Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM!!! DUZE SPALANIE + check engine


MIRAS_85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od miesiąca jestem posiadaczem NISSANA p12 2.0 benzyna.

2 tygodnie mam załozona intalacje lpg  AG Compact.

 

Od poczatku jak go kupilem zrobiłem ok 400 km na benzynie.potem stwierdziłem zeby lpg sie przydało wiec załozyłem.

 

Po założeniu lpg i przejechaniu ok 200 km zapalił mi sie zółty chec z błędem 420 (ponoc kat +sonda)

a przy 270 km skończył mi sie gaz. mam butle 53l - 20% to ok 40-42 litry, wiec wychodzi ok 15 / 100km!!!!! w cyklu mieszanym bo do pracy jade ok 11km z czego 4 po autostadzie

 

nadmienie ze auto jest po wymianie foltrów olejów, po regenracji magla i całego zawieszenia!!!

 

nie wiem czy jest to wina gazu ze zaswiecił mi sie chec???? czy jest on powodem takiego spalania??? czy moze wina lezy po instalce lpg???

 

Gazownik u którego zakladałem powiedział ze mam ustawiony gaz w tej samej lini co benzyna.

pojachałm do niego powiedział ze wszytko jest OK, zmnijszył mi linie spalania ale niestety dalej jest to samo!!! 15l/100km!!!!

 

czasami , raz na 10 odpaleń  auta, mam problem!!!! nie umi zaskoczyc, ale jak juz odpali to jest ok!!!

 

na jakich obrotach trzeba jezdzic????, bo zawsze miałem diesla

 

jak narazie jestem negatywnie nastawiony do tego auta.!!!!

 

PROSZE POMÓZCIE!!!!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina leży po stronie instalacji LPG (montaż i strojenie) przecież na PB było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od poczatku jak go kupilem zrobiłem ok 400 km na benzynie.

 

napisałeś coś takiego

 

następnie napisałeś coś takiego:

 

 

Po założeniu lpg i przejechaniu ok 200 km zapalił mi sie zółty chec z błędem 420 (ponoc kat +sonda)

 

 

czyli jak dla mnie wniosek nasuwa się jeden, no ale możesz drążyć dalej, masz przelany silnik na gazie i tyle, co tam masz zamontowane??? Compact to sterownik, a reszta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelany silnik??? co to znaczy????

 

na specyfikacji pisze: nie wiem czy o  to chodzi ???

 

Parownik / reduktor - 130 4020 88

zawór odcinający - zintegrowany

wielozawór - AT.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nei zalało Ci auta, bo w TVN podaję, że mieliście deszczyk :D to zejdź i zrób zdjecie instalacji, reduktor i wtryski, 

 

przelany silnik, to znaczy, że bez sensu lejesz paliwo jak nei potrzeba, czego następstwem jest też ten błąd co Ci wyskoczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zdjęcia, ale mam to bardzo wszytko pochowane.

nie wiem czy te zdjecia wystrcza

reduktor pod akusiem.



z tego co wiem to sekwencje, i potzrebuje bezyny do odpalenia .

post-69803-0-87839000-1373098954_thumb.jpg

post-69803-0-11128200-1373098991_thumb.jpg

post-69803-0-27785700-1373099016_thumb.jpg

post-69803-0-42855900-1373099052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten błlad 420 jest powiazany z jazda na lpg???/ czy to ma jakis wpływ na spalanie???

 

to mówisz ze  instalka lpg jest dobra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd wyskoczył na LPG, czyli LPG ma z nim związek, niech gazmen wyreguluje instalację i powinno być OK

 

instalacja szału nie robi ale bedzie jeździć, ja bym tego nei założył do nissmo ale to wszytko pewnie i tak sprawa budżetu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...