Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CZY NISSAN NADAJE SIE NA ZAŁOŻENIE INSTALACJI LPG???


MIRAS_85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj obejzałem sobie program na temat tego ze marka NISSAN nie nadaje sie do założenia instalacj lpg!!!!

 

Dzisiaj pogłebiłem temat i znalazłem w necie cos takiego:

 

http://www.auto-swiat.pl/1-zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-lpg     (4strona)

 

 

W programi mówili ze silniki Pb nissana nie toleruja gazu, i po załozeniu instalacji wsytepuje problem z Katalizatorem i sondą!!

 

czytajac posty da sie to zauwazyć.

 

U mnie tez mam problem z instalacja która uzywam dopier 2 tyg.!!!!! tez mi duzo pali  swieci sie błląd 420!!!

 

 

I sie zatastanawiam po której stronie lezy wina???? moze jest to wina gazownika który zakłada pierwsze lepsze intsalki??? czy moze faktycznie niektóre modele nie chcą gazu i stad te błedy~!!!! 

 

czyatajc to wszystko to zastanawiam sie czy jej nie zdemontowac??? robił ktos juz takie cos??? ile kosztuje???

 

 

 

Wiem ze idzie skaowac błąd i załozyc tulejki, ale to jest tylko ukrycie problemu a nie jego rozwiazanie!!!!!

 

 

Wiec nie wiadomo co wybrac???

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie krzycz, tylko wyreguluj instalację, po co drązysz temat jak nei usunąłeś powodu???

mój silnik tez się nie nadaje do gazu w/g Twojej gazety, a jeździ bezproblemowo i zarobił w razie czego już na dwa takie silniki, ale podstawą są dobre podzespoły, montaż i strojenie w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz instalacje??? i duzo masz na tej instalce przejechane??? i powiedz jak bys móógł to ile ci pali - bo mi po miescie 15-16 a na trasie przy 120-130km/h - 11,5 /100km. wiem ze duzo ale chce sie podzielic mopimi problemami



jutro jade do gazownika, niech mi go naprawia i wyreguluja!!!! 



bo przy moim spalaniu jazda jest słabo opłacalna przy cenie monntazu



DINO!!!!

ty jak spec od gazu :)

co mam powiedziec temu mojemu magikowi, co ma zrobic w moim samochodzie, zeby auto normalnie jezdziło i nie miał z nim problemów, gdybys mieszkał blisko to bym chetnie do Ciebie podjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregulować, ale nie na postoju, tylko podczas jazdy, do tego Twoje auto potrzebuje korekt po obrotach do prawidłowej pracy w pełnym zakresie i podpięcia sondy AFR, podczas strojenia, bo wtedy widać, gdzie zdjąć a gdzie dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to dobry musi być "fachowiec" skoro nie sprawdza parametrow instalacji gazowej podczas jazdy. Spalanie nie wiem do końca jakie jest, ale na komputerze mam caly czas 11,2 - 11,4.

Edytowane przez utras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Almerę N16 1,8 na LPG, mam rozrząd do wymiany, Ostatnio na trasie  ok 700km (3 osoby w aucie) średnie spalanie wyszło mi nie całe 8l gazu, a nie jechałem zbytnio oszczędnie, jak wymienię rozrząd, wywalę kata i zmienię cały wydech to może wyjdzie jeszcze mniej. W poprzedniej Hondzie Civic 1,6 przy oszczędniej jeździe wyszło równo 7l na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem w jaki sposób trochę żeliwa, stali i aluminium firmy X może nie tolerować paliwa z temp. zapłonu wyzszą o ~30st C niż bezyna, a inna kupa żeliwa, stali i aluminium juz nagle może. (pomijam fakt, że np. różnica w temp. powietrza między zimą a latem potrafi być prawie 2x większa a powietrze też do silnika trafia i nic mu sie nie dzieje)

 

Zrobiłem przeszło 30tys km na gazie w QG18DE (a jakość wykonania tego silnika można porównać do tego jakby był zrobiony z plasteliny) i w dalszym ciągu najlepszym elementem tego silnika i samochodu jest dokładana instalacja LPG.

 

BTW jak dla kogoś auto świat jest wykładnią wiedzy to :|

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje byłe SR20DE przejechało ponad 200kkm i dalej jeździ :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Noo, nie nadaje sie...bo  wniektorych silnikach są luzy zaworowe regulowane mechanicznie :D raz na 30-40 tysiecy trzeba tego p[ilnować. ja mam 520.000 km micra na gazie przejechane. Remont ( tylko wymiana gniazd zaworowych) byla przy 450 tys km. Mam gaz  2 generacji. pilnować regulacji gazu oraz zaworów  i jezdzic, zwlaszcza na sekwencji

Edytowane przez Pawcior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Almerę N16 1,8 na LPG, mam rozrząd do wymiany, Ostatnio na trasie  ok 700km (3 osoby w aucie) średnie spalanie wyszło mi nie całe 8l gazu, a nie jechałem zbytnio oszczędnie, jak wymienię rozrząd, wywalę kata i zmienię cały wydech to może wyjdzie jeszcze mniej. W poprzedniej Hondzie Civic 1,6 przy oszczędniej jeździe wyszło równo 7l na lpg

Mam ten sam silnik i przejechałem na LPG około 100tys. km ale spalania poniżej 8L nigdy nie miałem nawet jak sam jeżdżę. Nawet poniżej 9L bardzo trudno zejść i trzeba jechać jak emeryt (instalacja KME)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio miałem trasę rzęchem, średnia prędkość wyszła mi 65km/h więc nieźle jak na polskę, a v-max blisko 170km/h (dane z GPS) i spalanie miałem na kalkulatorze 7,5l, ale zdroworozsądkowo mozna dać +-0,5l błędu na dystrybutorze etc czyli 8l

Po mieście 10-11l jest niewyjęte.



Mam ten sam silnik i przejechałem na LPG około 100tys. km ale spalania poniżej 8L nigdy nie miałem nawet jak sam jeżdżę. Nawet poniżej 9L bardzo trudno zejść i trzeba jechać jak emeryt (instalacja KME)

Może masz instalkę mieszalnikową, albo zbytnio go dławisz na wysokich biegach. Wtedy leci duża dawka a nie przekłada się to na prędkość.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...