Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka nie zapiętych pasów.


Gość mari1969

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mari1969

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc i podpowiedz. Od jakiegoś czasu w momencie zapalania się kontrolek na desce zniknęła mi ikonka "nie zapiętych pasów". Z resztą pojawiała się czasami,  aż w końcu definitywnie zniknęła. I jak to ruszyć ? Z góry dzięki za pomysły. Pozdrawiam Marek z Torunia  ( Tino 2003 diesel około 150 tys tymczasem bezproblemowo)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wyłacznik w pasach, tam gdzie wchodzi zatrzask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Kontrolka, tak jak piszesz powinna się zapalać po przekręceniu stacyjki a następnie gasnąć po chwili /szybciej niż kontrolka ABS-u/.

Tak jak pisze DINO, sprawdź zatrzaski /nawet te nie używane, może wpadł paproch i przyblokował/.

W ostateczności jeśli zatrzaski nie pomogą, to obluzowana lub spalona żaróweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mari1969

Witam. Dzięki za odpowiedzi ale proszę jeszcze o objaśnienie bo czegoś "nie ogarniam". Mianowicie, zanim napisałem ten post zadałem sobie trud i dostałem się do mocowania zatrzasku (był poluzowany). Jest on przymocowany do do metalowej podstawy fotela (zwykły płaskownik z jednej strony zakończony zatrzaskiem a z drugiej otworem - śruba 10 łączy go z podstawą) Brak tam jakiegokolwiek przewodu. Wydaję mi się, że aby coś sygnalizowało to w zatrzasku powinien być jakiś rozłącznik. Tym bardziej ,że pasy są tworzywem nieprzewodzącym i samo włożenie wtyku do zatrzasku nić nie daje (nie zamyka obwodu). Zapomniałem też dodać,że brak jest też sygnału akustycznego (z instrukcji jest o tym mowa) Może jakieś wsparcie...:-) Pozdrawiam wszystkich Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Tino od N16 sie nie rozni niczym zbytnio, to kontrolka niezapietych pasow to zwyczajnie airbagi. Na forum jest fajna instrukcja jak sie dostac w tryb awaryjny poduch. U mnie sypie bledami i wszystko rozbija sie o wtyczki, ktore sa pod fotelami i jest zalecenie polutowac, bo nie styka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...