum: zakręć butle od gazu, wypal resztki gazu i wtedy prubuj odpalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...